Προς το περιεχόμενο

Αγορά PC για gaming - Τι GPU?


Γίδι

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η τεκμηρίωσή σου ?

 

 

 

Στην 6800GT έχεις μείνει ?

Καταλάβαμε...

 

 

 

Καλά' date=' πλάκα μας κάνεις τώρα έτσι ?

 

 

 

Ναι είναι γνωστό ότι μόνο στην nVIDIA παίζουν τα περισσότερα παιχνίδια.

LOOOOL.

Γίναμε όλοι ειδήμονες, καθηγητές και καθοδηγητές.

Το παλιό μου παλτό... ( άσχετο :D )

 

 

 

Ναι, δεν απεικονίζει καλά την ζούγκλα, και για αυτό δεν την γουστάρεις :D[/quote']Δεν μίλησα απαραίτητα για 6800 απλά να κοιτάξει από εκεί και πάνω και με βάση τα λεφτά που θα διέθετε και δεν είχε αναφέρει.Και όσον αφορά της ΝVIDIA πιστεύω ότι είναι καλύτερες σε αυτό που είπανε ΤΙΜΗ προς ΑΠΟΔΟΣΗ.Άποψη μου είναι.Και έχω δει στον υπολογιστή μου παρόμοια ΑΤΙ με NVIDIA να τρέχει καλύτερα η NVIDIA.Εγλω έτσι το βλέπω και

δεν κοιτάω μονοπωλιακές απόψεις δηλ. Θα πάρω ΑΤΙ για να σπάσω το μεγάλο μερίδιο της ΝVIDIA στην αγορά ή ΑΜD γιατί η ΙΝΤΕL έχει το μονοπώλιο.Εγώ κοιτάω τι μου έχει κάνει καλύτερα ως τώρα για να εξηγούμαστε καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δεν μίλησα απαραίτητα για 6800 απλά να κοιτάξει από εκεί και πάνω και με βάση τα λεφτά που θα διέθετε και δεν είχε αναφέρει.Και όσον αφορά της ΝVIDIA πιστεύω ότι είναι καλύτερες σε αυτό που είπανε ΤΙΜΗ προς ΑΠΟΔΟΣΗ.Άποψη μου είναι.Και έχω δει στον υπολογιστή μου παρόμοια ΑΤΙ με NVIDIA να τρέχει καλύτερα η NVIDIA.Εγλω έτσι το βλέπω και

δεν κοιτάω μονοπωλιακές απόψεις δηλ. Θα πάρω ΑΤΙ για να σπάσω το μεγάλο μερίδιο της ΝVIDIA στην αγορά ή ΑΜD γιατί η ΙΝΤΕL έχει το μονοπώλιο.Εγώ κοιτάω τι μου έχει κάνει καλύτερα ως τώρα για να εξηγούμαστε καλύτερα.

 

Φυσικα ειναι αποψη σου και αναφαιρετο δικαιωμα σου να λες την γνωμη σου.. Το ζητημα ειναι τι λεμε ομως;

Νομιζω οτι θα πρεπει να εισαι πιο συγκεκριμενος ..Δλδ

1. Σε ποια καρτα αναφερεσαι οτι εχει καλυτερο δεικτη αποδοσης / τιμης..Εκτος και αν θεωρεις οτι η Nvidia σε low end/mainstream/high end/ultra high end ειναι καλυτερη και σε ολες τις σειρες..

2.Το παρομοια τι ακριβως ειναι; Μοιαζαν εμφανισιακα ή ηταν στην ιδια κατηγορια ας πουμε; Και τι ακριβως εννοεις οταν λες "ετρεχε καλυτερα"; FPS,IQ,compatibility?

3.Μα δεν νομιζω οτι ο Μπιλλης σου ειπε πουθενα να το παιξεις επαναστατης και να παρεις ΑΤΙ.. Αλλωστε δεν νομιζω οτι εχει την αναγκη σου και την αναγκη μου η ΑΤΙ για να κανει ονομα το εχει ηδη εδω και πολλα χρονια στην αγορα των 3d γραφικων.. Ασχετο το εμεις Nvidia ξερουμε Nvidia εμπιστευομαστε.. (κατι σαν χλωρινη Klinex μου ακουστηκε αυτο :mrgreen: )

Το αυτο και για την AMD..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να μου μείνει και κανένα Ευρώ να πάρω και μια οθόνη της προκόπης (βλέπε Guy στο MAD)' date=' 1600*1200.

