Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με το κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ στα ΙΛΙΣΣΙΑ


admin.iekep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού πιάσαμε τα περί εμπειρίας και WYSE terminals, ας τα πούμε λίγο διαφορετικά. Ασχολούμαι με το Linux από το 1998, εποχή στην οποία η υποστήριξη Ελληνικών δεν ήταν εύκολη υπόθεση. Ποτέ μα ποτέ δεν προφασίστηκα τίποτα για να μη γράψω Ελληνικά: Θεωρώ ότι ελάχιστη υποχρέωση απέναντι σε αυτούς που πρόκειται να διαβάσουν τα γραφόμενά μου είναι να γράφω σωστά και κατανοητά. Τα σημεία στίξης υπάρχουν για να υποβοηθούν τον αναγνώστη, χωρίζοντας το κείμενο σε νοηματικές ενότητες. Προσωπικά για να διαβάσω το 1ο post σου μου πήρε 3 λεπτά και δε νομίζω ότι με το να ξαναπήγαινα σχολείο θα το διάβαζα πιο γρήγορα...

 

δεν διαφωνω σε αυτο που λες αλλα το περιεχομενο σε σχεση με τα σχολια ηταν αλλο.

 

ηταν μια επωνυμη καταγγελια για ενα καταστημα επρεπε να το μαμησουν το θεμα αντι να πουν ενα επιχειρημα σωστο η να με πεισουν οτι κανω λαθος.

 

επισης πεσμου εναν τροπο να γραφω στο φορουμ σωστα ελληνικα για σας ωστε να μην σας κουραζω μιας και τωρα που εχω και αγγλικο και ελληνικο πληκτρολογιο πλεον ελπιζω μονο να μην μου προτεινεις το MS WORD γιατι μαλλον τοτε δεν θα ξαναγραψω θα γραφω σε τοπικ που γραφουν greeklish διοτι αυτο χρησιμοποιω για την ηλεκτρονικη αλληλογραφια και πιστεψε με ειναι δυσκολο πολυ για μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

επισης για να διευκρινησω το ποσο ευκολο ειναι να με βρει καποιος θα υπενθυμισω οτι απο την υπηρεσια μου μπαινω μεσω μισθωμενης γραμμης με στατικη ip διευθυνση το ιδιο συμβαινει και με το σπιτι μου που μπαινω με dsl η οποια εχει στατικη ip διευθυνση αρα δεν ειναι δυσκολο στον οποιοδηποτε που εχει γνωσεις και ακρες να βρει το ποιος ειμαι.

 

αυτα ως μια εξηγηση διοτι αν πιστευεται οτι στο ιντερνετ ειμαστε ανωνυμοι μαλλον κανετε λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να διαφωνεί κανείς πως έχεις δίκιο... εξάλλου τέτοιες τακτικές εκφοβισμού είναι απαράδεκτες κατ' εμέ και πρέπει να εξαλειφθούν από την Ελληνική αγορά.

 

Στην Αμερική δεν θα τολμούσε κάποιος εκπρόσωπος καταστήματος, να πει έστω και τηλεφωνικά σε καταναλωτή "φίλε κάνε μόκο στο φόρουμ γιατί θα τα πούμε στα δικαστήρια", επειδή το αντίκτυπο και μόνο που θα είχε μία τέτοια κίνηση αν δημοσιοποιόνταν θα ήταν καταστροφικό για το κατάστημα.

 

Προσωπικά όταν γνωρίζω πως θα έχω "ευαίσθητη" τηλεφωνική συνομιλία με ιδιωτικό ή δημόσιο φορέα, κάνω χρήση της ιδιαίτερα χρήσιμης λειτουργίας του κινητού μου για ηχογράφιση συνομιλίας... καλύπτομαι έτσι ενάντια σε οποιαδήποτε νομική πράξη εναντίον μου αν έχω το δίκιο με το μέρος μου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπα!!

σου "δεσμευουν" τα λεφτα και μετα σε απειλουν να κανεις και τουμπεκι γιατι ειμαστε σοβαρη εταιρια και θα σε τρεξουμε στα δικαστηρια;

 

μηπως να στειλεις κανα μαιλ σε συνηγορο του πολιτη και υπουργειο αναπτυξης. ειναι σπαστικο αυτο, δηλαδη αν μου λειπουν εμενα λεφτα γιατι μου βαζουν τοκους κλπ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να διαφωνεί κανείς πως έχεις δίκιο... εξάλλου τέτοιες τακτικές εκφοβισμού είναι απαράδεκτες κατ' εμέ και πρέπει να εξαλειφθούν από την Ελληνική αγορά.

