Προς το περιεχόμενο

digital camera apo pixmania.com


billbo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Στο διπλανό γραφείο (μεσοτοιχεία) μόλις πήρε μία συνάδελφος κάμερα από το pixmania. Όλα άψογα, no problem.

 

Βέβαια άργησε λιγάκι: την παρήγγειλε Τετάρτη βράδυ και ήρθε σήμερα το μεσημέρι. :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File mou egw ehw pswnisei mia psifiaki videocamera Sony axias 850E persy, kati kyalia kai kati psilococo axias 90E kai ola itan apsoga! Irthan me DHL, enimerwthika mesw tou arithmou apostolis gia to pote efygan apo gallia, pote irthan athina ktl.

 

Episis yparhoun ellinofonoi antiproswpoi sto tilefwno (stin paraggelia twn 850E me eihan parei tilefwno gia epivevaiwsi).

 

Sto systinw anepifylakta to site..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω παρει μια sony p150 απο pixmania.κυριακη βραδυ παραγγειλα και την τεταρτη την ειχα!η διαφορα στην τιμη με τα καταστηματα της ελλαδας ηταν απο 80 εως 140 ευρω.μ αυτα τα λεφτα πηρα και εξτρα μνημη και μια θηκη.οποτε και εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίγω καινούριο topic:

 

ότι πάρεις από το Pixmania έρχεται πάντα με courier/συστημένο και υπογράφεις για να το πάρεις, ή έρχεται με ΕΛΤΑ, το παρατάνε στην είσοδο της πολυκατοικίας οπότε το καβατζώνει άλλος αν θέλει??? :roll:

 

Το courier είναι default τρόπος αποστολής ή χρεώνεται έξτρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίγω καινούριο topic:

 

ότι πάρεις από το Pixmania έρχεται πάντα με courier/συστημένο και υπογράφεις για να το πάρεις' date=' ή έρχεται με ΕΛΤΑ, το παρατάνε στην είσοδο της πολυκατοικίας οπότε το καβατζώνει άλλος αν θέλει??? :roll:

 

Το courier είναι default τρόπος αποστολής ή χρεώνεται έξτρα?[/quote']

 

Φίλε μου νομίζω οτι είναι deafult στο pixmania η αποστολή με DHL, κοστίζει λιγάκι αλλά είσαι πολύ πιό ασφαλής. Εννοείται οτι η DHL αν δεν σε βρει το κρατάει και σε παίρνει τηλέφωνο για ραντεβού ή να πας να το πάρεις εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασικά κι εγώ σκόπευα να το χρησιμοποιήσω, όταν είδα ότι η κοντακ που ήθελα ήταν πιο φτηνή και από το σαιτ του κατερέλου. στο ένα είναι 260 ενώ στο πιξ είχε θαρρώ 200,220 !!! Aυτό που με χάλασε είναι οτι δεν έλεγε πουθενά στο σαιτ πόσο είναι τα έξοδα αποστολής και όταν έστειλα εμαιλ σε μια διεύθυνση μου ήρθε απάντηση από ένα αυτοματοποιημένο σύστημα.. :( στον κατερέλο που πηρα μου είπαν οτι για ολη την ελλάδα τα εξοδα αποστολής είναι 9 έουρος.

 

Θυμάται κανείς από αυτούς που το έχουν χρησιμοποιήσει πόσο παραπάνω πληρώνεις για τα έξοδα αποστολής; Bασικά κολλάω στο ότι έρχονται απο γαλλία κι έχω ένα άγχος.. Θα μου πεις, τα cd που παραγγέλνεις και έρχονται από αγγλία τι διαφορετικό έχουν.. Kαι θα χεις και δίκιο... Mε βάλατε σε σκέψεις τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διορθώνω: η κόντακ έχει μόλις 196 (!!!!!) ευρώ. Aπίστευτο ???

Tέλος πάντων... τα 15 δεν είναι πάρα πολλά μπροστά στα 9. Tα 196 πάλι μπροστά στα 250 είναι ! Aκόμα και με τα μεταφορικά η τιμή της πιξ είναι πιο χαμηλή. Nομίζω ότι πείστηκα. Kαι φαντάζομαι ότι η πληρωμή θα μπορεί να γίνει και με αντικαταβολή, έτσι;

Δεν έχει όμως την 6490.. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ σκεφτόμουν να αγορασω από Pixmania, αλλά κολλάω στον τρόπο πληρωμής.

Έχω πιστωτική κάρτα που δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, και θα προτιμούσα να μην μπλέξω την πιστωτική.

Κάτι είχα ακούσει για άλλο τρόπο πληρωμής, κατάθεση σε τράπεζα (με ερκετά μεγάλη προμήθεια, εκτός και αν πας σε μια συγκεκριμένη Γαλλική τράπεζα).

Ξέρει κανείς κάτι? ή καλύτερα έχει αγοράσει κανείς??????

 

EDIT:

Παίζει αντικαταβολή??? Νόμιζα όχι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει, ή τουλάχιστον δεν υπήρχε μέχρι πριν από 3 μήνες, δυνατότητα αντικαταβολής. Εγώ 4 ή 5 φορές που έχω αγοράσει από αυτούς, πλήρωσα με πιστωτική και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...