 

Ailuros, για το θέμα ATI - Linux ρώτησα κάτι Linuxάδες στη σχολή και μου είπαν ότι το Ubuntu τουλάχιστον τις υποστηρίζει. (άσχετο)[/quote']

 

Δεν είπα ότι η ΑΤΙ δεν υποστηρίζει Linux ή ότι δεν έχει οδηγούς για το ανάλογο λειτουργικό, απλά κάτα κοινή ομολογία όποιος ασχολείται εκτεταμένα με Linux είναι προτιμότερο να πάρει NVIDIA. Δεν ασχολείσαι καν οπότε δεν τίθεται κανένα θέμα που θα έπρεπε να σε ανησυχεί.

 

Τώρα όσων αφορά την οθόνη, επέτρεψέ μου να σου προτείνω μια Samsung SyncMaster 20.1" 204B με native resolution 1600*1200 και χρόνο απόκρισης στα 5ms στα 501€:

 

http://www.greek-shops.de/eshop/design3/index.po?ShopID=45&ProdNr=1185934

 

http://www.samsung.com/Products/Monitor/LCD_Digital/LS20BRDBSQXAA.asp?page=Specifications

 

b2c_l_204b_slvr.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Me wants to go 30.. rofl

Must.. resist.. :P

 

Eτοιμάσου και για Crossfire, γιατί μιας και δεν σε κόβω φίλο των CRT, θα πρέπει να μπορείς να συντηρείς τόσο μεγάλες αναλύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

u r ψυχανώμαλος...πάρε καμία Apple :P

Ναι γιατι αξιζει να τα σκασω παραπανω για να βλεπω το μηλαρακι καθε πρωι, θα μου φτιαχνει την μερα ... :P

 

Eτοιμάσου και για Crossfire, γιατί μιας και δεν σε κόβω φίλο των CRT, θα πρέπει να μπορείς να συντηρείς τόσο μεγάλες αναλύσεις.

 

Καλα θα στα πω καποια στιγμη τετ α τετ.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχόλια:

 

@Ailuros: οθόνη super :-D

 

@γενικότερα: "Κοιτάω γύρω μου και βλέπω editing time των posts 04.42" - κοινώς omg :neutral:

 

Μη, μη, όχι Apple, του διαβόλου, του διαβόλου! Το πιο κανούριο παιχνίδι που παίζει σε Apple είναι το Galaxians!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα ειναι αποψη σου και αναφαιρετο δικαιωμα σου να λες την γνωμη σου.. Το ζητημα ειναι τι λεμε ομως;

Νομιζω οτι θα πρεπει να εισαι πιο συγκεκριμενος ..Δλδ

1. Σε ποια καρτα αναφερεσαι οτι εχει καλυτερο δεικτη αποδοσης / τιμης..Εκτος και αν θεωρεις οτι η Nvidia σε low end/mainstream/high end/ultra high end ειναι καλυτερη και σε ολες τις σειρες..

2.Το παρομοια τι ακριβως ειναι; Μοιαζαν εμφανισιακα ή ηταν στην ιδια κατηγορια ας πουμε; Και τι ακριβως εννοεις οταν λες "ετρεχε καλυτερα"; FPS' date='IQ,compatibility?

3.Μα δεν νομιζω οτι ο Μπιλλης σου ειπε πουθενα να το παιξεις επαναστατης και να παρεις ΑΤΙ.. Αλλωστε δεν νομιζω οτι εχει την αναγκη σου και την αναγκη μου η ΑΤΙ για να κανει ονομα το εχει ηδη εδω και πολλα χρονια στην αγορα των 3d γραφικων.. Ασχετο το εμεις Nvidia ξερουμε Nvidia εμπιστευομαστε.. (κατι σαν χλωρινη Klinex μου ακουστηκε αυτο :mrgreen: )

Το αυτο και για την AMD..[/quote']

Τεσπά έχεις δίκιο.Την άλλη φορά θα είμαι ποιο συγκεκριμένος.Εννοείται πως η nvidia δεν είναι καλή σε όλες τις κατηγορίες.Αυτό για την AMD ήταν άλλο θέμα που το άνοιξα πάνω στα νεύρα μου.Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα που δεν πρέπει να το ανοίξουμε τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεσπά έχεις δίκιο.Την άλλη φορά θα είμαι ποιο συγκεκριμένος.Εννοείται πως η nvidia δεν είναι καλή σε όλες τις κατηγορίες.Αυτό για την AMD ήταν άλλο θέμα που το άνοιξα πάνω στα νεύρα μου.Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα που δεν πρέπει να το ανοίξουμε τώρα...

 

Ναι οκ για ονομα.. Απλα ακουστηκε πολυ γενικο.. Και σιγουρα δεν ειναι το thread καταλληλο για αυτη την συζητηση..

 

Mπα που να σου πει ο παπάς στο αυτί.....:P

 

Speechless :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...