Προς το περιεχόμενο

Τι λένε οι Macιδες στους Windάκιδες....


mixalis8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όμως, όσο περισσότεροι στρέφονται στους Macs προς αναζήτηση καταφυγίου από την λαίλαπα των ιών και των spywares που ταλανίζουν τα Windows, τόσο πιο πολύ το λειτουργικό των Mac θα γίνεται στόχος επιθέσεων. Δεν υπάρχει πανάκεια και πραγματικά ασφαλές λειτουργικό. Οι χρήστες πρέπει να πάρουν επιπλέον προφυλάξεις για να είναι ασφαλείς...

Ο πιο ασφαλής υπολογιστής, είναι ο κλειστός ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Τελικά ούτε τα Mac είναι ασφαλή απο ιούς...

Τα mac είναι μηχανήματα που "πετάνε" οπότε κινδυνεύουν απο τη νόσο των πτηνών....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απάντηση των λινουξάδων: "Και από τιμές πως πάμε;"

Το καλύτερο μηχάνημα είναι όντως αυτό που κάνει τη δουλειά σου. Κάποτε μαλώναμε για το αν ο Atari ST ήταν καλύτερος από την Amiga 500 (που δεν ήταν βέβαια) ή ποια κονσόλα είχε τα καλύτερα παιχνίδια, το snes ή το megadrive.

Την καλημέρα μου σε όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που μου έρχεται να πώ σε κάποιον πισά' date=' ακόμα και στον εαυτό μου όταν δουλεύω στο PC:

"Ουάου! Δεν έχω δει πιο όμορφη μπλέ οθόνη!!!"[/quote']

Για το θέμα της μπλε οθόνης έχει βρεθεί λύση.

:mrgreen:

Εγκαθιστάς αυτό, το ρυθμίζεις και δεν ξαναβλέπεις μπλε οθόνη.

http://www.voxelsoft.com/bscreen/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το θέμα της μπλε οθόνης έχει βρεθεί λύση.

:mrgreen:

Εγκαθιστάς αυτό' date=' το ρυθμίζεις και δεν ξαναβλέπεις μπλε οθόνη.

http://www.voxelsoft.com/bscreen/[/quote']

 

Πραγματικά αυτό το προγραμματάκι αλλάζει τη ροή της ιστορίας!:mrgreen:

Κρίμα που τρέχει μόνο σε win95/98/(Me?)...Ούτως ή άλλως, σε αυτούς που τρέχουν (ακόμα) win95/98 πρέπει να τους συγκρίνουμε με το OS9 και να κάνουμε τα ανάλογα σχόλια.

Επίσης μπορούμε να προσαρμόσουμε τα σχόλιά μας σε κάθε περίπτωση:

"Ουάου! Τη όμορφη μπλέ(κίτρινη/πράσινη/κόκκινη/καφέ κτλ) οθόνη! Θέλω και εγώ μία!!!"

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti lene oi Macides stous Bleo8onakides...

1on: Ta sVista erxontai! Sta epipleon xarakthristika perilambanetai kai h allagh tis ble o8onhs se prassinh!

2on: Poses fores enniwses thn akatamaxith epi8ymia na mpeis ston akatanhkito peirasmo na katastrepseis to pc sou???

3on: Poses fores thn bdomada ekanes format???. Mono 6? Kaneis proodous!!!

4on: Ta Windows giati einai to poio xilioupdateopatcharismeno leitourgeiko???

apanthsh: Gia na paei poio "grhgora" kai na emfanizei akoma syxnotera thn apolyth ble o8onh!

5on: Mhn klais, iosh einai 8a perasei... Format 3 fores thn hmera kai eisai OK!

6on: Poses fores sou eir8e na briseis ton Basilakh ton porta??? EEE????

L.O.L

eettsiiiiii!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti lene oi Macides stous Bleo8onakides...

1on: Ta sVista erxontai! Sta epipleon xarakthristika perilambanetai kai h allagh tis ble o8onhs se prassinh!

2on: Poses fores enniwses thn akatamaxith epi8ymia na mpeis ston akatanhkito peirasmo na katastrepseis to pc sou???

3on: Poses fores thn bdomada ekanes format???. Mono 6? Kaneis proodous!!!

4on: Ta Windows giati einai to poio xilioupdateopatcharismeno leitourgeiko???

apanthsh: Gia na paei poio "grhgora" kai na emfanizei akoma syxnotera thn apolyth ble o8onh!

5on: Mhn klais' date=' iosh einai 8a perasei... Format 3 fores thn hmera kai eisai OK!

6on: Poses fores sou eir8e na briseis ton Basilakh ton porta??? EEE????

L.O.L

eettsiiiiii!!!!!!!

 

se pao file....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΕΟΣ! Κάνετε λες και τα δημιουργήσατε εσείς.. Απλοί καταναλωτές είστε και νομίζετε οτι ανήκετε σε μια ελιτ! lam*rs

 

p.s. (είμαι οτι να ναι, δεν ζηλεύω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΕΟΣ! Κάνετε λες και τα δημιουργήσατε εσείς.. Απλοί καταναλωτές είστε και νομίζετε οτι ανήκετε σε μια ελιτ! lam*rs

 

p.s. (είμαι οτι να ναι' date=' δεν ζηλεύω)[/quote']

Koita file mou, fysika kai den ta dhmiourghsame emeis...

Egw proswpika eimai ws gamer anagkasmenos na trexw kai Windows. Exei omws tyxei na doulepsw se Mac poly kairo kai fysika den eida na exoun kanena problhma se sta8erwthta basika! Exw sixa8ei thn ble o8onh twn Windows, ta format kai tous ious... Prospa8w na brw ena exw ena leitourgiko systhma me ligotera sfalmata kai bugs... H timh einai ligo ews poly apagoreutikh gia na parw Mac(Nai re, symfwnw gia thn timh, alla ta aksizei ta lefta tou) diko mou. Alla kapoia stigmh 8a ginei ki auto... kai syntoma.

Exw dhladh doulepsei se arketa leitourgika (WinXP, MacOS, Linux) alla to design kai th leitourgikothta twn Mac den thn 3eperna kanena.

Epishs pisteuw oti kai ta Linux einai kalh epilogh eidika gi' autous pou 8eloune apolyth eleu8eria kinhsewn sto systhma...(apopsh mou)

Pantws koita3te kai kanena allo leitourgiko, mhn kollate sta Win!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...