Προς το περιεχόμενο

rpg funs


666

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω τερματίσει τις πόκεμον silver,yellow και red αλλά δεν είξερα καν ότι είναι rpg.αρχίζεις να με ενδιαφέρεις ως προς την δράση σου στα παιχνίδια rpg topgunz!εύχομαι με τον ερχομό του ps3 και του ffxiii να παίξουμε κανένα on-line!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

San Rpgas pou eimai exw afierosei polles ores se RPGs, kala kai kaka, kai exw na pw oti apla den iparxei RPG tis prokopis sto PC.Paizw to Elder Scrolls Oblivion tora kai exw kseskisei ola ta quests ta guilds, exw klepsei olon ton kosmo kai se ligo olla ta skills mou tha einai Master.

 

To thema einai oti me to opou teliwsw tha to kanw unistall kai den tha to ksanagiksw pote mou, kamia sxesi me FF series FFX (298h-Last time played best save)sinolika peripou to diplasio kai FFVIII (~300h).Kanena game tou PC den me exei kratisei toso, kai oxi den eimai kolimenos me ton kosmo tou FF alla perisotero me to gameplay pou prosferei.

 

***FFVIII above all***

FFXI+FFIX=By far the worse FFs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφονώ και επαυξάνω.final fantasy forever.εγώ παίζω περισσότερες φορές για την ιστορία που έχει ένα παιχνίδι.μόνο το ffx με έκανε να το παίξω για το gameplay του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Topgunz και 666 συμφωνω μαζι σας.

Ειχα παιξει κι εγω το Pokemon pikachu edition και το silver.Εκατονταδες ωρες.

Πολυ καλα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και μιλήσαμε για πόκεμον, η καλύτερη σειρά ήταν η gold-silver-crystall. Τεράστιο, δύο κόσμοι, άπειρα πόκεμον, μόνο τα μυθικά ήταν πόσα (Τα 3 πουλιά, τα 3 θηρία, Lugia ή Ho-oh και φυσικά οι Mew, Mewtwo, Celebi). Μετά την τρίτη σειρά ruby-emerald ψιλοξενέρωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ.με απογοήτευσαν!μιας και ανέφερες τον celebi θέλω να σε ρωτήσω πως το πήρες γιατί εγώ έχω όλα τα πόκεμον στην πολυαγαπημένη μου silver εκτός από τον celebi;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απιστευτα RPG:

FF VI...Ισως καλυτερη ιστορια απο του 7

FFVII:Απο θεμα ιστοριας και γραφικα μαζι το 7 σε κερδιζει.Εκτος εκ τουτου εχει τον χειροτερο κακο ολων των εποχων.Επισης ανεπιφυλακτα ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΗ ΤΑΙΝΙΑ...Μιλαμε απιστευτο

FFVIII:Το 8 ηταν το καλυτερο απο θεμα γραφικων...Απιστευτη εκμεταλευση του psx

FFIX:Το 9 σε επιστρεφει σε αλλες εποχες...Συνολικα ειναι το 2o χειροτερο αλλα χωρις να ειναι απογοητευτικο

FFX:Απλα εμεινα...Απιστευτο story απιστευτα γραφικα απιστευτο συστημα μαχης απιστευτα ολα...Respect

FFX-2:Πρωσοπικα απογοητευτικα...Δε μου αρεσε.Καταλαβα γιατι δε κανουνε ποτε συνεχεια ενος FF.Χαθηκε η μαγεια.Τραγικο απλα.Απλα και μονο βγηκε για να γινει 1 καλη μπαζα.

 

Kingdom hearts 1:Χμμμμμ το στορυ φενεται πολυ ωραιο...Ωστοσο το παιχνιδι εχειπιθανον περισσοτερα adventure στοιχεια παρα RPG.Aρκετα παιδικο.Παρολααυτα τερματιζεται ευχαριστα(αν και μεγαλο αρκετα ευκολο νομιζω)

 

 

Κατα τα αλλα εχω παιξει το Zelda:Links adventure,Alundra(νταξ ελαχιστοι πρεπει να το ξερανε απο το psx1) το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ(ελπιζω να μην αρεσε μονο σε μενα)Legend of draggon(η απαντηση της Sony στην Sqaure),Breath of Fire ΙΙΙ(ρεπσεκτ στο πρωτο Rpg τιτανιων διαστασεων.Ωραιο στορυ,ωραια πλοκυ.Δε ξερω γιατι απετυχε).

