Προς το περιεχόμενο

Η κότα έκανε το αβγό.


firewalker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Παιδιά τα αβγά ποιός τα γονιμοποιεί; Η μελισσούλα;

 

Αστεία ερώτηση!

Είναι και επίκαιρο btw...

cala_lilly.jpg

 

 

Ps.Κρατάτε απόσταση, μήν μας πάρουν τίποτα σκάγια και έχουμε άλλα... ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν δυο μέρες εκκολάφτηκαν άλλα 35 κοτοπουλάκια και 7 παπάκια. Θα Βγάλω φώτος από τα παπάκια αν μπορέσω αύριο. Την μηχανή την έχω χαρίσει σε έναν κολλητό μου. Με αντάλλαγμα φρέσκα αυγουλάκια. Θα έχει καμιά 100 κοτόπουλα τώρα. 4 αρνάκια, γαλοπούλες, χήνες, 2 πέρδικες (νομίζω), μερικές νεροχελώνες. Και την Ρέα. Μία καταπληκτική φοράδα 7 ετών.

 

Επίσης: Αν τα αυγά προέρχονται από κοτέτσι που δεν έχει κόκορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έχει καμιά 100 κοτόπουλα τώρα. 4 αρνάκια, γαλοπούλες, χήνες, 2 πέρδικες (νομίζω), μερικές νεροχελώνες. Και την Ρέα. Μία καταπληκτική φοράδα 7 ετών.

 

Ελιωσα λίγο γιατί έτσι όπως το περιγράφεις σε συνάρτηση με τα προηγούμενα και το πνεύμα του τόπικ φαντάζει σα να βγήκε από αυγό και η Ρέα.

 

Μπάι δε γουέι ακόμα περιμένουμε την τεχνογνωσία για την αυτοσχέδια εκκολαπτική μηχανή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
θυμαμαι τοοοοοτε που ημουν μικρουλα πως ειχε βγει μια ταινια(δεν θυμαμαι τιτλο)

οπου ενα κοριτσακι πηρα μερικα αυγα,θα εκρυψε στο συρταρι της,επειτα εφτιαξε ενα ζεστο περιβαλλον με κουβερτες και λαμπες και μετα τσουπ!βγηκαν τα πουλακια...:-)

αλλη μια υπερπαραγωγη..:-)

 

Fly Away Home :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι και πατέντα ρε παιδιά, γνωστή μέθοδος που χρησιμοποιείται χρόνια τώρα. Αλλά home-made έκδοση όντως είναι πρωτότυπη. Εύγε!

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...