Προς το περιεχόμενο

Κατασκευή δικτύου 5 H/Y. Πως?


iccon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά θα ήθελα την βοήθειά σας….

 

Πρέπει να στήσω ένα δίκτυο 5 Η/Υ.

Το πρόβλημα που έχω είναι ότι τα καλώδια που θα ξεκινάνε από το ρουτερ, θα καταλήγουν σε πρίζες δικτύου και απο εκεί με καλώδιο στον Η/Υ.

 

ΠΩΣ θα συνδέσω τα καλώδια στην πρίζα ?

 

Από την άλλη μεριά θα έχω κλιπάκι για να πάει στο ρουτερ ή με πολύ μικρή πιθανότητα θα έχει πρίζα πάλι και με καλώδιο-κλιπ στο ρουτερ.

 

Ελπίζω να καταλάβατε τι θέλω να κάνω..

 

Any help ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα ήθελα την βοήθειά σας….

 

Πρέπει να στήσω ένα δίκτυο 5 Η/Υ.

Το πρόβλημα που έχω είναι ότι τα καλώδια που θα ξεκινάνε από το ρουτερ, θα καταλήγουν σε πρίζες δικτύου και απο εκεί με καλώδιο στον Η/Υ.

 

ΠΩΣ θα συνδέσω τα καλώδια στην πρίζα ?

 

Από την άλλη μεριά θα έχω κλιπάκι για να πάει στο ρουτερ ή με πολύ μικρή πιθανότητα θα έχει πρίζα πάλι και με καλώδιο-κλιπ στο ρουτερ.

 

Ελπίζω να καταλάβατε τι θέλω να κάνω..

 

Any help ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να μην ήμουνα κατανοητός αρκετά

 

Αυτό που θέλω να κάνω είναι :

 

Από το ρουτερ να ξεκινά ένα καλώδιο και να καταλήγει σε πρίζα παροχής δικτύου, στην οποία να μπορεί να συνδεθεί κάποιο PC.

 

Τα καλώδια στην πρίζα εσωτερικά με ποια σειρά θα τα συνδέσω ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να μην ήμουνα κατανοητός αρκετά

 

Αυτό που θέλω να κάνω είναι :

 

Από το ρουτερ να ξεκινά ένα καλώδιο και να καταλήγει σε πρίζα παροχής δικτύου, στην οποία να μπορεί να συνδεθεί κάποιο PC.

 

Τα καλώδια στην πρίζα εσωτερικά με ποια σειρά θα τα συνδέσω ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file mou, oi perisoteres prizes diktiou, hrisimopoioun ton hromatiko kodika. Afto simeni oti vazis to antistiho kalodio sto ;idio hroma tis prizas. I enosi mesa stin priza ginete ite me piesi (clip) ;ite me vides.

 

Tora an ise toso atihos ke den ehoun xomatiko kodika i prizes sou, kali tihi... :???:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file mou, oi perisoteres prizes diktiou, hrisimopoioun ton hromatiko kodika. Afto simeni oti vazis to antistiho kalodio sto ;idio hroma tis prizas. I enosi mesa stin priza ginete ite me piesi (clip) ;ite me vides.

 

Tora an ise toso atihos ke den ehoun xomatiko kodika i prizes sou, kali tihi... :???:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές πρίζες όμως θέλουν ειδικό εργαλείο για να βάλεις να καλωδιάκια στη θέση τους, άλλς όχι (μερικές legrand πχ - νομίζω). Ρώτησέ το πριν πάρεις τις πρίζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές πρίζες όμως θέλουν ειδικό εργαλείο για να βάλεις να καλωδιάκια στη θέση τους, άλλς όχι (μερικές legrand πχ - νομίζω). Ρώτησέ το πριν πάρεις τις πρίζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...