Προς το περιεχόμενο

αναγκη προσωπικου δανειου


alexandros99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα σου δωσω ενα παραδειγμα:http://www.cofidis.gr/Cofidis/Pages/1.aspx?mid=3&mpid=3&lang=30&skin=default&Member=#_Toc102290092

προσεξε τον αστερισκο

 

Δεν είναι λίγο ακριβή η cofidis ή είναι ιδέα μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως με επιτοκιο 16,9% ειναι ακριβη.μπορει να κανεις να μου δειξει πως γινεται ο συγκεκριμενος υπολογισμος της cofidis?

 

Το ετήσιο επιτόκιο είναι 16,9% και είναι κυμαινόμενο χωρίς να υπάρχει καμία άλλη χρέωση (η ετήσια συνδρομή επιστρέφεται).

 

Σε περίπτωση που το επιτόκιο μεταβληθεί μπορείτε να διαφωνήσετε με την αλλαγή και να συνεχίσετε να αποπληρώνετε την πίστωσή σας με το προηγούμενο επιτόκιο χωρίς όμως να μπορείτε πλέον να ξαναχρησιμοποιήσετε την πίστωση.

 

* ΣΕΠΠΕ: 18,59%

Ποιό είναι το συνολικό κόστος;

 

Το συνολικό κόστος της πίστωσής σας εξαρτάται από τη χρήση που εσείς διαλέγετε να κάνετε: την μηνιαία δόση που θα διάλεξετε, πόσες φορές θα ξανακάνετε χρήση του ποσού, σε πόσο χρόνο επιθυμείτε να το εξοφλήσετε.

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ: Σε ένα ενδεικτικό παράδειγμα αποπληρωμής 3.000 ευρώ μέσα σε 12 μήνες (ένα χρόνο) το πραγματικό κόστος της πίστωσης θα ανέρχεται σε 281,66 ευρώ (μηνιαία δόση : 273 ευρώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως με επιτοκιο 16' date='9% ειναι ακριβη.μπορει να κανεις να μου δειξει πως γινεται ο συγκεκριμενος υπολογισμος της cofidis?

 

Το ετήσιο επιτόκιο είναι 16,9% και είναι κυμαινόμενο χωρίς να υπάρχει καμία άλλη χρέωση (η ετήσια συνδρομή επιστρέφεται).

 

Σε περίπτωση που το επιτόκιο μεταβληθεί μπορείτε να διαφωνήσετε με την αλλαγή και να συνεχίσετε να αποπληρώνετε την πίστωσή σας με το προηγούμενο επιτόκιο χωρίς όμως να μπορείτε πλέον να ξαναχρησιμοποιήσετε την πίστωση.

 

* ΣΕΠΠΕ: 18,59%

Ποιό είναι το συνολικό κόστος;

 

Το συνολικό κόστος της πίστωσής σας εξαρτάται από τη χρήση που εσείς διαλέγετε να κάνετε: την μηνιαία δόση που θα διάλεξετε, πόσες φορές θα ξανακάνετε χρήση του ποσού, σε πόσο χρόνο επιθυμείτε να το εξοφλήσετε.

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ: Σε ένα ενδεικτικό παράδειγμα αποπληρωμής 3.000 ευρώ μέσα σε 12 μήνες (ένα χρόνο) το πραγματικό κόστος της πίστωσης θα ανέρχεται σε 281,66 ευρώ (μηνιαία δόση : 273 ευρώ)[/quote']

 

 

 

δηλαδη για δυο χρονια ποσο ειναι με το συγκεκριμενο επιτοκιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν στην τράπεζα το πρωί για την γνωστή υπόθεση (βλέπε Πιστωτικές Κάρτες κ.α..) και όσο ήμουν στο περίμενε τηλεφώνησε κάποια κοπέλα να μάθει αν τις εγκρίθηκε το δάνειο (όπως πρόσεξα ήταν καταναλωτικό). Ο υπεύθυνος της είπε πως δεν εγκρίθηκε γιατί δεν πληρούσε τις προϋποθέσεις, μία από αυτές ήταν το νεαρό της ηλικίας.

 

Γιατί δεν πας σε μια τράπεζα να ρωτήσεις καλύτερα και να πάρεις μιαν υπεύθυνη απάντηση. Θα σε εξυπηρετήσουν αμέσως και θα σου λύσουν τις απορίες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν μπορώ να καταλάβω τους υπολογισμούς σας. Το ονομαστικό επιτόκιο των τραπεζών είναι πάντα ετήσιο. Και αφού είναι επιτόκιο και εκφράζεται με ποσοστό % εννοείται ότι διαφοροποιείται αν αλλάζουν οι περίοδοι (έτος, μήνας, πενταετία κλπ). Μάλιστα ο τρόπος υπολογισμού της απόσβεσης του δανείου είναι τόσο περίπλοκος που αμφιβάλω αν μπορεί να τον υπολογίσει κανείς με το μυαλό του. Επιπλέον χρειάζονται και πληροφορίες που κανείς δεν τις γνωρίζει (πόσες μέρες έχει το έτος; 360 ή 365, πότε εκτοκίζει; Κλπ).

Μην μπλέκεστε με αυτά. Συγκρίνετε μόνο: ίδια ποσά, προγράμματα, διάρκεια, δόση και έξοδα. Και βέβαια πέναλτι αποπληρωμής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απλη ερωτηση: εχω χρεωση την πιστωτικη μου καρτα με 500 ευρω.αν βγαλω και δωσω 500 ευρω ξεχρεωσα κατευθειαν?

ελπιζω να μην κανεις πλακα με την ερωτηση σου και φυσικα ρωτα το ακριβες υπολοιπο απο την εκδοση του επομενου και το εξοφλεις και συγχρονως εαν θελεις ακυρωνεις και την καρτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσεις και τους δεδουλευμένους τόκους ώστε να την εξοφλήσεις.

Αλλά έχε υποψιν σου ότι άλλο η πιστωτική κάρτα και άλλο ο λογαριασμός της κάρτας. Οι αγορές γίνονται από το πιστωτικό υπόλοιπο του λογαριασμού. Η κάρτα είναι απλά ένα πλαστικό που συνδέετε με το λογαριασμό. Όπως η cash card με το ταμιευτήριο. Η ακύρωση της πιστωτικής ΚΑΡΤΑΣ σημαίνει ότι ακυρώνεις το πλαστικό (γιατί το έχασες, γιατί δεν το θέλεις κλπ). Ο λογαριασμός υπάρχει και θα σε χρεώσει με έξοδα στη γενέθλια ημερομηνία του. Θα πρέπει να ζητήσεις και το κλείσιμο του λογαριασμού του πιστωτικού ορίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ας ξεθαψουμε το θεμα λοιπον :)

 

Υπαρχει περιπτωση χορηγησης προσωπικου/καταναλωτικου δανειου εως 3000? χωρις την προσκομιση δικαιολογητικων;

 

Η ολικη εξοφληση του δανειου θα γινει σε 6 μηνες οποτε με απασχολει κ η δυνατοτητα ολικης εξοφλησης χωρις ποινες ;-)

 

Σας ευχαριστω για τον χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...