Προς το περιεχόμενο

ebay problem


666

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σε όλους,

εχω ένα προβλημα με το ebay.παρείγγηλα κάτι αλλά ο χρήστης από τον οποίο το παρείγγηλα δειχνει ότι είναι no longer registered.αφού τα χρήματα τα παρέλαβε την τρίτη πρέπει τουλάχιστον μέχρι την δευτέρα να έχω το πράμα.τι λέτε να περιμένω την δευτέρα ή να κάνω κάτι άλλο και αν ναι το δεύτερο τι να κάνω ακριβώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλε άμεσα email στο ebay.

 

Σε τέτοιες περιπτώσεις αυτό πρέπει να κάνεις. Και καλά να παέι η δουλειά δεν είναι ενόχληση γι'αυτούς, η δουλειά τους είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην πως εστειλες τα χρηματα?

Αν το εκανες μεσο paypal εισαι 99.99% καλημενος.

 

Πρεπει να κανεις: File a dispute

Με αυτο τον τροπο ενημερωνεις ειτε το ebay η το paypal τι εχει συμβει. Το paypal αν ολα ειναι οπως τα περιγραφεις θα σου επιστρεψει τα χρηματα (μεχρι 500λιρες περιπου 750-800Ευρο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σε μια παρομοια περιπτςση με καποιον απο γερμανια που ενω πληρωθηκε δεν εστελνε το αντικειμενο και εγινε no longer... εστειλα mail στο ebay και μετα απο πολλες προσπαθειες και πανω απο ενα μηνα περιμενε,τελικα πηρα το αντικειμενο καπου εχει ενα εικονιδιο http://pages.ebay.co.uk/help/tp/questions/dispute-resolution.html

διαβασε το και μαλλον θα σε βοηθησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσείς τι λέτε παιδιά; να περιμένω άλλες τρεις τέσσερις ημέρες ή την τρίτη να δήλωσω item not received (γιατί αύριο κανονικά πρέπει να το έχω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει δηλαδή περίπτωση να χάσω τα λευτά μου;δηλαδή πρέπει να κάνω item no received και να περιμένω ή να στήλω e-mail που να εξηγώ την ιστορία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περίπτωση να χάσεις τα λεφτά σου; λυπάμαι φίλε, αλλά πιθανότητες είναι ότι δε θα τα ξαναδείς. ήταν πολλά; και τι εννοείς μέσω τράπεζας; έκανες κατάθεση σε λογαριασμό τραπέζης στη Γερμανία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε αυτό που σου είπα στην αρχή. Εγώ αυτό έκανα και με γλίτωσαν από έναν αλήτη Ρώσο στο ebay Γερμανίας...

 

Στείλε email στο ebay τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έστειλα e-mail φίλε kostastnt και μετά έλαβα εγώ ένα άλλο που μου έλεγε ότι πρέπει ή να επικοιννήσω με τον πωλητή ή εάν όντως δεν έρθει να κάνω item not received.εν τω μεταξύ έχω στείλη αρκετά e-mails στον πωλητή αλλά εκείνος δεν έχει απάντηση σε κανένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...