 

Στην Αμερική δεν θα τολμούσε κάποιος εκπρόσωπος καταστήματος' date=' να πει έστω και τηλεφωνικά σε καταναλωτή "φίλε κάνε μόκο στο φόρουμ γιατί θα τα πούμε στα δικαστήρια", επειδή το αντίκτυπο και μόνο που θα είχε μία τέτοια κίνηση αν δημοσιοποιόνταν θα ήταν καταστροφικό για το κατάστημα.

 

Προσωπικά όταν γνωρίζω πως θα έχω "ευαίσθητη" τηλεφωνική συνομιλία με ιδιωτικό ή δημόσιο φορέα, κάνω χρήση της ιδιαίτερα χρήσιμης λειτουργίας του κινητού μου για ηχογράφιση συνομιλίας... καλύπτομαι έτσι ενάντια σε οποιαδήποτε νομική πράξη εναντίον μου αν έχω το δίκιο με το μέρος μου ;)[/quote']

 

Συμφωνώ με αυτο που λές το κάνω και εδω στην εργασία μου αλλα και στο σπίτι αλλά και στο κινητό ολες οι "κρίσιμες" συνδιαλέξεις καταγράφονται και εχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Οσο για την "φιλική συμβουλή" ξέρανε οτι λόγω της δουλείας μου δεν μπορούνε να μου κάνουν τίποτα απο αυτα που λέγανε απλά υποθέσανε οτι εγώ θα φοβηθώ και δεν θα δημοσιοποιήσω τίποτα ελα μου ντε όμως έκαναν λάθος και τα δημοσιοποιήσα τα ρεζιλίκια του συγκεκριμένου καταστήματος αλλα και ευχαρίστησα δημοσίως τα δυο καταστήματα τα οποία μου φέρθηκαν με σωστό επαγγελματικό τρόπο.

 

διότι εγώ είμαι άνθρωπος ο οποίος τα λέει με το όνομα τους.

 

Βέβαια τώρα τις αγορές τις κάνω μέσω της εργασίας μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eφόσον είσαι καλυμμένος αντμιν, γράφτους στ' αρκίδια σου όπως και επιβάλλεται και αν πολυσκοτίσουν, πές τους ότι εσύ θα τους κάνεις με τη σειρά σου μήνυκαι και ταυτόχρονα βούκινο σε όλο τον ηλεκτρονικό και έντυπο τύπο του χώρου.

 

Αλήθεια, επειδή ίσως μου διέφυγε, δοκίμασες να στείλεις επιστολή στα κεντρικά του Γερμανού δημοσιοποιώντας τόσο το πρόβλημα όσο και τις απειλές?

 

Αν δεν το έκανες, δοκίμασε το. Στο λέει άνθρωπος που πήρε απευθείας τηλέφωνο τον γενικό area manager Νοτιοανατολικής Ευρώπης της Renault Γαλλίας όταν οι εδώ λεβέντες με δούλευαν και ήθελαν να μου φάνε 1200 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια στιγμή ρε παιδιά...

Για να δώσει κάποιος provider στοιχεία σχετικά με ip χρειάζεται εισαγγελική (ή δικαστική) απόφαση.

 

ΠΩΣ κατάφεραν να συνδέσουν το όνομα σου από την καταγγελία στα κεντρικά με το nick name που έχεις εδώ στο insomnia ?????

 

Εκτός και άν:

1- όταν έκανες την καταγγελία ανέφερες και το nick που χρησιμοποιείς στα διάφορα forums.

2- είσαι ο μόνος administrator που δουλεύει σε ΙΕΚ στην Ελλάδα.

 

Για να σοβαρευτούμαι λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια στιγμή ρε παιδιά...

Για να δώσει κάποιος provider στοιχεία σχετικά με ip χρειάζεται εισαγγελική (ή δικαστική) απόφαση.

 

ΠΩΣ κατάφεραν να συνδέσουν το όνομα σου από την καταγγελία στα κεντρικά με το nick name που έχεις εδώ στο insomnia ?????

 

Εκτός και άν:

1- όταν έκανες την καταγγελία ανέφερες και το nick που χρησιμοποιείς στα διάφορα forums.

2- είσαι ο μόνος administrator που δουλεύει σε ΙΕΚ στην Ελλάδα.

 

Για να σοβαρευτούμαι λίγο.

 

ειναι πολυ απλο!! δε χρειαζετε καν να ακουμπησεις πληκτρολογιο.

