Προς το περιεχόμενο

psifiaki mexri 200 eyro


KOSTAS4_XT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρίξε μια ματιά στο συγκριτικό: http://www.letsgodigital.org/en/camera/specification/compare/725-911-624-900.html

Την olympous c-160 μην τη λαμβάνεις υπόψη σου,έπρεπε να βάλω τουλάχιστον 4 μηχανές για να γίνει η σύγκριση και έβαλα τη δικιά μου. Με λίγα λόγια μακριά από την canon και εγώ σου προτείνω την olympus.Εϊναι 5MP και έχει ελάχιστη απόσταση εστίασης 2cm!Οπτικό zoom και πρόσεξε και την ταχύτητα κλείστρου 15s-1/2000s.Τέλος οι φακοί της olympus είναι από τους καλύτερους (εγώ με την c-160 βγάζω μαμάτες φωτογραφίες και μου έχει κάνει μεγάλη εντύπωση μια και την είχα πάρει 170e....τοτε!).Όπως και να έχει,άμα ασχολείσαι αργότερα θα χρειαστεις κατι καλύτερο

 

Υ.Σ: Εκεί που θα πας να αγορασεις την ψηφιακή σου ζήτα να τις δοκιμάσεις και τις 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Adavis δες το συγκριτικό,η Α400 δεν αξίζει.Είναι μόλις 3,2MP, 5cm macro έναντι των 2cm της olympus,ΧΑΛΙΑ ταχύτητες κλείστρου...μόνο καλή οθόνη παίζει να έχει αλλά τι να την κάνεις αμα βγάζει κακές φωτογραφίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ο KOSTAS4_XT ήταν ανάμεσα στην olympus c-500 και την canon 4600 και ο NiCkReD του πρότεινε την Α400. Όσον αφορά την Α85 τώρα που την κοίταξα καλή φαίνεται...έχει καλύτερη οθόνη αλλά η olympus εστιάζει σε μικρότερη απόσταση(2cm αντί για 5cm) πράγμα το οποίο αποτελεί μεγάλο πλεονέκτημα.Επιπλέον η olympus είναι 5MP έχει καλύτερο οπτικό zoom και έχει 2πλασια fps στο βίντεο (αν τον ενδιαφέρει κάτι τέτοιο).Προς θεού δέν έχω τπτ με την canon απλά πιστεύω πως το παραπάνω μοντέλο της olympus είναι η καλύτερη επιλογή για τα λεφτά που διαθέτει.Του είπα εκεί που θα πάει να τις δοκιμάσει και ας αποφασίσει μόνος του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...