Προς το περιεχόμενο

erwtisi gia agora notebook


SonicZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

loipon paidia psaxnw gia laptop me 64 bit epeksergasti exw kataliksei na pisteyw oti mia kali epilogi einai to asus A6k...poia einai i gnwmi sas???...gnwrizetai ti paizei sto service tis asus???kai fisika ena poly vasiko erwtima....den exw dei akoma se notebook me turion 64 na xrisimopoioun ddr2....giati etsi?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος ο Deathlok , αν και αυτο προκειτε να αλαξει καθοτι η AMD προσφατα αγορασε μπολικες πατεντες απο την RAMBUS κ μεσα σαυτες ηταν και τεχνολογιες DDR2...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

exw arxisei na pisteyw oti kai to vero einai mia kali lysi sta 64bit...alla den blepw na to exei parei kaneis...an kseretai otidipote gia to sigkekrimeno laptop enimerwste me giati se 1-2 bdomades prepei na parw

 

http://www.veropc.gr/product_details_pcmag.asp?customercode=021048&zip=18453&veropc_id=53&category_id=5

 

metaksi tou vero kai tou asus pio tha pernate kai giati?

eyxaristw prokatavolika gia tis apantiseis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση.

 

ASUS kai Vero είναι καλύτερα από Fujitsu-Siemens?

 

Είναι προσωπικές, άρα υποκειμενικές οι απόψεις του καθενός... π.χ. η δικιά μου γνώμη προτείνει κατά σειρά ASUS, FSC, VERO...

Τα ASUS δεν τα γνωρίζω, δεν είχα ποτέ μου αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια... για τα FSC είμαι ο ίδιος κάτοχος/χρήστης και μέχρι στιγμής έχω τις καλύτερες εντυπώσεις... και μην ξεχνάμε και το θέμα τιμής... με λίγα λόγια μετράει πολύ το value4€!!!

Για τα VERO και γενικά για τις συνθέσεις, μία εμπειρία από multirama με έπεισε να μην ξαναασχοληθώ... ήταν σαν τοστιέρα και μόλις έφτανε στα όριά του έκλεινε... να μην μπω βέβαια ότι μέχρι τώρα έχω αλλάξει μητρική και τροφοδοτικό... μπείτε στη σελίδα του http://www.pcw.gr και βρείτε ποιο έχει την καλύτερη κριτική... ε αυτό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση.

 

ASUS kai Vero είναι καλύτερα από Fujitsu-Siemens?

 

Κοιτάζοντας ξένα forums, δεν έχω βρει πολλούς ευχαριστημένους ιδιοκτήτες Asus, όσο κι αν ακούγεται περίεργο.

 

Τα Fujitsu έχουν πολύ καλή φήμη στο εξωτερικό, αλλά δεν είναι τα ίδια με αυτά που έρχονται Ελλάδα και είναι της Siemens. Όπως και να'χει πάντως είναι αξιόπιστα.

 

Το VERO είναι ουσιαστικά MSI, και συγκεκριμένα το μοντέλο 1029, το οποίο δεν είναι σαν τα Build to Order του Πλαισίου-Multirama κ.ο.κ. Είναι ήδη συναρμολογημένο και αλλάζουν μόνο τα "εύκολα" εξαρτήματα. Έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής.

 

Μόνο σημαντικό αρνητικό που βρήκα είναι το bug με τη RAM. Θέλει 1 dimm για να λειτουργήσει σωστά. Με 2 dimms υπολειτουργεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μόνο σημαντικό αρνητικό που βρήκα είναι το bug με τη RAM. Θέλει 1 dimm για να λειτουργήσει σωστά. Με 2 dimms υπολειτουργεί.

 

ayto pou to exeis dei????einai se kapoio site i' to exeis akousei...???to mixanima exei idi mia 512 panw ...an tou valeis alli mia ta paizei????an isxei kati tetoio einai megali mapa...toulaxiston egw pou to skeytomoun ksenerwsa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διάβασα σε τουλάχιστον 2 ξένα forums. Αν θυμάμαι στο notebookforums.com και στο notebookreview.com.

Από 400 ΜHz, με δυο μνήμες πέφτει στα 266. Η τελευταία έκδοση BIOS της MSI προς το παρόν δεν διορθώνει το πρόβλημα. Μάλλον θέλεις 1Χ1024ΜΒ για να είσαι σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...