Προς το περιεχόμενο

Armed Assault


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Operation Flashpoint 2 is currently in development at Bohemia Interactive Studio, the Prague-based creators of the original title. The game should be available later this year or early 2007.

 

Later this year, Bohemia will be releasing Armed Assault, which is basically a remake of the original OFP but set in the year 2010. According to reports, there is competition between Codemasters and Bohemia. Both companies are planning to release thier own versions of the game. Bohemia to release Armed Assualt, and Codemasters to release Operation Flashpoint 2. Both late quarter of 06. Keep in mind that Bohemia still lacks in many area's as does Codemasters, so I wouldn't be supprised if the game got shelved all together.

 

 

of02.jpg

of01.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

An kai stin ekdosi gia to xbox den ta katafere, elpizw sta pcia na paei kalitera... To prwto itan poli kalo otan eixe bgei, an kai egw protimisa to Ghost Recon tote...

 

Min sas tromazoyn ta grafika pou deixnoun sta sccreenshots giati exei terasties pistes kai gia auto rixnoun tin poiotita ton grafikon giati alliws 8a sernotan se ka8e mixanima

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιατί λένε πάνω πως η Bohemia Interactive φτιάχνει το OFP2 και από κάτω πως φτιάχνει το Armed Assault και όχι το OFP2 που το φτιάχνει η Codemasters (η οποία κράτησε το license του OFP αφότου διέκοψαν την συνεργασία τους με την Bohemia).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Mias kai perase aparatirito to game bgike se tsexia kai germania. Mporeis na to metatrepsis eukola me patch sta agglika.

San HEAT arxisame na ypostirizoume to Armed Assault. Idi etimazoune ta pedia mod gia ton Elliniko strato gia perisotera kathos kai photos

 

http://www.heat-clan.gr/?action=arma

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Yup, για γερμανική και τσέχικη έκδοση έχει βγει η 1.01.

Η αγγλική έκδοση θα βγει περίπου τον Φεβρουάριο (δεν έχω κάποιο link πάντως αυτή τη στιγμή.)

 

Το παιχνίδι είναι όπως το λένε όλοι (κι εγώ :P), ανανεωμένη έκδοση του OFP. Τα γραφικά είναι καλύτερα, πιο προσεγμένος ήχος, VoIP και Track-IR support και βασικά ό,τι είχε το OFP σε πλευρά gameplay. :P

 

Multiplayer δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα για εμ...ευνόητους λόγους. Περιμένω να βγει η πιστωτική μου για να το παραγγείλω κι εγώ και να παίξω και Multiplayer. :D

 

Το campaign έχει φάση και αντί να είναι μόνο story based όπως του Flashpoint και του Flashpoint: Resistance (όσο θυμάμαι), πριν από κάθε αποστολή σου δείχνει ένα overview του χάρτη της περιοχής και υπάρχει η κανονική αποστολή και συνήθως 2 secondary που βοηθάνε πριν πας για την κανονική.

 

Επίσης το site του παιχνιδιού είναι http://www.armedassault.com (κλασσικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν και στο campaign μερικά οχήματα στα κλειδώνει να μην μπαίνεις μέσα (πάλι για ευνόητους λόγους), όλα τα οχήματα του παιχνιδιού μπορεί να τα χειριστεί ο παίκτης.

 

edit: Όταν λέμε στα κλειδώνει, δεν είναι πχ. unlockables, αλλά δεν σε αφήνει να μπεις στο αντίπαλο τανκ όταν η αποστολή σου είναι να το καταστρέψεις σε σαμποτάζ. Μπορείς και από το mission editor να βάζεις σε ορισμένα οχήματα να μην μπορούν νά μπουν άλλοι.

 

Αν εννοείς για death animations, υπάρχουν συγκεκριμένα, δεν έχει ragdoll deaths.

 

Εγώ θα παραγγείλω την γερμανική και θα την patchάρω στα αγγλικά αφού και η υπόλοιπη ομάδα θα την πάρει τώρα. Μετά πιθανό να πάρω την αγγλική και την γερμανική να την πασάρω σε κανένα φίλο. :P

 

Για κόσμο, στο server list έχει αρκετούς. Σίγουρα το community του OFP θα μετακινηθεί εδώ και διάφοροι καινούργιοι που δεν είχαν παίξει πιστεύω.

 

Βασικά έχεις παίξει OFP? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Den milousa gia ragdoll alla an pe8ainoun me tin mia sfaira i an alla3e auto?

 

Exw pai3ei OFP se SP alla perissotero ex asxoli8ei me to Ghost Recon to prwto pou eixe bgei mazi kai me ta expansion tou....

 

An mporeseis na breis kapoion na to dwseis meta kala einai, alla egw an to parw twra 8a mou meinei kai fobamai pws an to parw mipws exw problima me tin glwssa se melontika patch...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι, όπως και στο OFP πεθαίνουν με μια σφαίρα όταν τους πάρει στην μούρη ή στήθος. (με πολυβόλο βέβαια ρίχνω μερικές για να είμαι σίγουρος, αλλά από sniper rifle, το στήθος είναι kill) Και πάλι οι ζημιές είναι πως αν χτυπηθείς στο χέρι, χάνεις ευστοχία ή αν φας μια καλή στο πόδι, πέφτεις κάτω και σέρνεσαι. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...