Προς το περιεχόμενο

Guild Wars


jkdchamp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 344
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

παιδια και εμεις εχουμε μια συμμαχια ελληνικη στο factions με αλλα 7 ελληνικα guild.μετα απο ενα μηνα περιπου που εχει βγει το game ειχαμε μαζεψει 1.100.000

factions points.αυτα τα factions ειναι και το μεγαλητερο αρνητικο σημειο του game καθως για να τα μαζεψεις θελει πολλες ωρες καψιμο

εμεις μετα απο ενα καυγα που εγινε στην συμμαχια αποφασισαμε να παρατησουμε το κηνηγι των factions(καθως οι κινεζοι θα ειναι πανατα μπροστα) και να ευχαριστηθουμε το game.

την σημαχια την διατηρησαμε σαν μια χαλαρη ομοσπονδια περιμενοντας μηπως σε κανα update γινει καμια αλαγη στην διαχειριση των πολεων

http://powerofgreece.50webs.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xmm kai go eimai proin wow kamenos alla 3ekolisa meta apo 2 60 lvl char

1 se ka8e parata3h kai to paratisa to game logo baremaras kai elipsi stoxon.

kai skeftome na paro to fantions gia pite iparxoun kai eki high lvl instances

opos sto wow i einai baremara i oli katastash

kai olo to endiaferon einai sto pvp komati

giati mou arese kai to pve komati tou wow to gw einai kati antistixo ?

pite eseis pou exete pe3ei kai ta dio

3ero oti den einai wow .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gia ksanadokimas na mpeis sto site...

Twra tha sou douleuei!

Koita an eisai se kapoio guild tha mporeis pio eukola na paizeis giati

ta members tha se vohthane se diafora pragmata opos px na vgaleis

quest h' mission, tha sou lene diafora pragmata gia arxi pou den tha

katalavaineis k polla... mexri na sinithiseis...

 

Genika einai poly xrisimo na eisai se guild.(an enoouses auto legontas gia party)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εγω επιμενω να μπορεσουμε να συνεργαστουμε ολα τα ελληνικα guild μεταξη μας δεν μπορω να ειμαι σε alliance με κινεζους επειδη ειναι αυτοι καμενοι και μου δινουν πολλα factions points

καλητερα να ειμαι σε μια συμμαχια και ειμαστε χαλαροι και να βοηθαμε ο ενας τον αλλο παρα αυτο το αγχος για τα factions

αυτα συζηταω με το pruner αλλα μεχρι στιγμης δεν εχω μπορεσει να καταφερω να ερθεται και εσεις στην συμμαχια.

αυτη την στιγμη στην συμμαχια ειμαστε 8 guild και συντομα θα μπει και ενα guild international με πολλη κοσμο που ο leader τους ειναι ελληνας

για πληροφοριες για το guild και συμμαχια

http://powerofgreece.50webs.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια! Λοιπον ακουστε την μικρη μου ιστορια εν συντομια. Εχω αγορασει το GW σχεδον απο τοτε που βγηκε αλλα επαιξα μονο 3-4 μερες! Εφτασα 8 lvl κ ουτε καν ειχα βγει εξω απ τα μερη που εισαι οταν αρχιζει το game. Επαιζα WoW παραλληλα ειχα ηδη 60αρη κ δυστυχως ή ευτυχως ημουν πολυ κολλημενος κ δεν ασχοληθηκα.Τωρα πλεον εχω 2 60αρηδες κ παιζω πιο χαλαρα το WoW καθως εχω κλεισει 1 χρονο κ πλεον εκει. Δεν το κοβω:mrgreen: απλα λεω να δωσω την ευκαιρια που αξιζει το GW κ να ασχοληθω μαζι του. Να ειμαι ειλικρινης με πορωσατε με οσα διαβασα στα forum εδω,στα guild σας κτλ. Απλα ειμαι τρελος noob στο GW αλλα οχι γενικα σε τετοιου ειδους παιχνιδια λογω WoW. :-D Το μονο που θελω για αρχη ειναι να μου πειτε τους καλυτερους συνδιασμους prof για εναν char. π.χ. warrior-monk κτλ. Ευχαριστω προκαταβολικα κ sorry αν σας κουρασε το post. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα κανει εναν ranger κ δεν ειχα παρει αλλο prof. Βασικα σκεφτομαι κατι σε caster με την εννοια του dps. Μαγος δηλαδη που θα κανει damage. Ομως θελω να μου αναφερεις μερικους καλους συνδυασμους αν μπορεις ολων των ειδων ωστε να δοκιμασω. Δηλαδη απο damage dealers,tanks, healers κτλ. Μερικους συνδυασμους prof για ολα τα γουστα ωστε να δοκιμασω κ αναλογα να επιλεξω τι μου αρεσει. Εβαλα καποιους ετοιμους για pvp αλλα δεν βγαζεις ακρη. Ασε που ολη η μαγεια ειναι να δεις το game,να κανεις lvl up,να δεις τον κοσμο κ τα quest,να γνωρισεις ατομα κ κυριως να μαθεις να παιζεις. Απλα μια help θα ηταν να δοκιμασω καποιους char για λιγα lvl γιατι δεν εχω χρονο ωστε να κανω ολους τους πιθανους συνδυασμους. Η εμπειρια ολων θα με βοηθουσε πολυ ωστε να κανω συγκεκριμενες δοκιμες! :-D Να 'στε καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Analoga me tis epiloges sou.. pezei rolo kai ti armor tha epilekseis na valeis..

