Προς το περιεχόμενο

Formula 1!


Bougas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι original δηλώσειες του Michael..

 

«Κατά τη διάρκεια του αγώνα επικεντρώθηκα στο να κάνω τη δουλειά μου ενώ το πρωί είχα επικεντρωθεί στο να προετοιμαστώ για τον αγώνα», δήλωσε αιτιολογώντας το γεγονός ότι καθυστέρησε τόσο να κάνει δηλώσεις σχετικά με το όλο θέμα.

 

«Νιώθω ακόμα έντονη απογοήτευση για όσα συνέβησαν χθες, ειδικά από τη στιγμή που είδα, βάση της απόδοσης μας στον αγώνα, το τι θα μπορούσαμε να είχαμε πετύχει. Αλλά η ποινή που μας επιβλήθηκε, μας σόκαρε όλους», υποστήριξε ο Schumacher. Όταν ρωτήθηκε σχετικά με τη ψηφοφορία Γερμανικού τηλεοπτικού δικτύου όπου τα 74% των συμπατριωτών του τάχθηκε στο πλευρό του, απάντησε: «Θα έπρεπε να μου το είχατε πει πριν τον αγώνα, τότε που όλοι είχαν ταχθεί εναντίον μου»!

 

«Έχω συνηθίσει στην κριτική αλλά μόνο εγώ καθόμουν στη θέση του οδηγού κι όποιος δεν καθόταν εκεί, βιώνοντας όσα βίωνα εγώ, δεν μπορεί να κρίνει. Παραδέχομαι ότι ίσως να φαίνεται παράξενο αυτό που συνέβη. Και όσοι πιστεύουν ότι προσπάθησα να χαλάσω τον γύρο του Alonso, ένιωσαν μεγάλη απογοήτευση. Τους ζητώ λοιπόν συγνώμη για ότι έγινε αλλά επαναλαμβάνω ότι δεν ήταν αυτή η πρόθεση μου. Δεν ήξερα που βρισκόταν ο Alonso, δεν είχα επικοινωνία μέσω του ασυρμάτου και δεν ήξερα τι έκαναν οι υπόλοιποι. Αυτό που έχω μάθει στη ζωή μου, είναι ότι ο χρόνος δεν γυρίζει πίσω. Όλοι όμως έχουν κάνει λάθη στη ζωή τους. Εγώ είμαι στη φόρμουλα 1 15-16 χρόνια και νομίζω ότι τα λάθη μου δεν ήταν τόσα πολλά. Και μπορώ να ζήσω με αυτά», υποστήριξε.

 

Όσο για τις επικριτικές αντιδράσεις των συναδέλφων του, σχολίασε: «Υπάρχουν κάποιοι που μιλούσαν στον Τύπο και όχι σε μένα και κάποιοι που αρνήθηκαν να σχολιάσουν δημόσια και ήρθαν να μου μιλήσουν. Έτσι είναι όμως. Δεν μπορείς να έχεις μόνο φίλους. Πάντα υπάρχουν και κάποιοι με τους οποίους δεν τα πας καλά. Έτσι συμβαίνει σε κάθε τομέα της ζωής, πως να είναι διαφορετικά στη φόρμουλα 1»;

 

Όσο για τη μάχη του τίτλου, ο Alonso έχει πλέον προβάδισμα 21 βαθμών αλλά ο Schumacher δεν λέει να το βάλει κάτω: «Κανείς δεν είναι ανίκητος. Είμαστε ακόμα στον έβδομο αγώνα της σεζόν άρα μπορούμε να κερδίσουμε ακόμα πολλούς βαθμούς, όλα είναι ανοιχτά και πολλά μπορούν να συμβούν. Όσοι με ξέρουν και όσοι είδαν τον σημερινό αγώνα, θα έχουν καταλάβει ότι το να τα παρατάω, δεν είναι του στιλ μου...».

 

Είναι λίγο διασκευασμένες βέβαια...στην πραγματικότητα είπε ότι «Υπάρχουν κάποιοι που μιλούσαν στον Τύπο και ήταν δειλοί και δεν ήρθαν να μιλήσουν σε μένα και κάποιοι που αρνήθηκαν να σχολιάσουν δημόσια και ήρθαν να μου μιλήσουν...»

 

Και σε άλλα σημεία έχουν αλλαχτεί αλλά δεν θυμάμαι τώρα ακριβώς που..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 255
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Όταν ρωτήθηκε σχετικά με τη ψηφοφορία Γερμανικού τηλεοπτικού δικτύου όπου το 74% των συμπατριωτών του τάχθηκε στο πλευρό του, απάντησε: «Θα έπρεπε να μου το είχατε πει πριν τον αγώνα, τότε που όλοι είχαν ταχθεί εναντίον μου»!

