Προς το περιεχόμενο

TFT Wide


ItsToasted

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 19 ιντσες η μονη αξιολογη προταση που κυκλοφορει ειναι η παρακατω και εχει και DVI.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.150508

 

Το σκεφτομαι και εγω για την Viewsonic VA1912w..... αλλα, δεν ξερω τι εγγυηση δινει η Alman και μιλαω για τα Pixels

Ξερει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To mono kako mme aytin tin othini einai to format 16:10 kai i analisi sta 1440x900.An evriska kai kati sta 1080 gia na vlepw HD tha imoun efxaristimenos :cry:

Ρε παιδιά τελικά για να βλέπουμε HD τι χρειάζεται?Με μία κάρτα γραφικών AGP με DVI και μια οθόνη 19ρα κανονική με είσοδι DVI θα βλέπω HD σήμα?Γιατί αν έχεις 1440 ανάλυση δεν μπορείς να δεις HD?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gia na deis hd dvds kai blue ray discs sto kontino mellon tha xreiazesai othoni kai player pou tha prepei na einai hdcp certifiied!! einai to kainourio protection pou tha prepei na pernei to ok kai apo thn othoni kai apo thn karta grafikon kai to player. kapos etsi ta katalaba. basika ego skeftomai na mazepso lefta kai na perimeno na pesoun o times ligo stis 23- 25 intses, mono ekei tha breis analysh 1080p sta 1920 x 1200 me dvi hd ready kai hdcp ready. kykloforoun merika montella ths dell, samsung kai bgenei kai ths benq. an pesoun konta sto xiliariko aksizoun gia thn analysh pou prosferoun kai san ependysh gia to mellon kathos einai etoimes gia oles ths texnologies kai milame gia othoni mesa sta kolpa aneta gia 2 xronia toulaxiston. Edo 19res kales pane apo 500 euro. Me mia tetoia othoni exeis kai ypodoxh gia ps3, xbox360 kai blepeis kai tainies hd kai doruforiko hdtv. Bebaia prepei kapia stigmh na pareis kai karta grafikon hdcp ready pou den kykloforoun akoma alla fantazomai se 2 mhnes tha yparxoun me thn eleush ton hd kai blue ray diskon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αν έχεις 1440 ανάλυση δεν μπορείς να δεις HD?

 

 

den blepeis pragmatiko hd giati to 1080p shmenei 1920 x 1200 pou den bgazoun othones kato apo 21 inches, oute kan oi 21 nomizo, apo 23 intses kai pano othones.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα ειδα στο πλαισιο περιστεριου την lg 20.1 wide 529 euro.η οθονη επαιζε αψογα για τα λεφτα της αλλα δεν δινει 0 pixel εγγυηση.:mrgreen: το να παιζεις fps σε τετοιο μονιτορ ειναι απλα κορυφη.το θεμα ειναι τη κανεις με τη καρτα γραφικων σε τετοιες αναλυσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thelontas na allaksw to monitor mou thelw tin gnomi sas se agora othonis WIDE opos dipote se 17" i 19".Omologw oti ekana ereuna alla se wide den iparxoun polles epiloges,mborite na mou protinete tpta?

 

Polu kala logia exo akousei gi autin

http://www.technikdirekt.de/main/en/850372/-/Article.html?validsession=2006-05-20-01-06-54&referer=VKNR_479&language=en

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνιστώ και εγώ wide ανεπιφύλακτα. Όχι όμως κάτω απο 20". Στα λεφτα αυτά -γυρω στα 550-πολύ καλή επιλογή ειναι και η viewsomic 2025 αν δεν κάνω λάθος. Την έχω δει και χωρίς να έχει το χρώμα της eizo έχει πάρα πολύ καλή ποιοτητα στην εικόνα και πολύ καλή και στα παιχνίδια. Για κάρτα τώρα με μια αντίστοιχη της 7900 gt είσαι άνετος. Τώρα για το θέμα hd δεν πολυσυμμερίζομαι την αγωνία πολλών και τουλάχιστον εγώ δεν το είχα σαν πρώτο κριτήριο για την αγορά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως με 23 ίντσες στραβωθούμε?Είναι λιγάκι επικύνδυνο.Δηλαδή με την έλευση HD όλες οι οθόνες αχρηστεύονται?

 

 

Καθε αλλο. Εγω εχω την Dell 24'' και η οθονη ειναι απιστευτα ξεκουραστη για πολλλλεεεεες ωρες δουλειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια μαυρη wide δεν ειναι αυτη η dell που λες?Γιατι την εχω δει σε κατι forums και ηταν πολυ καλη αλλα η τιμη της ειναι απαγορευτικη για μενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...