Προς το περιεχόμενο

Mac από που;


sugoruyo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από που μπορώ να αγοράσω ένα Mac καινούριο φυσικά υπό τις εξής προϋποθέσεις.

 

-Να μη χρειάζεται να μπλέκω με την άθλια Rainbow για τεχνική υποστήριξη.

-Να μπορώ να το πάρω με δόσεις κάποιας μορφής.

-Κατά προτίμηση στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που η rainbow είναι ο επίσημος εισαγωγέας στην Ελλάδα δε μπορείς να κάνεις και πολλά!

Το fnac και τα multirama έχουν δώσεις και τιμές πιο χαμηλές από τις επίσημες. Και το πλαίσιο έχει δώσεις αλλά αυτή τη στιγμή φέρνει μόνο macmini. Είναι και άλλο ένα κατάστημα κάπου στο κέντρο αλλά δε θυμάμαι όνομα και site, και νομίζω προσφέρουν και τεχνική υποστήριξη, με το αζημίωτο φυσικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αλλο κατάστημα ειναι το systemgraph.gr . Τα fnac εχουν mac με τιμές κανενα 20-30αρι πιο φτηνα απο rainbow αλλα μονο με ελληνικο software. Τα multirama ειναι κανενα 100αρι πιο ακριβα απο rainbow.

Εχουν και τα media markt.

Και εγω ακομα περιμενω το ibook μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Προσωπικά πήρα τον iMac μου από τη Systemgraph. Οι τιμές τους, τουλάχιστον για τους iMac, είναι χαμηλότερες από τη Rainbow. Προσφέρουν τεχνική υποστήριξη επί πληρωμή (με τιμές που αρχίζουν από 100 ευρώ).

 

Απ' ότι ρώτησα, το πακέτο της τεχνικής υποστήριξης που δίνουν με κάποιο υπολογιστή είναι προαιρετικό και μπορείς να το αγοράσεις και μετά την αγορά του υπολογιστή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι ρώτησα, το πακέτο της τεχνικής υποστήριξης που δίνουν με κάποιο υπολογιστή είναι προαιρετικό και μπορείς να το αγοράσεις και μετά[/u'] την αγορά του υπολογιστή σου.

 

Η δυνατοτητα αγορας του πακετου υποστηριξης ισχυει μονο αν ο υπολογιστης εχει αγοραστει απο εκεινους; Ρωταω, γιατι μετα το χρονο εγγυησης του MacBook αντι να αγορασω το AppleCare, που ουτως η αλλως δεν ισχυει στη χωρα μας, να αγοραζα αυτο της Systemgraph...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Η δυνατοτητα αγορας του πακετου υποστηριξης ισχυει μονο αν ο υπολογιστης εχει αγοραστει απο εκεινους; Ρωταω, γιατι μετα το χρονο εγγυησης του MacBook αντι να αγορασω το AppleCare, που ουτως η αλλως δεν ισχυει στη χωρα μας, να αγοραζα αυτο της Systemgraph...

 

Δεν το ξέρω να στο πω.

Γιατί δεν τους παίρνεις τηλέφωνο; Είναι ευγενικοί και εξυπηρετικοί.

210 6984441, 210 6985280

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομη δεν εχω τηλ. Δε βιαζομαι, αφου για 1 χρονο εχω την εγγυηση απο την Apple. Καποια στιγμη ομως θα το κανω και θα γραψω τι μου ειπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...