ε μετά και από αυτό πλέον είναι προφανές... "αθώος ο κατηγορούμενος"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ενταξει, οι γερμανοι ειναι και λιγο κομπλεξικοι, υποστηριζουν αυτον μοναχα και τιποτα αλλο, ουτε αλλη γερμανικη ομαδα ουτε αλλο γερμανο οδηγο, για αυτους μονο ο M.Schumacher υπαρχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αντιθετο. Οι Γερμανοι θα μπορουσαν να λιθοβολησουν το Shumacher αν πιστευαν οτι εφταιγε.

Όλος ο υπόλοιπος πλανήτης, πλην των οπαδών του, γελάει με τα καμώματά του. Στη Γερμανία οι πιο πολλοί που παρακολουθούν f1 τον υποστηρίζουν, και λογικό είναι. Άρα λειτουργούν οπαδικά. Και αντί να ξεμπροστιάσουνε τον Schumi θα ρίξουν το φταίξιμο στα λάστιχα, στα φρένα, στα μπουζιά, στη κακή ρύθμιση του ρελαντί και δε ξέρω που αλλού..

υπάρχει και εκείνο που λέει ο λαός "κόρακας κοράκου μάτι.."

 

Πιστεύω ότι αυτό το νούμερο προέκυψε από δημοσκοπήσεις όπως αυτές που κάνουν και στον ALPHA, "ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Ο ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ Ή ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ Ο ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ", όπου ψηφίζει κόσμος που παρακολουθεί το σπορ και όχι το σύνολο του πληθυσμού.. αυτο το 74% είναι στην ουσία το 74% από τους φίλους της f1 στη Γερμανία και όχι από το σύνολο του πληθυσμού..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κακο δεν ειναι οτι μερικοι τον αντιπαθουνε σαν οδηγο,η σαν ανθρωπο.

το κακο ειναι οτι μερικοι κανουν πως τον αντιπαθουνε επειδη τους ενοχλει που η πλειοψηφεια του κοσμου τον θεωρει κορυφαιο οδηγο στην ιστορια της Φ1,και οχι τον σεννα.

Γιατι στην πραματικοτητα δεν σας ενοχλουν οι πραξεις του,αλλα σας ενοχλει που λεμε οτι ειναι καλυτερος του σεννα.

αυτη ειναι η ταπεινη μου αποψη.

ενταξει ρε παιδια,ο σεννα ειναι καλυτερος,μας πεισατε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε steven δε θελω να σε στεναχορησω αλλα ο κιμι οπου και να παει γκαντεμης θα ειναι!! δεν ειναι μονο οι κινητηρες! αν δεις το ατομο πως εχει χασει ειναι να τραβας τα μαλλια σου!

 

με κορυφαια στιγμη γκαντεμιας για μενα, οταν στον τελευταιο γυρω (δε θυμαμαι που) και ενω ειναι πρωτος, κατταρεει η αναρτηση λογω αναταραξεων που προκαλουσε το εμπρος ελαστικο που ειχε αρχισει να διαλυετε οταν πατησε κατι, απο αλλο αυτοκινητο!! το ατομο επρεπε απλα να τερματισει τιποτα αλλο! χωρις καποια πιεση, ο δευτερος ηταν αρκετα πισω και ουσιαστικα δεν τον απειλουσε!

 

του χρονο θα εχει πλακα ομως, ο γκαντεμης κιμι με αξιοπιστο αυτοκινητο και η αναξιοπιστη μακλαρεν με καλο οδηγο! κοιτα να δεις που θα το παρει κανας "ασχετος" ή κανας σουμι του χρονου lol:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κακο δεν ειναι οτι μερικοι τον αντιπαθουνε σαν οδηγο' date='η σαν ανθρωπο.

το κακο ειναι οτι μερικοι κανουν πως τον αντιπαθουνε επειδη τους ενοχλει που η πλειοψηφεια του κοσμου τον θεωρει κορυφαιο οδηγο στην ιστορια της Φ1,και οχι τον σεννα.

Γιατι στην πραματικοτητα δεν σας ενοχλουν οι πραξεις του,αλλα σας ενοχλει που λεμε οτι ειναι καλυτερος του σεννα.

αυτη ειναι η ταπεινη μου αποψη.

ενταξει ρε παιδια,ο σεννα ειναι καλυτερος,μας πεισατε![/quote']

 

ok, τώρα μπορείς να αλλάξεις πλευρό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με σαφώς πιο αργό μονοθέσιο από τους ανταγωνιστές του! :wink:

Μιας που ειστε μεγαλυτεροι σε ηλικια ομως θα θυμαστε και αναλογες καφριλες του αειμνηστου (επειδη πεθανε νωρις) Senna...οποτε;!;

Με αλλα λογια,ναι,και ο Schumi κανει λαθη,οπως και ολοι...

Ν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που ειστε μεγαλυτεροι σε ηλικια ομως θα θυμαστε και αναλογες καφριλες του αειμνηστου (επειδη πεθανε νωρις) Senna...οποτε;!;

Με αλλα λογια' date='ναι,και ο Schumi κανει λαθη,οπως και ολοι...

