Προς το περιεχόμενο

Printer Samsung Clp-510n


CyberDreamer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΝΑΙ το έχω πάθει και αυτό - αγόρασα αυτό το πράγμα που θέλει να λέγετε laser έγχρωμος εκτυπωτής!

 

Το πρόβλημα το γνωστό... στους φτηνούς εκτυπωτές...

 

Έχουν chip στα toner με αποτέλεσμα να μετράνε κάθε σελίδα που περνάει από αυτά... ώς εκτύπωση ακόμα και άν είναι 0.001%... με αυτή την λογική το μαύρο toner πού είναι για 7000σελ αντέχει συνήθως για 3000σελ. το πολύ... και κοστίζει 140€!!!!

 

Το περίεργο είναι ότι βγάζει μήνυμα οτι τελείωσε το toner και μετά μπορείς να τυπώσεις κανονικά το information page από το μενού του εκτυπωτή... αλλά δεν μπορείς να δώσεις εκτύπωση από τον Η/Υ...

 

Με λίγα λόγια κανένα software hack ώστε να μηδενίζω κάθε τόσο τα chip...

 

Στο internet υπάρχουν hardware λύσεις με αναλώσιμα που πρέπει να αλλάξεις τα chip με τα hackeumena για να κάνεις refill... - ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΙΜΙΤΑΣΙΟΝ.. αλλά θέλω το 20 με 30% που χάνω να το χρησιμοποιώ πραγματικά...

 

Εάν υπάρχει κάποιο software εργαλείο... plz αναφέρετε το...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

o dad μου έχει έναν τέτοιο και όλο προβλήματα ειναι :

δεν εκτυπώνει καλα (αντε παντον στο μάστορα ) , όχι το μελάνι τελείωσε και άλλα πολλα και με το καινούργιο laptop πήρε ένα lexmark φτηνο και έχει κάνει την δουλεια του !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη τη μαπα εχω κι εγω αλλα το προηγουμενο μοντελο το clp 500n εδω στο εργοστασιο και καταριεμαι την ωρα και την στιγμη που τον αγορασα...

 

1. Κανει 10 ωρες να ζεσταθει στην πρωτη εκτυπωση σε σχεση με αλλους lazer εκτυπωτες.

 

2. Εκει που δουλευει κανονικα σβηνει μονος του.

 

3. Αμα σβησει δεν αναβει με τον διακοπτη οσες φορες και αν το ανοιγοκλεισω παρα μονο αν βγαλω για μερικα λεπτα τα καλωδια δικτυου και ρευματος.

 

4. Εδω και καιρο βγαζει μηνυμα αλλαγης transfer roller το εχω αλλαξει και παλι τα ιδια.

 

5. Οταν εκτυπωνει τριζει σαν να ειναι χαλασμενος ιμαντας αυτοκινητου.

 

6. Οταν δινω εκτυπωση απο καποιο pc μου βγαζει led οτι τελειωσε το χαρτι κι ας ειναι γεματο πρεπει να πατησω το κουμπακι για να συνεχισει.

 

7. Το εχω παει πολλες φορες στο service εχω αλλαξει τυμπανο κτλ αλλα δεν βρισκουν τα προβληματα που εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά οι χειρότεροι εκτυπωτές είναι αυτοί της Samsung.

Έχω τον Samsung CLP - 300 και από ποιότητα εκτύπωσης είναι μέτρια και με πολλά προβλήματα στην εκτύπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...