Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά ψηφιακής φωτ. μηχανής


Challenger

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω μια ψηφιακή μέχρι 120 ευρώ για απλή ερασιτεχνική χρήση... και μια γύρω στα 150-180.

Είχα μια sony P-12 που χάλασε και μου έμειναν οι μπατατίες (λιθίου) και τα memory stick.

 

Η φτηνή μηχανή με ενδιαφέρει να βγάζει αξιόλογες φωτογραφίες, να διαρκούν ο μπαταρίες και να είναι ΦΤΗΝΗ.

 

Η πιο ακριβή με ενδιαφέρει να παίρνει τις μπαταρίες λιθίου που έχω και τα memory stick και να είναι τουλάχιστον 4-5MP0 με καλή ποιότητα φακού. Θα προτιμούσα η τελευταία να είναι sony. Έχω υπόψιν μου και την S60...

Aκούω προτάσεις.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αποφάσισα να πάρω την Sony S90, μάλλον απο το πλαίσιο.

1) Ξέρετε αν στην Αγγλία που θα πάω την Τετάρτη μπορώ να την βρω πιο φτηνά κάπου?

2) Όσον αφορά την φτηνή μηχανή που θέλω να πάρω, ποια προτείνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε στα duty free. Ειδικά αν πηγαίνεις μέσω KLM με αλλαγή στο Αμστερνταμ έχει συνήθως πάρα πολύ καλές προσφορές. Η Canon 610 ήταν προσφορά μια βδομάδα πριν στα 190€ αν θυμάμαι καλά (που συνήθως καλά θυμάμαι)

Επιπλέον στην Αγγλία οι εκπτώσεις πιάνουν και στα ηλεκτρονικά προιόντα και προηγούμενα μοντέλα πουλιούνται αυτή την εποχή σε πιο προσιτές τιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω υπόψιν μου την Hp Photosmart M22 και την Hp Photosmart M307

Έχετε να προτείνεται κάποια άλλη σε αυτήν την κατηγορία? Αν όχι, ποια απο τις 2 να διαλέξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nai ennoite auto.i lithiou pou exei mesa tha krataei parapano dioti exei ftiaxtei gia autin tin xrisi tha einai pola mah .alla otan tha ta pexei poso tha kanei kai ante na breis.eno epanafortizomenes kanonikes perneis me 20 euro 5-6 kai exeis gia poli kairo.kai oso pernaei o kairos bgenoun kai pio megales kai ine ftines.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον poulino.Υπάρχουν και 2 olympus στο media markt σε προσφορά 4mp---100? και 5mp---111?.Δεν θυμάμαι μοντέλα.(Θα πάω να πάρω μια όταν κατέβω για την μάνα μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με τις μπαταρίες λιθίου είναι ότι αν αδειάσουν και χρειάζεσαι την μηχανή ή δεν υπάρχει πρίζα κοντά, την πάτησες. Μπορείς βέβαια να έχεις μιά 2η φορτισμένη μπαταρία, αλλά συνήθως είναι και ακριβές.

Οπότε προτιμώ να παίρνει μπαταρίες ΑΑ η μηχανή (έστω και αν είναι μεγαλύτερη και βαρύτερη) γιατί με 2 σετ επαναφορτιζόμενων μπαταριών κάνω την δουλειά μου και δεν έχω άγχος αν θα μου φτάσουν οι μπαταρίες όταν είμαι έξω (στην ανάγκη βάζω και αλκαλικές).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με τις μπαταρίες λιθίου είναι ότι αν αδειάσουν και χρειάζεσαι την μηχανή ή δεν υπάρχει πρίζα κοντά' date=' την πάτησες. Μπορείς βέβαια να έχεις μιά 2η φορτισμένη μπαταρία, αλλά συνήθως είναι και ακριβές.

Οπότε προτιμώ να παίρνει μπαταρίες ΑΑ η μηχανή (έστω και αν είναι μεγαλύτερη και βαρύτερη) γιατί με 2 σετ επαναφορτιζόμενων μπαταριών κάνω την δουλειά μου και δεν έχω άγχος αν θα μου φτάσουν οι μπαταρίες όταν είμαι έξω (στην ανάγκη βάζω και αλκαλικές).[/quote']

kai na exei priza ante na gemisei.na pareis dio ine kostos.auto akrivos ennoo.epanafortizomenes pou ine ftines kai ama xemineis periptero alcalikes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...