Προς το περιεχόμενο

Etaireia Metaforas


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hr8e epitelous i megali stigmi na metaferoume ki emeis ta pramata apo agglia ellada. Prepei na exei anafer8ei kai paliotera alla de mporesa na vrw kati. Mporeite loipon na mou peite site pou na exei plirofories gia metaforikes?An exete kai kamia proswpiki empeiria akomi kalitera. Dokimasa apo to http://www.panepistimio.com alla, alla diavasa sto site kai alla mou lene twra pou tous esteila email.

 

Anyway, oti pliroforia exete kalodexoumeni..:) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hr8e epitelous i megali stigmi na metaferoume ki emeis ta pramata apo agglia ellada. Prepei na exei anafer8ei kai paliotera alla de mporesa na vrw kati. Mporeite loipon na mou peite site pou na exei plirofories gia metaforikes?An exete kai kamia proswpiki empeiria akomi kalitera. Dokimasa apo to http://www.panepistimio.com alla' date=' alla diavasa sto site kai alla mou lene twra pou tous esteila email.

 

Anyway, oti pliroforia exete kalodexoumeni..:) :)[/quote']

 

An eisai Cardiff sou exw metaforikh, kai malista ellhnikh.....An eisai allou, sorry man den 3erw......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την δοκίμασα και είμαι ικανοποιημένος και την συνιστώ.

 

- Μεταφορά 24-27 τεμαχίων με 700-800 ευρώ τελική τιμή με φπα. Από Γλασκόβη για Αγιά και Θεσσαλονίκη (λόγο της Γλασκόβης ήταν λίγο πιο πάνω η τιμή). Σε λιγότερο από 10 ημέρες περίπου έγινε η μεταφορά.

- Τα κουτιά ήταν σε διάφορα μεγέθη και τα αγόρασα από άλλη εταιρεία - online -

http://www.a1box.co.uk/acatalog/products.html

(δεν θυμάμαι πιο ακριβώ πακέτο αγόρασα).

- Μετέφερα 19άρα CRT οθόνη, πολύ μεγάλο γραφέιο (άνω των 30 κιλών, μέγεθος αρκετά 150x80x75 cm, χωρισμένο σε 2 δέματα), πάρα πολλά βιβλία και σημειώσεις, μικρό κουτί υπολογιστή, μικρό ηχοσύστημα, παπλώματα, ρούχα χειμερινά και καλοκαιρινά κτλ) και κάμποσα παρόμοια μιας φίλης μου.

Υπήρχαν κουτιά με βάρος από λίγα μέχρι και 30 κιλά.

- Πλήρωσα με το που με ειδοποίησαν ότι έφτασαν Ελλάδα και την μεθεπόμενη μέρα έγινε η παράδοση στις πόρτες μου.

- Η επικοινωνία μας έγινε μέσο τηλεφώνου, από Γλασκόβη στην Αθήνα.

- Τίποτα δεν έσπασε, τα cd-dvd δεν πάθαν τίποτα στις θήκες τους, τα έπιπλα τα είχα τυλιγμένα με χαρτόκουτα και δεν είχαν ούτε γρατσουνιά, κτλ.

- Το τιμολόγειο μεταφοράς με φπα περιέγραφε τα κουτιά ως διαφημιστικά είδη.

- Σε εμάς η χρέωση ήταν σχετική και όχι με τα κιλά ή τον ακριβή όγκο μιας και δεν μπορύσα να μετρήσω το κάθε κουτί και πακέτο. Υπολογίσαμε ένα συνολικό βάρος κατά προσέγγιση ή κάτι τέτοιο.

- Η μεταφαρά έγινε 2004.

 

---

 

- Παλαιότερα είχα στήλει με την Meadows 2 κουτιά και μια τσάντα με βιβλία, με κόστος συνολικό κάπου στις 300 λίρες αγγλίας, περίπου τότε 170.000 δραχμές. Προσωπικά συνηστώ να την αποφύγεις.

1) Δεν έχει σίγουρες ημερομηνίες παράδοσης, μάλλον γιατί τα στέλνει με πλοία. Σε μένα πήρε ένα μήνα σχεδόν.

2) Είναι αρκετά ακριβή. Πληρώνεις στην αρχή.

3) Δεν ξέραν τι τους γίνεται όσον αφορά το πότε φεύγουν κτλ.

 

- Επίσης από τις διάφορες εταιρείες που έψαξα για την μεγάλη μεταφορά ήταν η μόνη που είχαι λογικές τιμές.

 

--

 

- Το κακό είναι πως δεν μπορώ να βρω τον φάκελο με τα τηλέφωνα και λοιπά στοιχεία. Μάλλον θα σου δώσουν αυτοί το τηλέφωνό τους στην Αθήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Euxaristw gia tis apantiseis paidia. Distixws nk_surfer den eimai Cardiff. Eimai Newcastle. Alla mono apo Cardiff stelnei auti h metaforiki?

 

Exei kapio site auti h TNT?Epsaxa sto google, alla mou vgazei apotelesmata gia "explosives" kai "bombs" kai kati tetoia. :) :)

 

HamerZ ontws prepei na einai kapws ftini. Emena sto panepistimio.com pou rwtisa, mou lene 400eurw gia 9 temaxia pou exw.

 

Thanx again.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Euxaristw gia tis apantiseis paidia. Distixws nk_surfer den eimai Cardiff. Eimai Newcastle. Alla mono apo Cardiff stelnei auti h metaforiki?

 

Ναι μόνο Cardiff δυστυχώς.....Εγώ θυμάμαι πάντως πως και μέσα στο πανεπιστήμιο είχα βρει 1-2 φυλλάδια με μεταφορικές....Για κοίτα και εκεί μήπως βρεις τίποτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα περάσει τα ίδια πριν 3 χρόνια. Η πιο φθηνή μεταφορική που είχα βρει τότε ηταν η:

 

John C Wheeler International Ltd

Fishers Way

Belvedere

Kent DA17 6BS

tel. 02083102032

 

Μου είχε πάρει τότε £100 για 1 κυβικό μέτρο πράγματα. Το βάρος δε μέτραγε. Το 1 κυβικό μέτρο τελικά ήταν υπέρ αρκετό, πήρα μέχρι και πάπλωμα, μαξιλάρια κτλ. Ηρθε ολόκληρη νταλίκα! Υπόψιν: Τα πράγματα πρέπει να τα έχεις κατεβάσει εσύ στο δρόμο γιατί ερχεται μόνο η νταλίκα με τον οδηγό που απλά υπογράφει παραλαβή. Πολύ σημαντικό είναι να έχεις γράψει το όνομα και την ελληνική διεύθυνση σε όλα τα κουτιά / βαλίτσες όπως επίσης να τα έχεις μετρήσει και να χεις κάνει μια λίστα για να είσαι σίγουρος αργότερα οτι τα παρέλαβες όλα. Στο lorry μπαίνουν κι άλλα πραγματα και μπορεί να γίνει μπέρδεμα. Η μεταφορά πήρε αν θυμάμαι καλά 5 μέρες.

 

Δεν ξέρω τι παίζει τώρα με τις τιμές αλλά η φράση κλειδί είναι Freight Forwarders.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...