Ν.[/quote']Τι καφρίλες έκανε ο Senna δλδ...??? :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά yiah είναι απίστευτα γκαντέμης ο Kimi. Είναι να τραβάς τα μαλλιά σου... Όμως είδατε τι έκανε ο σωστός σκεπτόμενος άνθρωπος στο Monaco. Πήρε φωτιά η μηχανή, φώναξε κάποιον να του την σβήσει και μετά κύλησε το αμάξι εκτός δρόμου, το πάρκαρε και μετά την έσβησαν τελείως την φωτιά... Τέρας ψυχραιμίας..να έχεις φωτιπίσω σου και να κυλάς το αμάξι στην άκρη για να μην εμποδίσει τους υπόλοιπους... Πραγματικά πάρα πολλά μπράβο σε αυτό το παιδί!!!!!

 

Εγώ πιστεύω πραγματικά ότι θα αφήσει εποχή πάντως... Η οδηγική του ικανότητα φαίνεται να ξεπερνάει και αυτή του Michael... Το μόνο που μένει είναι να βρεθεί στο σωστό αμάξι..

 

 

Όσο για την δημοσκόπηση... Φυσικά και δεν πρέπει να κοιτάτε τέτοιες δημοσκοπήσεις... Του κώλου είναι... Έτσι κι αλλιώς σκεφτείτε πως έγινε σε μερικές ώρες.... Τι αποτέλεσμα να βγάλει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω για τις "καφριλες" κ το ποσο μπασταρδα εχει φερθει ο Schumi κ παλιοτερα αλλα κ τωρα! Μα φυσικα κ πρεπει να ειναι ετσι γιατι ποιος χαιρεται με το Fair Play? Δεν τα αρνουμαι οτι εγιναν τοσο για Hill, Villeneuve κλπ. Τα νευρα του? Απλα φτανει το Βελγιο το '98 να θυμισει σε ολους οτι εγινε!

 

Για την Ferrari κ τις εντολες.Αναμφισβητητα υπηρχαν (κ λογικα υπαρχουν) εξ αλλου η ομαδα το εχει ξεκαθαρισει οτι εναν οδηγο εχουμε (γι αυτο δεν ηρθε ο Kimi οταν τον "ειχαμε" στη Sauber) Αν μπορει να περασει το ιδιο μονοθεσιο... Λογικα ναι αλλα για ποιον ακριβως λογο να χασει το παραμικρο δευτερολεπτο σε προσπαθεια οταν μπορει απλα να περασει για να κοιταξει τους επομενους.

Θα συμφωνισω οτι παλιοτερα κ Καποιοι οδηγοι δε τα εκαναν αυτα (πχ Senna-Prost που καταφεραν να βγουνε μαζι εξω) αλλα αν προσεξει κανεις το σημερινο grid βλεπει πουθενα 2 μεγαλους σε ιδια ομαδα?! OK η Williams ειναι παντα δικαιη ε? Οταν ομως ειναι κοντα σε πρωταθληματα ξαφνικα αλλαζει κ υποστηριζει εναν μονο οδηγο...

 

Οσο για το ποσο ευκολοδηγητα ειναι τα μονοθεσια σημερα το ειχε πει ο Lauda οταν ηταν ακομα αγωνιστικος διευθυντης στη Jaguar οταν ομως μπηκε να οδηγησει μια, μετα απο λιγους μηνες απο τη δηλωση του, ουτε ενα γυρο δε καταφερε να ολοκληρωσει απο τις πολλες εξοδους κ μετα ανασκευασε τα λεγομενα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορει να περασει το ιδιο μονοθεσιο... Λογικα ναι αλλα για ποιον ακριβως λογο να χασει το παραμικρο δευτερολεπτο σε προσπαθεια οταν μπορει απλα να περασει για να κοιταξει τους επομενους.
Δεν στέκει αυτό που λες.

Δεν είχε κανέναν πιο μπροστά για να κυνηγήσει αφού ήταν 2ος και ο Barrichello 1os.

 

Ηταν από πίσω από τον Barrichello, για πολλούς γύρους προσπαθούσε να τον περάσει, δεν τα κατάφερε μέχρι την τελευταία στροφή όπου έγινε και η "ρύθμιση". Καθαρά για το 10άρι. 2 φορές αυτό.

 

Πόσω χρονών είσαι? To 1989 μάλλον δεν έβλεπες F1.
Εβλεπα φανατικά από το 91 μέχρι το θάνατο του Senna, και μετά από ενα αρκετά μεγάλο κενό ξανάρχισα να βλέπω από το 2000-2001. Δεν θυμάμαι να έκανε καφρίλες, απλά δεν ήταν τόσο της "στρατηγικής". Δεν περίμενε από την ομάδα να "διευθετίσει" το αποτέλεσμα. Δεν περίμενε να κάνει προσπέρασμα στα πιτ αλλά χωνόταν γερά στον αγώνα. Διεκδικούσε την νίκη και προσπέρναγε στα ισια. Δεν κατέστρεφε ούτε τον αγώνα τον άλλων πέφτοντας επίτηδες πάνω τους, ούτε έκανε άλλες τσατσιές.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...