Προς το περιεχόμενο

περί καθαρίσματος tft...


panagiotis1976

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

 

Για όσους δεν θέλουν χημικά, πέρα απο το νερό, υπάρχει και το εντελώς φυσικό προϊόν που λέγεται σάλιο. lol

 

Πάντως πραγματικα η καλύτερη λύση ειναι μάλλον το βρεγμένο πανακι για γυαλια ηλίοιυ κλπ.

 

Την έχω πατήσει με Crt Sony E200 17" η οποια απο τα διάφορα καθαριστικά (λεγε με AZAX) έχει γίνει κ#$%#$ωλος. Την ανοιξα μια φορά και οντως πάνω απο το γυαλί έχει ένα λεπτό διαφανές πλαστικό, κολλημένο, το οποιο απ' ότι φαινεται δεν τα πάει καλα με τα καθαριστικά.

 

Αυτα. Αν και για tft μιλάμε.

Γεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πάντως ρε παιδιά δεν ξέρω αν κάνει κακό το azax αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται κιόλας. Ενα πολύ καλό πανάκι για γυαλιά (πουλάνε σε καταστήματα οπτικών) καθαρίζει τέλεια χωρίς νερό απλά με λίιιιιιιιιιιγη πίεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά καταλήξαμε όλοι σ'αυτο που λέει ο poulinos και που σαν Έλληνες έναι βέβαιο ότι θα κάναμε..οκ.Πάντως το καθάρισμα χρειάζεται..η μισή αρχοντιά μας:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ase min pas se eteries giati ta pc exoun 20 kila skoni oxi oi othones.

Ασε έχω πάει σε εταιρίες που θέλουν να λέγονται και "επώνυμες" και τα fans δεν γύριζαν από την σκόνη!

 

Α, και αντί για απλό νερό μπορείτε να βάλετε απιονισμένο για τέλεια αποτελέσματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για όσους θέλουν χρησιμοποιήσουν AZAX..Το απλό AZAX στο άσπρο μπουκαλάκι (με το διπλάσιο αμμονιαζόλ) είναι ακατάλληλο ακόμα και για ορισμένους τύπους CRT οθόνης γιατί φθείρει την επικάλυψη.Aπαγορευμένο κατά την γνώμη μου για tft.Το μοντέρνο AZAX antistatic Μπλέ διαφανο δοχείο σπρέι είναι πολύ πιο ήπιο καθαρίζεις άνετα CRT και TFT oθόνες.Το καλύτερο κατά την γνώμη μου είναι ήπιο μείγμα σαπουνιού αποσταγμένου νερού σε βαμβακερό ρούχο και κατευθείαν ξέπλυμα με ελάχιστα υγρό πανάκι πάλι με αποσταγμένο νερό.Αν πάτε σε καταστήματα υπολογιστών υπάρχουν πολύ καλά μαντηλάκια της 3Μ (λίγο ακριβούτσικα) ειδικά για tft οθόνες και laptop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

efoson o lekes feugei sketo me neraki den tha ebaza oute mantilakia 3m an kai ine sovari eteria alla oute kan sapounaki.othoni ine aplous lekedes exei den ine mplouza gia na min figei o lekes.me to skip anakaliptiseis tous lekedes tis tft.leroste tin afoba.tora oso gia to filo me to 232 post tou mporei na rotisei tin levinski pos katharise to leke na mas pei kai gia tft ama xerei kati.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...