Προς το περιεχόμενο

Προγράμματα μίξης. Όλες οι απορίες, συμπεράσματα


DJ_XLR8

Ποιό θεωρείται καλύτερο πρόγραμμα μίξης μέσω Η/Υ;  

74 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιό θεωρείται καλύτερο πρόγραμμα μίξης μέσω Η/Υ;

    • Alcatech BPM Studio
      20
    • Atomix mp3
      38
    • DSS DJ
      10
    • Mixmeister
      48
    • Traktor
      95
    • Visiosonic PCDJ
      10
    • Virtual DJ
      263
    • Άλλο...
      55


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε μαγκες εχω βαλει το pcdj vj και επειδη σε πολους φακελους εχω τραγουδια με ελληνικα γραματα μολισ βαζς αγγλικους χαρακτηρες δεν μου τα αναγνωριζη ενω τα παλια που ειχα ειδη στα αγγλικα τα δειχνη μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 380
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ρε μαγκες εχω βαλει το pcdj vj και επειδη σε πολους φακελους εχω τραγουδια με ελληνικα γραματα μολισ βαζς αγγλικους χαρακτηρες δεν μου τα αναγνωριζη ενω τα παλια που ειχα ειδη στα αγγλικα τα δειχνη μια χαρα

 

 

το pcdj vj ειναι το virtualdj με αλλο skin!

ο τροπος για τα ελληνικα ειναι ο ιδιος.

 

http://www.virtualdj.com/forums/51631/Greek_Forum/Ellinika_kai_VirtualDJ.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς να έχω μεγάλη εμπειρία επί του θέματος...έχω βολευτεί απιστευτα με το virtual dj, ακόμα είναι πολύ εύκολο στην χρήση του!!

 

και γω που εχω μεγαλη εμπειρια επι του θεματος, την ιδια γνωμη εχω για το virtualdj :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα.Εγω ασχολουμε με το djing εδω και 3 χρονια μεσα απο προγραμματα και τον τελευταιο 1 χρονο περιπου εχω αποκτησει και midi controllers(πρωτα το τρομερο mk2 της hercules και τωρα το torq xponent).Εχω 2 αποριες.Πρωτον,που μπορω να αγορασω εδω στην Ελλαδα το virtual dj(χαζη ερωτηση)και δευτερον,γιατι ολοι λενε οτι το να χρησιμοποιεις προγραμματα μιξης σε κανει κακο dj;Δεν εχω πιασει ποτε στα χερια μου κανονικα βινυλια ουτε εχω παιξει με κανονικες cdιερες.Αυτο με κανει να ειμαι αχρηστος;Τι controllers χρησιμοποιειτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα.Εγω ασχολουμε με το djing εδω και 3 χρονια μεσα απο προγραμματα και τον τελευταιο 1 χρονο περιπου εχω αποκτησει και midi controllers(πρωτα το τρομερο mk2 της hercules και τωρα το torq xponent).Εχω 2 αποριες.Πρωτον,που μπορω να αγορασω εδω στην Ελλαδα το virtual dj(χαζη ερωτηση)και δευτερον,γιατι ολοι λενε οτι το να χρησιμοποιεις προγραμματα μιξης σε κανει κακο dj;Δεν εχω πιασει ποτε στα χερια μου κανονικα βινυλια ουτε εχω παιξει με κανονικες cdιερες.Αυτο με κανει να ειμαι αχρηστος;Τι controllers χρησιμοποιειτε;

 

 

καλως ηρθες στη παρεα μας.

 

1) το virtualdj δε το πουλανε πουθενα αλλου παραμονο στο ιντερνετ 249ευρω ή 199ευρω για τους κατοχους της hercules!

 

2) αυτο ειναι ενα μεγαλο θεμα για τους ασχετους! μην ακους κανεναν

ο καλος dj ειναι αυτος που βαζει ωραια τραγουδια. μην αγχωνεσαι για τιποτα, το μονο που να σε νοιαζει ειναι τα καλα τραγουδια που θα παιξεις.

οσοι λενε τετοια ειναι αυτοι που παιζουν σπιτι τους απο χομπυ και ψαχνονται για καλες mixes κτλ.

οσο εισαι σπιτι σου κανε οτι θες, μαθε να μιξαρεις κτλ.

εξω στο κοσμο (στη πραξη σαν επαγγελμα) το πρωτο πραγμα που σε νοιαζει ειναι τα τραγουδια.

και ασε τους αλλους να τραγουδανε....

αν γουσταρεις παιξε και με το winamp, αρκει να βαλεις καλα τραγουδια και να αρεσουν στο κοσμο!

απο κει και περα αν θες ψαχνεσαι περισσοτερο για το πως θα κανεις mixs κτλ με οποιοδηποτε τροπο.

ειτε με τους controlers που εχεις ειτε με cd-player.

 

το ωραιοτερο πραγμα για τον dj που μονο αυτος που παιζει το νιωθει ειναι να μιξαρεις με το αφτι.

ακομα και με τη hercules mk2 που εχω και γω, καντα ολα manual χωρις κανεναν αυτοματισμο για να καταλαβεις τι ενοουν αυτοι το να ξερεις να μιξαρεις χωρις software κτλ.

 

και γω ασχολουμαι χρονια με το θεμα και παιζω επαγγελματικα με το virtualdj.

ο κυριος λογος που το χρησιμοποιω πλεον ειναι η ευκολια στη διαχειριση των mp3.

σε βγαζει απο το κοπο να ψαχνεις cd κτλ. και σου κανει τη ζωη ποιο ευκολη.

απο κει και περα οπως θες κανεις αλλαγες και κανεις δε σου λεει τιποτα.

 

ασε τους αλλους να ψαχνονται....

τα ρασα δε κανουν το παπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο το automix αλλα ποτε δεν καταλαβα σε τι χρησιμευει.Ενταξει το να βλεπεις τα bpm του τραγουδιου και να "βλεπεις" την μουσικι.Κανει την ζωη σου πιο ευκολη.Αλλα μπορει κανεις να εμπιστευτει ενα προγραμμα για να κανει καλη μιξη;Προσωπικα καμμια δεκαρια φορες που χρησιμοποιησα το automix,μονο που δεν εσπασα το pc απο αυτα που ακουσα.Η ουσιαστικη ευκολια που εχεις με το virtual και αλλα παρομοια προγραμματα ειναι οτι βλεπεις τι παιζεις και που πρεπει να κανεις την αλλαγη.Και σου δινει την δυνατοτητα να μην ασχολεισαι τοσο με το διαδικαστικο κομματι της μιξης αλλα με το εικαστικο.Δηλαδη να το πλακωσεις στα εφε και γενικα να κανεις παπαδες.Ασχετο αλλα παιζει κανεις απο τους dj εδω μεσα καπου στο internet;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το Virtual Dj 5.0.7 + Addon και θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει πουθενά κανένα guide για να δω πως δουλεύει γιατί μέχρι τώρα δούλευα το mixmeister .Απλά αυτό που με ενδιαφέρει είναι να του βάζω τα τραγούδια και να κάνει αυτό τις αλλαγές χωρίς να είμαι απο πάνω όπως και στο mixmeister.Παρακαλάω μια βοήθεια και πως μπορώ να το κάνω στα ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...