Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls IV: Oblivion Official XBOX 360 Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αντε βρες το daedric item που λεγεται AZURA STAR

στην ουσια ειναι ενα refillable grand soul gem.

φτιαξε και μια σπαθα που να κανει silence, absorb health και soul grab,

και ετοιμασου να περασεις σε αλλη φαση ;)

επαναφορτιζομενη μπαταρια θα γινεις και θα εχεις οση ενεργεια θες αμεσα και ..τσαμπα

 

 

στο μεταξυ, πρεπει να ανεβασεις τις μαγιες σου.

δοκιμασε να αγορασεις spells που να μπορεις να τα κανεις cast, και κανε τα συνεχεια ωστε να αποκτησεις experience.

καθε spell ανεβαζει συγκεκριμενες μαγιες, οποτε να κοιταξεις να παρεις αυτα που σε ενδιαφερουν περισσοτερο.

 

α, και επειδη δεν σου ειπα αυτο που ρωτησες, αλλα περισσοτερο τι να κανεις, τα soul gems ΔΕΝ ειναι επαναφορτιζομενα.

ειναι μιας χρησης, για αυτο να προσεχεις να μην χαραμιζεις μεγαλυτερο gem για μικροτερο soul.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

paides, oi kleftes metrane poli. molis termatisa ta thieves guild quests k i maska tou gray fox gamei. to paketo einai oti skane frouroi opote se doune na ti foras. anyway, exw mia erwtisi...borw na ginw kai melos stous assassins twra pou eimai gray fox? i mipws to ena guild apokleiei to allo?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paides, oi kleftes metrane poli. molis termatisa ta thieves guild quests k i maska tou gray fox gamei. to paketo einai oti skane frouroi opote se doune na ti foras. anyway, exw mia erwtisi...borw na ginw kai melos stous assassins twra pou eimai gray fox? i mipws to ena guild apokleiei to allo?

 

 

 

mporeis na gineis melos se ola ta guild,den apokleiei to ena to allo,apla an kaneis to assasin kai sto telos exeis bounty kai infame,den se dexontai sto mage kai sto fighter(pano apo 100 infame)....gi'auto kalitera kane ta alla prota an exeis skopo na ta telioseis ola...ektos pali an meta to assasin pas stin filaki san kalo paidi kai pliroseis:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι που ισως αξιζει να δοκιμασετε:

 

Unplug your LIVE connection to improve Oblivion performance

 

 

This keeps coming up in a lot of different threads...so I'm making it into a seperate one. I'd stickie it, but I don't work here.........

 

If you unplugg the cable from the back of your 360, the performance of Oblivion will be greatly improved. I wouldn't make this up. I went back and forth with this one. I played signed in to LIVE for the first few days I had Oblivion. It was a living he!!. I went back and forth between plugged and unplugged and can testify that Oblivion runs MUCH better without LIVE. Playing Oblivion while signed in to LIVE makes the game bog down, loses framerate, slows down saving, makes the menus move slower, etc. The game runs MUCH better if you unplug your network cable.

 

Unplugging isn't going to affect or harm anything. There's NO REASON to play while signed in to LIVE. If you need to DL something or play another game, plug it back in. But Oblivion runs like crap on LIVE. There's no reason to be signed in while you play. You have to try it for yourself, but for me it made a world of difference, and a few others have followed suit and seen the benefits. Quit asking questions and just try it.

......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν το εχω δοκιμασει ποτε. θα το δοκιμασω μολις τελειωσει η καταληψη στο 360 μου...

 

να και μια φωτο απο horse armour.

p40401294gi.jpg

(το πιο αχρηστο download .- )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exw treis erwtiseis. prwta, mexri posa items borei na foresei o character? 2 rings,amulet,armor, pantelonia,gantia, helm, botes, aspida...tpt allo?

 

deuteri erwtisi, xbox live pws bainete? an borei na mou apadisei kapoios se pm, plz.

 

telos: exei oloklirwsei kaneis to quest Vahtacen's secret? Kanw ola ta spells kanonika, alla sto Fortify Magicka, to pillar den adapokrinetai ka8olou. ti kanw la8os? to spell pou xrisimopoiw(fortify magicka), einai gia ton eauto mou k d exei target kapoion allo. Mipws prepei na vrw ena spell pou na kanw fortify magicka se target k na to kanw panw akrivws sto pillar? k an nai, poio spell einai auto?