 

Απο εκει και περα εχω παιξει καποια RPG χαμηλης ποιοτητας...Grandia 2(τραγικο...Ολο επαναλαμβανεται...Ολο τα ιδια και τα ιδια...Δεν αλαζει καπου η πλοκη ρε γαμωτο...ΕΛΕΟΣ)και το Guardians Crusade(νταξ αφου τερματησα αυτο δεν παει πιο κατω)

 

1 κατηγορια μονο του ειναι πιστευω το Parasite Eve(1 & 2)...Το 1 δε κυκλοφορησε βεβαια ποτε στην Ελλαδα(απο'τι θυμαμαι).Βεβαια αυτο δε σημαινει οτι δε το ειχε τουλαχιστον 1 εκατομυριο Ελληνες απο τους οποιους τα 4/5 το ειχανε τερματησει...Το 2 ητανε επισης πολυ ωραιο.

 

Τελος εχω παιξει και το Summoner για το Pc.Δε με ενθουσιασε.ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

Γενικα τα RPG ειναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ ΚΥΡΙΟΙ.

 

Τελος(αποψη μου)τα πρωτα 3 ποκεμον ητανε εξαιρετικα(μπλε,κοκκινο και κιτρινη-Pikatchu εκδοση).Απο εκει και περα η Νιντεντο βγαζει απλα λεφτα.Πρωσοπικα πιστευω οτι το εχει παραξηλωσει.Πηρα και το Gold αλλα απο εκει και περα δεν εχω ακουμπησει Pokemon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου άρεσε η κριτική σου απάνω στα rpg shadowfax-1- αν και πιστεύω ότι το 7 είναι η κορυφή σε όλα είναι από μόνο του ο λόγος για κάποιον να δώσει και 300ευρό για να πάρει psx.εγώ τώρα φοβάμαι μην μου βγει ξηνό το ffxii που αγόρασα γιατί θεωρείται συναίχεια του ff tactics

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι και συνέχεια, απλά από ότι ξέρω έχει πολλά στοιχεία από από το τάκτικς.

 

Σε ότι αφορά το 7άρι, έχω αντίθετη άποψη φίλε μου shadowfax-1- και πιστέυω ότι είναι ο πιο ψαγμένος αντίπαλος από οποιοδήποτε παιχνίδι, μιας και το origin του χάνεται στα βάθη της ιστορίας και του διαστήματος. Και κάτι ακόμα, το Άντβεντ Τσίλντρεν θεικό, αν και θα ήθελα να αναφέρει τους Τσέτρα!

 

Το Παρασάιτ Ίβ ήθελα κι εγώ να το αγοράσω αλλά δεν το είχα βρει τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ff8 to makran kalitero story kai ligo poio realistiko ...... eidika i filaki sto diastima i diaswsi sto keno ktl ktl

parasite eve1 ......para poli kalo .... an kai to 2 itane perisotero amerikania

 

 

e kai meta an psaxnesai se konsoles tote to nocturne gia ps2 einai must have [lucifers call gia europi]

 

 

ps. bgainei persona 3.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το έχω το παρασάιτ και μου αρέσει πολύ το παιχνίδι!θέλω επίσης να συμφωνήσω με τον φίλο shadowfax-1-.το advent children με πώροσε τόσο πολύ που αμέσως με το που το είδα πήγα στο ebay και αγόρασα το σπαθί του sephiroth και του kadaj!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ότι αφορά το 7άρι' date=' έχω αντίθετη άποψη φίλε μου shadowfax-1- και πιστέυω ότι είναι ο πιο ψαγμένος αντίπαλος από οποιοδήποτε παιχνίδι, μιας και το origin του χάνεται στα βάθη της ιστορίας και του διαστήματος.[/quote']

 

Mααααα δε διαφωνησα:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: το ιδιο λεμε

 

Παντως αμα θελετε το παιχνιδι υπαρχει και σε pc(οπως και το 8).Σε ολλα τα torrent sites υπαρχουνε και τα 2(καλα και η ταινια φυσικα);) ;) ;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...