Προς το περιεχόμενο

Cisco Certifications


blu-ray

Προτεινόμενες αναρτήσεις

parakolou8hsa hmerida me 8ema Cisco kai eixe er8ei enas antiprosopos kai mas ta elege kai mas ta elege....to mono pou krathsa gia to CCIE einai:

1)8elei para polla lefta

2)8elei para polu diabasma

3)e3etaseis dineis e3o kai ta e3oda dika sou

4)ama pareis me to kalo to ptuxio,thn allh mera sto email sou 8a exeis ena karo eukaries na se zhtane gia douleia,kai gia ellada kai e3o

5)mhn perimeneis me tipota na to pareis me thn prtoh,me thn deuterh to suzhtame..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μα αμα κάτσεις και διαβάσεις και εχεις και μια εμπειρία με δίκτυα θα το πάρεις αλλα θέλεις πολυ διάβασμα και εξάσκηση το θέμα είναι τα ΛΕΦΤΑ είναι παρα πολλα(και η μαλακία είναι οτι αν δεν το πάρεις με την πρώτη την γάμησες). Τέσπα εγω τα ξέχασα εντελώς και πάω για CCNA και CCNP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok paidia to epsaksa ligo milisa kai me pio ebirous ehete dikio(an kai stin ellada to ehoun giro sta 100 atoma [/b']kai autoi ehoun parei giati tous ehoun steilei oi etereies tous)tha doso prota gia CCNA kai meta gia CCNP. To CCIE ektos apo to ti einai diskolo einai kai poli akrivo peripou 10.000euro thee mou!

 

Επισημα η Cisco στο site της γραφει 30 ατομα,δεν εχω λογο να πιστεψω κατι αλλο.Το CCNA μπορεις να το παρεις μονο με διαβασμα,για το CCNP θα χρειαστεις και καποια εμπειρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αργκ!!! μα ποια λεφτα!!

Εδω μιλαμε για μια απο τις πιο δυσκολες & περιζητητες πιστοποιησεις παγκοσμιως και καθομαστε να συζητησουμε οτι ειναι ακριβα..;;!;!;

εαν εχεις το background για κατι τετοιο, δηλαδη εισαι ηδη ενας βαρβατος administrator σε καποιο provider και εχεις αρκετα χρονια στις πλατες σου σε θεματα troubleshooting συστηματων και δικτυων με cisco εξοπλισμο (που δνε ειναι απλως 2 routerακια και 1 switch), τοτε θα εχεις και την οικονομικη ευχερεια για κατι τετοιο καθως πολυ απλα δε θα αμοιβεσαι με τον βασικο των 500 ευρω..

ας ειμαστε λιγακι λογικοι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Επισημα η Cisco στο site της γραφει 30 ατομα,δεν εχω λογο να πιστεψω κατι αλλο.Το CCNA μπορεις να το παρεις μονο με διαβασμα,για το CCNP θα χρειαστεις και καποια εμπειρια.

 

 

 

file mou mporeis na dwseis link gia auth thn

selida giati me endiaferoun ta statistika!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

blu ray tha sou protina na psakseis ligo parapanw ti thema auto....apo th prosopiki mou empiria tha elega einai protimotero na pareis ena certificate pou einai pio eksidikeumeno k ligotero gnosto para kati pou exei olos o kosmos... to ccna sigoura einai i bash gia ola ta ala ala apo kei pera h cisco exei pola kathara eksidikeumena certificates opws panw se asfaleia, wireless, servers, sxediasmo topology pou metrane pio poli se mia eteria.

episis to ccie mporeis na to dwseis k stin aglia ala einai poli poli poli nwris akoma.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελευταία νέα: Το certification για το CCNA δυσκόλεψε αρκετά ως πολύ! Εγώ μόλις τελείωσα το πρόγραμμα της ακαδημίας και προετοιμάζομαι για πιστοποιήση. Το επίπεδο σε σχέση με τα προηγούμενα έχει ανέβει πολύ. Θέλει καλή προετοιμασία. Σε όσους σκέφτονται να δωσουν, προτείνω Test King ερωτήσεις, είναι μέσα στο κλίμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tassos1978: Εννοείς το νέο exam του CCNA; Αυτό που βγήκε πριν ένα μήνα... το φέρανε και εδώ; Αυτό θα δίνουμε τώρα στο Ελλάντα;

 

Αν είναι έτσι την έβαψα, γιατί έχω παρακολουθήσει τα παλιά μαθήματα και έχω τα παλιά βιβλία και σημειώσεις. Άντε πάλι απ'την αρχή δηλαδή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες προσοχή. Δεν έχει αλλάξει κάτι σημαντικό στην ύλη. Απλά όπως φαίνεται, το curriculum της ακαδημίας απο μόνο του δε σε καλύπτει. Εννοώ πως αφού κάποιος κατανοήσει απόλυτα την ύλη, πρέπει να πάει το μυαλό του και λίγο παραπέρα. Το certification exam βασίζεται πλέον πολύ στο troubleshooting. Φυσικά ερωτησούλες τύπου απλών υπολογισμών VLSM & subneting δεν υπάρχουν, ΟΜΩΣ οι υπολογισμοί αυτοί περιλαμβάνονται σε άλλα προβλήματα που καλύπτουν συνδυασμούς πολλών κεφαλαίων. Παίζει πολύ με περίπλοκες τοπολογίες, με στημένα τα πάντα και σε ρωτάει πολλές φορές γιατί δεν ανεβαίνει το δίκτυο. Ένας φίλος το έδωσε χθες και είχε 3 labs με μεταξύ άλλων OSPF, EIGRP. Ξεσκίζει εντελώς το Switching και το Frame Relay. Η ύλη είναι στα αγγλικά και οι εξετάσεις το ίδιο. Εγώ διαβάζω απο το CCNA companion's guide γιατί το online υλικό μου φαίνεται πολύ ελλειπές σε σχέση με τις εξετάσεις. Λέω να το δώσω τέλη του μήνα. Τα χρήματα ειναι 150 ευρά.

Γενικά αν κάποιος δε δουλεύει στο χώρο και δεν πηγαίνει σε κάποια ακαδημία για μαθήματα, πολύ δύκολα να το πάρει...

 

(όσοι θα δώσετε, κάντε ένα search στο google για δωρεάν online practice tests, καθώς και στο μουλάρι για χρήσιμα pdf κυρίως αρχεία με χρήσιμα πράγματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω λέω να το δώσω τέλος του μήνα.

To Companion's Guide που διαβάζεις ποιας εταιρίας είναι; Τα καλύτερα απ'ό,τι έχω δει είναι της Cybex τα παράταιρα. Της ΝΙL έχεις τα βιβλία και εσύ; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...