 

thx in advance paides!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς Off-Topic, αλλα p3tran μήπως μπορείς να μου πείς το μοντέλο της τηλεόρασης σου;

 

Έχει αρχίσει και με ξενερώνει το monitor του pc για το 360...

 

Δώσε τιμή, αναλύσεις και κανένα link αν μπορείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς Off-Topic, αλλα p3tran μήπως μπορείς να μου πείς το μοντέλο της τηλεόρασης σου;

 

Έχει αρχίσει και με ξενερώνει το monitor του pc για το 360...

 

πριν από λίγο καιρό αγόρασα τηλεόραση. Άλλαξα κυρίως για το xbox 360. Το συνδύασα με την κυκλοφορία του oblivion. Μετά από πολύ ψάξιμο, πήρα την Amoi LC37AF1E. Τεχνικά χαρακτηριστικά θα δεις comet.html. Στην προτείνω ανεπιφύλακτα. Κατά την γνώμη μου η καλύτερη τηλεόραση στην καλύτερη τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι ευχαριστημενος στη γενικη χρηση της?(οχι μονο με το 360)

 

Στο τηλεοπτικό σήμα έχει τα γνωστά προβλήματα όλων των lcd. Έχει να κάνει καθαρά με το κακό αναλογικό σήμα που εκπέμπουν τα κανάλια. Μην περιμένεις να δεις καλύτερα από μία απλή crt. Δεν υπάρχει περίπτωση. Όταν όμως δεις σε 1080i από HD κανάλι ή 1080p μέσω HTPC με καλώδιο DVI-HDMI ... εκεί η τηλεόραση δίνει πραγματικά ρέστα. Απίστευτη εικόνα, χρώματα και βάθος. Επιτυγχάνεται 1:1 pixel maping σε σύνδεση με pc και μέγιστο refresh rate 83Hz στα 1080p. Γίνεται άνετα δηλαδή και monitor. Φωτεινότητα 433 nits, δηλαδή βλέπεις άνετα και αν την βάλεις την τηλεόραση έξω με τον ήλιο ντάλα.

 

Πολύ ωραίο design. Δεν δείχνει σαν κάτι άλλες τηλεοράσεις φτηνοκατασκευή. Όταν την πρωτοπήρα, είχε αρκετό κόκκινο στην εικόνα, αλλά μετα τις ρυθμίσεις (από ειδικό εννοείται) όλα έγιναν πολύ καλύτερα.

Ελπίζω να σε βοήθησα και πιστεύω ότι αν θέλεις μία τηλεόραση που είναι πραγματικά HD, χωρίς να πληρώσεις τα μαλλιά της κεφαλής σου, είναι η καλύτερη επιλογή.

 

Για να είμαι και on topic. Εκεί απολαμβάνω το oblivion (1080i) και μου κρεμάει το σαγόνι...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω τη plasma Hitachi 42" PD7200 στα 1024x1024 και εχω δει να παιζει πανω της HD καναλι στα 1080i με Humax HDMI HD receiver και εχω μεινει 10 λεπτα με το στομα ανοιχτο...Mετα τα 10 λεπτα ειπα αντε γεια!Δεν αντεχα αλλο τη ποιοτητα! :D:D:D

 

Σε 10 μερες ερχεται το επομενο μεγαθηριο plasma της Hitachi με 4.000 contrast και 1.400 bright στα 3.000 ευρωπουλα!Στα 1024x1080(καινουριο panel ALis της Hitachi που βγαζει 1080) και το ποιο απιστευτο design που εχω δει εως τωρα (και εχω δει πααααρα πολλα μπροστα μου).

 

Link:

http://www.hitachidigitalmedia.com/DMG/viewProduct_1.jsp?productid=516&drilldown=1&urlnumber=1

xl_42pd9700-2.jpg

 

Εντελως off topic,αλλα μιας και το φερε η κουβεντα! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ligi help gia osous exoun paiksei to Thieves Guild.......sto quest "Ahdarji's quest" pigaino sto room tis vasillisas eno koimate,alla dipla sto jewelry box exei mono ena brass ring(xoria apo to document)....pano tis pou psaxno,exei ena aplo gold ring....POU EINAI TO DAXTILIDI TOU QUEST vre paidia???.....epesa se kana bug??gia voithiste ligaki...leei oti to afinei dipla tis otan koimate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...