Προς το περιεχόμενο

Create a New PC..


^^JuNiOr^^

Προτεινόμενες αναρτήσεις

paidia an kai den to anafere pouthena to paidi stin timi balte kai enan printer giati fititis xoris printer....asta na pane pikra (Gia na min po kai scanner)

 

ektos pali kai an exei!

scanner oxi.. printer exo alla isos paro ena argotera.. mexri stigmhs afto pou me niazei einai einai ena fast pc me kala grafika mia trelh othonh gia movies kai mia adsl kolimenh pano.. :)

 

phovos den m eipes ti times exun aftes oi kartes oste na ypologiso? na pao gia GT?

 

oso gia thn cpu?? mono 1.8?? edo kai 2 xronia ftiaxnun mixanimata se aftes tis taxitites.. ??/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Κι εγώ σκέφτομαι να αγοράσω νέο PC , για την akribia anαβάθμιση άλλης CPU, MoBo Και κατ'επέκτασην μνήμη RAM,κάρτας γραφικών.

 

Για CPU: Φυσικά AMD γιατί AMD εχω και είμαι υπερ-ικανοποιημένος. Το AMD Athlon 64 4000+ που είναι Socket 939 (ClawHammer)

 

Για Mobo: Το MSI K8N Neo4 Platinum Ή αυτό: Κ8Ν SLI Platinum . Βέβαια Αν υπάρχει κάτι καλύτερο τότε ευπρόσδεκτο. Με MSI K7T ειμαι τώρα και είμαι ικανοποιημένος.

 

Για κάρτα γραφικών: Δεν έχω βρεί κάτι συγκεκριμένο, δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις γιατί δεν παίζω παιχνίδια. Αντε το πολύ να παίξω το Rise Of Nations μια φορά τον μήνα. Αλλά θα προτιμούσα η κάρτα να έχει TV out και να είναι αξιοπρεπής (όχι φθηνή της πλάκας)

 

Μνήμη RAM: Kingston 512MB στα 400 x 2 (σύνολο 1024GB)

 

Τροφοροτικό δεν ξέρω, Case δεν ξέρω...

 

Τώρα... DVDrom και DVD recorder θα κρατήσω αυτά που ήδη έχω. Κάρτα ήχου αυτή που θα έχει ενσωματομένη το ΜοΒο, οθόνη την TFT που έχω.

 

Κάθε βοήθεια είτε με απάντηση εδώ είτε με ΡΜ είναι ανεκτίμητη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα πραγμα δεν καταλαβα

Τα 2Giga ram τι τα χρειαζεσαι και επιμενεις?

Επισης πόσο χρονικο διαστημα σκεφτεσαι να το κρατησεις το μηχανημα?και για ποιες χρησεις?

Τελος pci express +ddr2+sata δεδομενα αν σκεφτεσαι για ανβαθμιση αργοτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

phovos den m eipes ti times exun aftes oi kartes oste na ypologiso? na pao gia GT?

 

oso gia thn cpu?? mono 1.8?? edo kai 2 xronia ftiaxnun mixanimata se aftes tis taxitites.. ??/

 

Ειναι ακριβές καρτουλες... http://www.skroutz.gr [Μη τρομάξεις]

 

H AMD εχει διαφορετική φιλοσοφία και αρχιτεκτονική στους επεξεργαστες της.Λειτουργουν σε χαμηλες συχνότητες αλλά δίνουν ίσες[Η ακομα καλυτερες]επιδόσεις απο Pentium χρονισμενους 1 και 1,5Ghz πιο ψηλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ακριβές καρτουλες... http://www.skroutz.gr [Μη τρομάξεις]

 

H AMD εχει διαφορετική φιλοσοφία και αρχιτεκτονική στους επεξεργαστες της.Λειτουργουν σε χαμηλες συχνότητες αλλά δίνουν ίσες[Η ακομα καλυτερες]επιδόσεις απο Pentium χρονισμενους 1 και 1' date='5Ghz πιο ψηλα.[/quote']

logiko einai :)

