Προς το περιεχόμενο

Fujitsu Amilo M 1437gm


madboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mia erothsh tha hthela na kano. O centrino analoga ton forto ergasias anebazei kai ta mhz leitourgias tou?

Giati tora pou etrexa to mobile meter mou deixnei oti h cpu trexei sta 800 mhz. Gia mia stigmh eida oti etrexe sta 1.6 ghz.

 

'Ετσι ακριβώς ;).

 

paidia thelw na parw kai egw auto to laptop th me shmbouleyete?

h karta grafikwn einai kalh? tha mporw na paizw kanena paixnidi h mallon xlomo?!

thelw na rwthsw kai an tha mporei meta apo ligo kairo na parei ta kainourgia windows ta vista?!thanks!!

 

Δεν το έχω πολύ καιρό αλλά τις δυο βδομάδες που το δουλεύω δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα.

Η κάρτα γραφικών καλή είναι και μάλλον (ένα demo έχω δοκιμάσει μόνο, έτρεξε καλά) θα μπορείς να παίξεις κανένα παιχνίδι αλλά:

- ίσως να χρειαστείς να αλλάξεις τους default drivers

- να ξέρεις οτι μετά απο λίγο το χέρι σου αρχίζει να καίγεται :)

Τέλος για τα vista και χωρίς να είμαι σίγουρος μάλλον δεν θα τα σηκώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia thelw na parw kai egw auto to laptop th me shmbouleyete?

h karta grafikwn einai kalh? tha mporw na paizw kanena paixnidi h mallon xlomo?!

thelw na rwthsw kai an tha mporei meta apo ligo kairo na parei ta kainourgia windows ta vista?!thanks!! :-D

 

 

Εγώ το έχω μια εβδομάδα παραπάνω από το φίλο My8os και είμαι πολύ ευχαριστημένος από το μηχάνημα. Την κάρτα γραφικών του την έχω δοκιμάσει μόνο σε Age Of Empires III και δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Είναι γεγονός ότι κάτω δεξιά μετά από περίπου 1 ώρα το laptop ψιλοψίνεται, χωρίς βέβαια να παρουσιάζει κολλήματα. Για το θέμα Windows Vista θα σε απογοητεύσω καθώς το λειτουργικό αυτο είναι στα 64bit, απ' όσα έχω ακούσει, ενώ ο επεξεργαστής του φοριτού είναι στα 32, ασύμβατα. Οπότε προφανώς δε θα μπορείς να φορτώσεις τα Vista.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Gnorizetai ti ginetai me to thema epektash eggyhshs kai poso kostizei? Tora apo ton kataskeyasth exo 1 xrono eggyhsh. Poia paketa epektashs eggyhshs yparxoun? Yparxei kapoio xroniko perithorio pou tha prepei na agoraseis thn epektash eggyhshs? Kati eixa akousei oti stous 3 protous mhnes tha prepei na agoraseis thn epektash.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ΠΗΡΑ Κ ΕΓΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ ΜΟΥ,ΜΟΝΤΕΛΟ 1437GQ ΜΕ 1024 ΜΝΗΜΗ Κ 2,00 ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ...ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΝ Κ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΧΡΗΣΗΣ,ΤΟ ΠΕΡΙΒΟΗΤΟ LAGGING ISSUE ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ Κ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΓΕΝΙΚΑ:-D :-D :-D

 

ΜΙΑ,ΔΥΟ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ.

 

-ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ Κ ΟΧΙ ΣΤΟ ΡΕΥΜΑ,ΧΑΜΗΛΩΝΕΙ Ο ΦΩΤΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΣΠΑΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ Κ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ:evil:

 

-Κ ΜΕΝΑ Η ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΛΕΕΙ 512.ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΑ 128 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΜΝΗΜΗ ΤΗΣ?:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με τον φωτισμό της οθόνης λύνεται με την απενεργοποίηση της επιλογής να κλείνει η οθόνη ύστερα απο Χ λεπτά που δεν χρησιμοποιείται. Εγω αυτό έκανα στο δικό μου και λύθηκε το πρόβλημα.

 

Οσον αφορά την μνήμη της κάρτας έχω διαβάσει οτι πρέπει στο Bios να την δηλώσεις ως 128. Δεν έχω ακόμα μπεί στο bios για να δώ αν όντως ισχύει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ Κ ΟΧΙ ΣΤΟ ΡΕΥΜΑ' date='ΧΑΜΗΛΩΝΕΙ Ο ΦΩΤΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΣΠΑΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ Κ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ:evil:

[/quote']

 

Βάλτο να δουλεύει πάντα από τις επιλογές ενέργειας στον πίνακα ελέγχου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΩΤΙΣΜΟ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ ΤΟ ΕΛΥΣΑ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ BIOS.ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΗΚΑ Κ ΟΝΤΩΣ ΖΕΣΤΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΤΩ ΔΕΞΙΑ...

 

-ΕΠΙΣΗΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ Η ΤΟ pdf warranty ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ Ο ΦΟΡΗΤΟΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΩΤΙΣΜΟ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ ΤΟ ΕΛΥΣΑ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ BIOS.ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΗΚΑ Κ ΟΝΤΩΣ ΖΕΣΤΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΤΩ ΔΕΞΙΑ...

 

-ΕΠΙΣΗΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ Η ΤΟ pdf warranty ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ Ο ΦΟΡΗΤΟΣ?

 

Φυσικά η απόδειξη αγοράς... κατέβασε το ATITool και κοίταξε να κατεβάσεις λίγο το core και το memory σιγά-σιγά' date=' ανά 50 για να δεις αν κατεβάζει θερμοκρασία... αλλιώς εγκατέστησε το Notebook Hardware Control...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρτα γραφικων δεσμευει μνημη και απο την κεντρικη του συστηματος αλλα νομιζω οτι η αλαλγη γινεται ειτε απο ειδικο προγραμμα στο φορητο σου ειτε απο το BIOS..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...