 

ο Γερασιμος Αγνωστου (ή καποιος απο εναν φορεα Α) παει στο μαγαζι στα ιλισια και κανει παραπονα.

μετα παιρνει στα κεντρικα παλι ως Γερασιμος Αγνωστου (ή σαν υπευθυνος του φορεα Α) για το ιδιο θεμα.

μετα καποιος με το ψευδωνυμο ΑΑ γραφει στο χ φορουμ για το περιστατικο.

 

Ποιος ειναι;

 

Να ειναι ο Γερασιμος Αγνωστου 1,05

Να ειναι καποιος γνωστος του 1,20

Συμπτωση 20,00

 

:mrgreen: ελπιζω να μη μας σπασουν τα νευρα τις μερες του μουντιαλ:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου απάντησε ακριβώς ο φίλος οτι ήθελα να πω με πρόλαβε στο τσάκ.

 

δέν χρειάζεται να έχεις άκρες για να με βρείς αρκεί να ξέρεις να συνδιάσεις τα γεγονότα οπως ανάφερε ο φίλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eφόσον είσαι καλυμμένος αντμιν' date=' γράφτους στ' αρκίδια σου όπως και επιβάλλεται και αν πολυσκοτίσουν, πές τους ότι εσύ θα τους κάνεις με τη σειρά σου μήνυκαι και ταυτόχρονα βούκινο σε όλο τον ηλεκτρονικό και έντυπο τύπο του χώρου.

 

Αλήθεια, επειδή ίσως μου διέφυγε, δοκίμασες να στείλεις επιστολή στα κεντρικά του Γερμανού δημοσιοποιώντας τόσο το πρόβλημα όσο και τις απειλές?

 

Αν δεν το έκανες, δοκίμασε το. Στο λέει άνθρωπος που πήρε απευθείας τηλέφωνο τον γενικό area manager Νοτιοανατολικής Ευρώπης της Renault Γαλλίας όταν οι εδώ λεβέντες με δούλευαν και ήθελαν να μου φάνε 1200 ευρώ.[/quote']

 

με τα κεντρικά ειχα μιλήσει για το πρόβλημα μου με το κατάστημα τους και αυτοί μου είπαν την "φιλική συμβουλή" αλλα τώρα το πρόβλημα το έλυσα μέσω της υπηρεσίας που δουλέυω απλα το θέμα ειναι βασικά να μην την πατήσει άλλος για αυτο και έκανα αυτο το ποστ επώνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια στιγμή ρε παιδιά...

Για να δώσει κάποιος provider στοιχεία σχετικά με ip χρειάζεται εισαγγελική (ή δικαστική) απόφαση.

 

ΠΩΣ κατάφεραν να συνδέσουν το όνομα σου από την καταγγελία στα κεντρικά με το nick name που έχεις εδώ στο insomnia ?????

 

Εκτός και άν:

1- όταν έκανες την καταγγελία ανέφερες και το nick που χρησιμοποιείς στα διάφορα forums.

2- είσαι ο μόνος administrator που δουλεύει σε ΙΕΚ στην Ελλάδα.

 

Για να σοβαρευτούμαι λίγο.

 

σου απάντησε ακριβώς πιο κάτω ο φίλος ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ καμια πληροφορια απο τον παροχεα εκανα δυο τηλεφωνηματα ενα απο το σπιτι και ενα απο την εργασια τα οποια σημειωτεον ειναι ΑΠΟΡΡΗΤΑ αλλα οπως ξερετε οι γραμμες 800-11-....... βλεπουν ολα τα νουμερα.

επισης αυτοι με καλεσαν την επομενη στην εργασια για να τους πω λεπτομερειες για το προβλημα μου και παραλληλαν αναφεραν και την "φιλικη συμβουλη".

 

επισης η καταγγελια εγινε ΕΠΩΝΥΜΑ φυσικα αρα ειχαν το ονομα ειχαν το τηλεφωνο εργασιας και σπιτιου θελεις τιποτα αλλο για να με βρεις?? δεν νομιζω.

 

επισης ειμαι ο μοναδικος διαχειριστης δικτυου στο συγκεκριμενο ΚΕΚ.

 

την επομενη εκανα και το ποστ εδω αρα αμα τα συνδιασεις ολα αυτα βρισκεις το ποιος ειμαι δεν χρειαζεται ουτε μαγικα ουτε μεσο να εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι δικιο εχετε' date=' ολα οσα λετε ειναι σωστα και πιστευω οτι το πληκτρολογιο του admin δεν εχει τελεια. Αλλα τι σχεση εχουν ολα αυτα με το τοπικ?