 

 

oso gia thn cpu?? mono 1.8?? edo kai 2 xronia ftiaxnun mixanimata se aftes tis taxitites.. ??/
?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ekana mia volta shmera apo plaisio, multirama kai 2-3 topika magazakia ths polhs. eftiaxa kati prosfores me:

to box 50eyro

cpu amd ath64 3500+ sta 210

M/B asus A8v DELUXE (k8t800Pro,s939-FX) sta 100.84

ram 512 Mb ddr x2 79euro

HDD ide 160Gb WD 7200rpm 67

1floopy

dvd rom 20

dvd rec 60

SVGA ATI x800 pro-256Mb asus 336

TFT 17" samsung sm710N tco99 209

 

sthn karta graffikon tha doso polla giati apla thelo na exo mia opu tha me volecei gia 3xronia+ .

to idio eixa kanei me mia TI4200 sta 128Mb prin 4xronia. akoma thn exo kai den exei kanena provlima alla gia kapoius logus den mboro pleon na thn xrisimopoisio

 

to parapano pc bgenei sinono 1411 euro. ma m eipan oti oi amd den pernun ddr2?? alithevei oso gia othonh pedia den xero tpt. apla eipa sto pedi sto plaisio na m valei mia kalh kai m evale thn parapano kalh einai?? ti let?? kati na allaxo apo ta parapanO?? tft h crt?? ego protimo crt 1on einai sth mish timh kai defteron pistevo oti exun poli kalhterh poiotita... ti lete??

 

oso gia ton disko, tha ton kano 200 Gb exei diafora mono 10euro

 

pedia peite m oso pio grigora mboreite giati avrio-methravrio pao mitilhnh na vro spiti..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

makrya apo mobo me Via Chipset (san auth pou eipes)

kai kalytera oxi auth thn karta grafikwn...h X800XL einai kalyterh apo thn X800Pro kai elaxista pio akrivh...(nai a3izei h diafora )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

makrya apo mobo me Via Chipset (san auth pou eipes)

kai kalytera oxi auth thn karta grafikwn...h X800XL einai kalyterh apo thn X800Pro kai elaxista pio akrivh...(nai a3izei h diafora )

ti mobo protineis dld???

oso gia thn karta ok..

 

gia othonh omos?!?!?! tft??crt?? poio modelo!?!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πηρα μια απο e-shop tft 19'' acer al1912 με 250 ευρω και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος!

Θα σου ελεγα να παρεις tft ειναι πολυ ανωτερες και το ειδα τωρα που εχω στον ιδιο χωρο tft και crt!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πηρα μια απο e-shop tft 19'' acer al1912 με 250 ευρω και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος!

Θα σου ελεγα να παρεις tft ειναι πολυ ανωτερες και το ειδα τωρα που εχω στον ιδιο χωρο tft και crt!!!!!!

sta games?? pos einai h 19ara?? den se kurazei?!?!? oso gia mobo?? ti lete???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με κουραζει καθολου και πιστευω οτι αξιζει 100% τα λεφτα της!

Απο εικονα ειμαι 100% ευχαριστημενος και σε παιχνιδια και σε ολα!

 

Σημειωση:δεν ειχα ποτε αλλη tft για να ξερω διαφορες!!

 

Οσο για Mobo αν και δεν εχω παρακολουθησει εντατικα το θεμα ειδα οτι θα βαλεις amd(σωστοτατη κινηση) οποτε γιατι δεν βαζει μια dfi lanparty? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.525147

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

mobo Asus A8N-SLI Premium h Deluxe (an den vriskeis thn prwth)

 

gia karta grafikwn eipa Radeon X800XL anti gia X800 Pro...giati oxi kai mia 6800GT :)

 

o8onh? TFT asfalws...dystyxws h eytyxws oi CRT pe8anan...apo ekei kai pera uparxoun apeira topic sto forum gia TFT o8ones...me ena search 8a vreis polles tekmhriwmenes protaseis...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...