Προς το περιεχόμενο

Εγκατασταση LINUX.Βοηθειστε με σας παρακαλω!!


crach13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον, λοιπον...

Εγω εβαλα την ιδια διανομη, μονο που ηταν απο το pcmagazine πριν κατι μηνες αλλα με λιγοτερα καλουδια απο την δικη σου.Αλλα η εγκατασταση πρεπει να ειναι η ιδια.Καταρχην εγω δεν εφτιαξα το partition πριν την εγκατασταση αλλα οσο το εγκαταστας τοτε μπορεις να φτιαξεις το partition.Ειναι πολυ απλο.Απλα διαλεγεις ποσο χωρο θα αφησεις για το linux και το swap partition του μεσα ενα ωραιο γραφικο περιβαλλον.Ολα τωρα που τα λεμε τα διαλεγεις σε γραφικο περιβαλλον.Δεν ειναι τοσο δυσκολο.Εγω παντως στην εγκατασταση πολλα πραγματα δεν καταλαβα αλλα τα προσπερασα και δεν ειχα προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

To provlima mou akrivos einai stin rithmisi "partitioning".Otan mpaino epilego expert partitioning.Meta mou vgazi se mia lista epano to skliro mou kai ta partition pou toy exo kani.Einai 3 sinolika.Ego thelo sto 2o na valo ta LINUX.Prepi na ton epilekso kai meta na patiso kato "create".An nai meta stis epiloges FORMAT,SIZE,MOUNT POINT ti prepi na valo???Doste mou kai sinexia.Sorry an ginomai kourastikos...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ...

Ναι, το NTFS δεν κανει για linux, επρεπε να ειχες διαβασει το documentation του partition magic, οχι κι ολο αλλα λιγο.

Σου προτεινω να το ενωσεις με το κανονικο partition των windows και να κανεις την εγκατασταση και εκει θα φτιαξεις το partition του linux.

 

ΥΓ Πριν, οταν μπερδευτηκες με την εγκατασταση, εκλεισες τον υπολογιστη και τον ξανανοιξες και ποσταρες εδω?Μεγαλα μπερδεματα βλεπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

aporo pou douleyete me to partition magic, kai meta vlepo posts gia kamenous diskous h apoleies dedomenon... tsk tsk tsk

 

crach apo to setup tou suse svise to 2o partition kai ftiaxe ayta pou sou eipame sth thesh tous

ti den katalavaineis apo ayto? den mporeis apla na formateis to partition se ext2-3, prepei na exeis kai swap area

kai pros theou mhn to kaneis ext2-3 apo to partition magic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

aporo pou douleyete me to partition magic' date=' kai meta vlepo posts gia kamenous diskous h apoleies dedomenon... tsk tsk tsk

 

crach apo to setup tou suse svise to 2o partition kai ftiaxe ayta pou sou eipame sth thesh tous

ti den katalavaineis apo ayto? den mporeis apla na formateis to partition se ext2-3, prepei na exeis kai swap area

kai pros theou mhn to kaneis ext2-3 apo to partition magic[/quote']

ποτε μου δεν εχω συναντησει κανενα προβλημα με το partition magic.Εσυ πως φτιαχνεις partitions sto HD??

Οσο για το Suse πες μου κατι. Πρεπει να εχω μονο ενα partition στο σκληρο για να κανω εγκατασταση Linux???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...