Αν θελετε μπορειτε να ανοιξετε ενα τοπικ με τιτλο "Η τελεια στα πληκτρολογια του σημερα" και να το αναλυσετε.

Κι εσυ admin, γιατι απαντας? Αστο να παει...[/quote']

 

 

Συμφωνω απολυτα .....για ονομα πια τι κολημα κι αυτο με την τελεια !!!

Καλα κανεις και γραφεις οπως γραφεις ... οποιος δυσκολευεται να διαβασει Ελληνικα παει σχολειο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες και ζητησες να στα χαρισουν !!! Ηταν υποχρεωμενοι να εχουν ρεστα ..

Και η κακη εντυπωση ερχεται απο το ιδιο το προσωπικο και οχι απο το θεμα σου...

Καλητερα να μιλησεις με τον επιθεωρητη του καταστηματος αν τον ζητησεις μπορεις να τον βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κανεις και γραφεις οπως γραφεις ... οποιος δυσκολευεται να διαβασει Ελληνικα παει σχολειο!

 

Στο σχολείο μας μάθανε την τελεία...όχι τίποτα άλλο, αλλά τουλάχιστον η υποστήριξη να έχει βάση και να μη λέμε μονάχα ό,τι κατεβάζει η κούτρα μας. Εκτός κι αν εσύ πήγες σε σχολείο που οι τελείες και τα κόμματα ήταν απαγορευμένα. Αυτά δεν αφορούν τον ίδιο τον admin.iekep τους λόγους τους οποίους κι επικαλέστηκε για να δικαιολογήσει την αδυναμία του μπορώ, προσωπικά, να δεχθώ...

 

Αυτό που δεν μπορώ και το οποίο προσωπικά περισσότερο με χάλασε αισθητικά (όπως είχε γίνει αντιστρόφως στο παρελθόν σε thread που είχα "ξεφύγει" και μου έβαλαν "χέρι") είναι τα διάφορα "μ....", "γ..." κοκ που χρησιμοποιήθηκαν (αντιπαρέρχομαι το γεγονός πως εκεί η τελεία δούλεψε μια χαρά), λες κι επειδή δεν αναγράφεται όλη η λέξη, δεν τρέχει τίποτα.

 

Προσωπικά πάντα, περισσότερο θα με ενοχλούσε η αναφορά "είστε μ..." από το "παπαρολογείς" που χρησιμοποίησε ο Kandinsky κι έφαγε ban (το οποίο και θεωρώ υπερβολικότατο και χωρίς να εξετάζει την περιρρέουσα ατμόσφαιρα), γιατί το μεν πρώτο χαρακτηρίζει πρόσωπα, ενώ το άλλο επιτίθεται σε θέσεις. Όπως και να έχει δε χρειάζεται να καταλήγουμε σε τέτοιους χαρακτηρισμούς που δεν τιμούν κανέναν.

 

Σε σχέση τώρα με το αρχικό θέμα, εκτίμησή μου είναι πως δε θα αντιδρούσα με τέτοια δριμύτητα για 14 λεπτά. Φυσικά και είναι υποχρεωμένοι να έχουν ρέστα, απλά δεν το θεωρώ τόσο σοβαρό για το ντόρο που έγινε με βάση το συγκεκριμένο επίπεδο των χρημάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Προσωπικά πάντα, περισσότερο θα με ενοχλούσε η αναφορά "είστε μ..." από το "παπαρολογείς" που χρησιμοποίησε ο Kandinsky κι έφαγε ban (το οποίο και θεωρώ υπερβολικότατο και χωρίς να εξετάζει την περιρρέουσα ατμόσφαιρα), γιατί το μεν πρώτο χαρακτηρίζει πρόσωπα, ενώ το άλλο επιτίθεται σε θέσεις. Όπως και να έχει δε χρειάζεται να καταλήγουμε σε τέτοιους χαρακτηρισμούς που δεν τιμούν κανέναν....

 

Μπα,η αιχμή του δόρατος ήταν αυτο το σουτ,είχανε μαζευτεί καμπόσα.Μεταξύ μας,κι εγώ νομίζω ότι ήταν άδικο,αλλά πιστεύω ότι δεν "πήρε την κατάλληλη στροφή" εκεί που έπρεπε,τον είχα προειδοποιήσει όταν κατάλαβα πως παίζει μπάλλα...:neutral:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...