Προς το περιεχόμενο

Fujitsu Amilo M 1437gm


madboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε μου πάρε το!Είναι πολύ καλό μηχάνημα, αλλά μάθε περισσότερα στοιχεία για το θέμα της αυτονομίας αν και κακά τα ψέματα σπάνια ανοίγουμε ένα laptop μακρυά από πρίζα.Πάντως ο μεγάλος σκληρός δίσκος, η μεγάλη RAM, η κάρτα γραφικών και η CPU είναι από τα πολλά θετικά αυτού του μηχανήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Se eyxaristo gia thn apanthsh! Hmoun anamesa se Acer kai Fs alla meta apo merika parapona katoxon Acer gia to service tous epelexa na agoraso Fs. Kai ego entyposiasthka apo ta texnika xarakthristika kai gi'ayto katelhxa sto sygkekrimmeno laptop.

Tora oson afora thn aytonomia tou tis perissoteres fores gia na mhn po oles tha douleyei sthn priza.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Tora oson afora thn aytonomia tou tis perissoteres fores gia na mhn po oles tha douleyei sthn priza.

 

Το Μ1437G (ίδια χαρακτηριστικά ακριβώς με το GM) κρατάει 2 ώρες με τη μπαταρία σε συνεχή δουλειά (νετ και need for speed-most wanted :P).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

telika phga kai to ekleisa xtes! pisteyo shmera na to exo.

epsaxa meso scroutz alla to sygkekrimmeno den to eixan alla e-shops me thn parousa synthesh. dhladh 2.13 Ghz cpu 100ari sklhro kai 1gb ram. h eixan mikroterh cpu h mnhmh 2 giga pou anebaze shmantika to kostos!

pantos pisteyo oti gia 2 xronia tha eimai yperkallymenos me to yparxon setup to opoio einai ena apo ta kalytera!

an den kano lathos o 770 den yposthrizei 64 bit. sosta?

 

oson afora thn othonh tou einai para poly kalh alla se sxesh me ta vaio pou eixa dei sto plaisio ypoleipetai se apeikonish.

Epishs ena HP pou eida eixe poly kalh othonh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

madboy

 

ο λογος που αυτο το laptop δεν υπαρχει πουθενα αλλου ειναι γιατι το συγκεκριμενο το εφτιαξε η FUJITSU-SIEMENS αποκλειστικα για τα multirama, οσο και αν σου φαινεται περιεργο

 

αυτο ειναι πληροφορια μεσα απο multirama

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα αγόρασα τον Amilo 1347G με ΑΤΙ Χ700 128ΜΒ απο τα Multirama.

 

Το περίεργο είναι οτι αφού τελείωσα την εγκατάσταση εξωτερικής οθόνης CRT, λίγο καιρό μετα διαπίστωσα ότι στα χαρακτηριστικά της κάρτας γραφικών αναφέρεται ότι η μνήμη της κάρτας είναι 512ΜΒ και το μέγιστο refresh rate 60HZ.

 

Δεν είμαι καθόλου σίγουρος άλλα έχω την εντύπωση οτι πριν ήταν στα 61ΗΖ. Εγκατέστησα πάλι το driver απο το CD άλλα τα χαρακτηριστικά παραμένουν τα ίδια.

 

Μπορεί κάποιος να πει ποιο είναι το μέγιστο refresh rate κοιτάζοντας τις ιδιότητες?

 

Αξίζει η αναβάθμιση του Catalyst?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυσπέρα παιδιά!Και εγώ έχω αγοράσει τον 1437 από τα Multirama και το ρώτησα για τα 512ΜΒ της μνήμης και μου απαντήσαν ότι η κάρτα έχει αποκλειστική μνήμη 128MB και μπορεί να φθάσει να χρησιμοποιεί 512ΜΒ εκμεταλευόμενη την κύρια μνήμη του υπολογιστή.(Κατά τη γνώμη μου δύσκολο να φτάσει να εκμεταλευτεί 512ΜΒ ποτέ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eyxarista nea shmera! Molis parelaba to laptopoterataki mou!!! :)

 

Tora einai sthn priza kai fortizei kai anypomono na to anoixo! Me paidepse to remote control sthn arxh kai elega pou einai OEO!!! kai telika molis anoixa to bibliaraki anefere oti einai ensomatomeno sthn dexia pleyra kai oti tha prepei na pieseis gia na bgei exo.Kairos na thymithoume kai ta skonismena mas agglikaepipedou lower. Ma kala xathike kana ellhniko egxeiridio???

 

 

Opoios exei kanei install ta Xp pro as mas pei thn diadikasia kai an eixe kapoio problhma giati poly emeinan ta home sto laptop! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File uparxei apanthsh sto Forum gia ta windows !

 

8a deis leei pali gia ton AMILO M1437G.

 

H diadikasia einai ligo periergh.Prepei na ftiakseis eidiko cd ton Xp me tous driver tou Sata ensomatomenous. 8a deis !

 

Kai egw exw parei to idio !

Apo epidoseis mia xara ta paei , ekana sumpiesh DVD-movie se 2:20 , h tainia htan 1:45 .

 

Auta pou les!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε madboy όπως είπα και παραπάνω έχω αγοράσει και εγώ το ίδιο laptop. Όταν άνοιξα το manual του με προβλημάτισε το ότι δεν ήταν στα ελληνικά γιατί 1 εβδομάδα μετά από εμένα αγόρασε το ίδιο μηχάνημα από άλλο κατάστημα Multirama ένας φίλος και το manual ήταν κανονικά στα ελληνικά και μόνο (το λέω γιατί αν παρατήρησες το έχει σε 10 γλώσσες εκτός από ελληνικά).Σήμερα προσπαθούσα να επικοινωνήσω με τη Fujitsu για να μου στείλουν ένα ελληνικό manual, αλλά οι γραμμές ήταν απασχολημένες επί 3 ώρες που προσπαθούσα. Τέλος πάντων πληρηφοριακά σου λέω ότι όταν ανοίξεις το μηχάνημα θα δεις ότι έχει κανονικά pdf αρχείο με το manual του φορητού στα ελληνικά και διάφορες άλλες οδηγίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς Madboy:

 

Μπορεις να κοιταξεις στις ιδιοτητες οθονης το refresh rate και την μνημη της καρτας γραφικων?

 

 

Mnhmh anaferei oti einai 512 Mb kai refresh rate 60 Hz. An den kano lathos oi tft se ayth thn syxnothta douleyoun.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...