Προς το περιεχόμενο

Παραλιγο καμμενη Μητρικη


panosvlass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ηξερα ρε παιδια που να το γραψω οποτε το γραφω εδω και αν ειναι μεταφερετε το!

 

Λοιπον επανω στον σχεδιασμο του πως θα μπουν τα καλωδια και τα fans και οι ροοστατες και το πλεξι και ολα τα σκατα της πατεντας εκανα το τραγικο και συνδεσα βραχυκυκλωμενο ανεμηστηρακι σε βυσμα της μητρικης την ωρα που λειτουργουσε. :oops: :oops: :oops:

Ακουστικε ενα τσακ-μπαμ και ολα εσβησαν!!!!!!!!!!μαζι και η χαρα μου που τελειωνα τα καλωδια,κολλησεις κτλ.

 

Μετα απο κλασματα ανυσηχιας κρυου ιδρωτα και αρκετα καντηλια, την ωρα που σκεφτομουν τι να πρωτοκαικε και τι μπορω να γλυτωσω,εκανα την απλη κινηση: το εβγαλα απο το ρευμα και το ξαναεβαλα και τσουπ αναψε.

Και απο οτι φαινετε ολα λειτουργουν κανονικα

 

Τι λετε να με γλυτωσε???Οτι κι αν ειναι παντως με εσωσε!!!!!

H M/B ειναι Intel 845 με εναν P4 1,7 επανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολες οι συσκευες που ειχα επανω λειτουργουν ακομα.

Πιστευω πως καποιο συστημα προστασιας με εσωσε πχ. καποια ασφαλεια.

Παντως με καποιο δευτερο λαθος δεν θα την γλυτωσω

Ισως βεβαια να με εσωσε και η εποχη.πλησιαζει το πασχα!!λετε?!?!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω τοχω παθει ηθελα να βαλω το ανεμηστηρακι εν λειτουργιας και μου καηκε μονο το 3πινο τησ μητρικης για το casefan. μεχρι σημερα λειτουργει αψογα. και το γεγονοσ οτι ειχα και ενα αθλιο τροφοδοτικο qtek μια χαρα την εβγαλα. μην ανχωνεσαι..απλα ρισκο ειναι το παιρνεισ. εγω εν ωρα λειτουργειας παντως δεν ξαναγγιζω τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ηξερα ρε παιδια που να το γραψω οποτε το γραφω εδω και αν ειναι μεταφερετε το!

 

Λοιπον επανω στον σχεδιασμο του πως θα μπουν τα καλωδια και τα fans και οι ροοστατες και το πλεξι και ολα τα σκατα της πατεντας εκανα το τραγικο και συνδεσα βραχυκυκλωμενο ανεμηστηρακι σε βυσμα της μητρικης την ωρα που λειτουργουσε. :oops: :oops: :oops:

Ακουστικε ενα τσακ-μπαμ και ολα εσβησαν!!!!!!!!!!μαζι και η χαρα μου που τελειωνα τα καλωδια' date='κολλησεις κτλ.

 

Μετα απο κλασματα ανυσηχιας κρυου ιδρωτα και αρκετα καντηλια, την ωρα που σκεφτομουν τι να πρωτοκαικε και τι μπορω να γλυτωσω,εκανα την απλη κινηση: το εβγαλα απο το ρευμα και το ξαναεβαλα και τσουπ αναψε.

Και απο οτι φαινετε ολα λειτουργουν κανονικα

 

Τι λετε να με γλυτωσε???Οτι κι αν ειναι παντως με εσωσε!!!!!

H M/B ειναι Intel 845 με εναν P4 1,7 επανω.[/quote']

den ine ipoxreotiko oti ine braxikiklomeno to fan.apla ti mou exei tixei.poles fores exo balei fan tin ora pou litourgei to pc alla exo balei fan pou trone liga watt.antitheta otan sindesa ena gomari epidi travixe apotoma ekei to trofodotiko eklise apeuthias xoris tin paramikri zimia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι ειναι βραχυκυκλωμενο το fan ειναι σιγουρο.Γιατι ειχα βαλει επεκταση στο καλωδιο του και εκει εγινε το λαθος οταν εβαλα την μονοτικη στις ενωσεις καταλαθος τα δυο καλωδια ακουμπησαν μαζι και βραχυκυκλωσε!!!!!!Το 3πινο της μητρικης δεν το εχω δοκιμασει ακομα αλλα αν καικε μονο αυτο τοτε δεν με χαλασε καθολου!!Στο speedfan τις ταχυτητες και τις θερμοκρασιες τις βγαζει ακομα παντως!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...