Προς το περιεχόμενο

Digital Camera - ti lete ??


pete666

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

κοιτα, η αγορα μηχανης εχει να κανει με το τι χρηση θα της κανεις.

αν θες απλα να τραβας αναμνηστικές (τουριστικες) φωτοζ απο διακοπες κ μαζεματα σε σπιτια φιλων με 500 ευρα παίρνεις παπαδες.

ειναι υπεραρκετα!

 

αν την θες κ για αλλη χρηση πιο εξειδικευμενη (πχ bird-watching, :) ), αλλαζουν τα δεδομενα και κοιτας για κατι με λιγο καλυτερο ζουμ κ καλο stabilizer.

 

απο κει κ περα, ισχυει παντα πως οτι πληρωσεις θα παρεις.

μπορεις πχ να παρεις μοντελο με 120 ευρω (μάρκας γουορέβερ) , να ειναι μεσα στη πλαστικουρα κ να νεταρει οποτε θελει,

αλλά μπορεις να παρεις κ μια με ιδια ονομαστικα χαρακτηριστικα με υπερδιπλασια λεφτα κ να ζυγιζει διπλασιο βαρος , ενω κ οι φωτογραφιες της θα ειναι θαυμασιες.

επισης μετραει παντα κ το ντιζάιν, αν την θελεις πιο λεπτη απο πακετο τσιγαρα, θα την πληρωσεις κ αναλογα.

 

γενικά κανε μια ερευνα αγοράς, εχεις ενα πολυ καλο μπατζετ αλλά πηγαινεις λιγο ξεβρακωτος στ'αγγουρια :)

-ξερω μερικούς φωτοεμπορους που αμα μπεις μεσα στο μαγαζι τους κ πεις εχω 500 ευρα κ λεω να παρω κατι σε σονυ, θα βγεις κ δεν θα μπορεις να καταλαβεις πως κατεληξες με ενα μοντελο 2ετιας που εχει 2000 διαφορετικες ρυθμισεις που δεν θα χρησιμοποιησεις ποτε.

 

συνιστώμενο εξειδικευμενο σάιτ (έχει πολυ καλα συμβουλευτικά άρθρα, αλλά πρόσεχε μην χαωθεις) : http://www.dpgr.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα, εγώ μπερδεύτηκα και νόμιζα ότι έλεγε για βιντεοκάμερα.

 

Πάντως ψάξε στο http://www.nomatica.com και στο http://www.pixmania.com. Είναι 2 από τα καλύτερα sites που παίζουν για βιντεοκάμερες και φωτογραφικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ αφου πλεον ξεμπερδεψαμε με το μοντελο κ περασαμε στα σάιτ :-P

δες κ τον κατερελο .

από τα φτηνοτερα κ πιο εξυπηρετικά καταστηματα στην αθηνα.

 

-εννοειται οτι τσεκαρουμε τις τιμες απο το σκρουτζ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

p200 (sony)

 

Πολύ καλή επιλογή!

Την αγόρασα πρόσφατα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

πλεονεκτήματα

+ αυτονομία

+ φακός carl zeiss

+ compact μέγεθος

+ 7,2 mpixels

+ τιμή (την πήρα 316 ευρώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SONY ναναι και απο εκει και περα διαλεγεις μοντελο.

Όλες οι άλλες είναι γιά πέταμα; Από πότε η Sony έγινε πρώτο όνομα στην φωτογραφία και το βίντεο; :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή επιλογή!

Την αγόρασα πρόσφατα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

πλεονεκτήματα

+ αυτονομία

+ φακός carl zeiss

+ compact μέγεθος

+ 7' date='2 mpixels

+ τιμή (την πήρα 316 ευρώ)[/quote']

 

Παντού είσαι χωμένος;;; :P

Αυτό το μοντελάκι, πώς το κόβετε;;; βέβαια, είναι προς το παρόν ακριβούτσικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγόρασα πριν λίγο την fuji e900, 9 μεγκαπιξελς, iso 800 (καλή νυχτερινή λήψη χωρίς φλας), γρήγορος χρόνος έναρξης, ευρυγώνιος φακός, 4Χ οπτικό ζουμ και είναι λίγο compact. Έβγαλα φωτογραφίες με το ίδιο σκηνικό με μία canon s2 και απογοητεύθηκα από την canon, ίσως με είχε συνεπάρει η ευκρίνια των 9 μεγκαπιξελς που μπορώ να κανω cropping όσο θέλω και να ζουμάρω σε κάτι που με ενδιαφέρει στην φωτό μετέπειτα

Αν ήθελα λίγο πιο μικρή και καλύτερη λήψη νυχτερινών φωτο θα έπαιρνα την fuji F11 (τώρα αντικαθιστά την f10) που φθάνει στα iso 1600

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...