alla den moreis na ta exeis olla..

mporeis na exeis ena warrior me polu energy (enerrgy = mana points) alla ligotero defence..

To pio symantiko einai na matheis ton char sou kala. Den yparxei o teleios syntiasmos.. kai den yparxei lathos syntiasmos.. to kathe 2nd prof exei ta (+) tou kai ta (-) tou.. Exo faei Htes apo tous pio akyrous..

 

Gia tank trelo enas Warrior/elementalist me 16 strength kai sentinel armor -(100 Def.. -20 def if strength is below 13). kai earth magic gyrosto 7 mponei na tnakarei oloklhro party .. alla 1vs1 enas w/Mo epikratei..

 

perisotero damage rixnoun oi elementalist..

ta pio dynata hex* oi mesmer kai necro..

oi necro einai alania..

o ritualist einai kati san monk alla rixnei kai ksilo

o assasin rixnei polu damage polu grhdora kai meta th kanei alekos kai pios ton eide.

O ranger theoreite dyskolos char dioti exei pet.. kai san traper einai dynamh alla thelei prosoxh k ligh tyxh.. alla se analogia armor/damage eiai 2os meta ton warrior..

elpizo na se vohthisa ligo .. an exeis kamia allh aporia just ask

 

*ta hex einai katares px kati san poison h bleed , alla to poison k bleed einai Contision.. dld yparxoun poles katastaseis se morfh -hex k contision antistoixa-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν είχες όλα τα skills μαζί, θα είσουν ασταμάτητος. :P

Επίσης τα 8 skills είναι για να προωθήσουν την συνεργασία στο PvP (που είναι μεγάλο κομμάτι του GW), γιατί μια ομάδα που μπορεί να καλύπτει τα skills που λείπουν, καταφέρνει να νικάει.

Βέβαια υπάρχουν και οι περιπτώσεις του "Build of the week" που πχ. οι artillery ή οι spirit rangers ή οι IWAY ("I will avenge you!" skill) warriors που ήταν ομάδες του ίδιου combination και skills που απλά σκότωναν τα πάντα μέχρι να αλλάξουν τα skill timers κλπ. από την Arenanet.

 

Πάντως λίγες φορές έχω παίξει PvP στο GW, γιατί σου λένε (εκεί δεν είναι προώθηση...είναι εξαναγκασμός από μερικά άτομα) να κάνεις respec κλπ. αν δεν έχεις βάλει τα κατάλληλα skills και τα κατάλληλα attribute points, αλλιώς να μην παίξεις.

 

Και γενικά στα MMOs σε PvP υπάρχουν οι number-crunchers που κοιτάνε να κερδίζουν 0.0001% παραπάνω damage και αν δεν είσαι σαν αυτούς είσαι "κατώτερος". :(

 

Τέλος πάντων, εγώ κρατάω ως συνήθως τον Warrior/Ranger μου. Έτσι ήθελα να παίζω τον χαρακτήρα (RPG δεν παίζουμε?), έτσι τον κρατάω. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...