Προς το περιεχόμενο

πλαστικά καπάκια


enginstath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

άκουσα ότι η συλλογή μπλέ πλαστικών πωμάτων μπουκαλιών μεταλλικού νερού συμβάλλει σε ένα κοινοφελές έργο με άμεσους παραλήπτες άτομα με ειδηκές ανάγκες.π.χ.παλαιότερα μαζεύαμε σακουλάκια απο πακέτα τσιγάρων.αν γνωρίζει κάποιος για το θέμα παρακαλώ να με διαφωτησει.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άκουσα ότι η συλλογή μπλέ πλαστικών πωμάτων μπουκαλιών μεταλλικού νερού συμβάλλει σε ένα κοινοφελές έργο με άμεσους παραλήπτες άτομα με ειδηκές ανάγκες.π.χ.παλαιότερα μαζεύαμε σακουλάκια απο πακέτα τσιγάρων.αν γνωρίζει κάποιος για το θέμα παρακαλώ να με διαφωτησει.

Ευχαριστώ

Έχουμε γίνει πολλοί !!!

Τι να μας κάνουν τα πώματα από τα πλαστικά μπουκάλια του μεταλλικού νερού !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζέυοντας μπλε (όχι τα κόκκινα) καπάκια από τα νερά βοηθάς όχι μόνο τα άτομα με ειδικές ανάγκες αλλά όλους τους συνανθρώπους σου. Αυτό στο λέω από προσωπική εμπειρία. Παλιότερα ... είχα γλιστρίσει σε ένα πεταμένο καπάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Μαζεύοντας μπλε καπάκια από μπουκάλια νερού βοηθάς την ανακύκλωση ( αν γίνεται ), αφού το καπάκι είναι διαφορετικό είδος πλαστικού από το μπουκάλι και πρέπει τις περισσότερες φορές να διαχωριστούν πριν την ανακύκλωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπαν ότι με κάποια καπάκια παίρνεις ως αντάλλαγμα ένα αναπηρικό καροτσάκι. Ισχύει ή είναι urban legend?

 

Έχω ακούσει ακριβώς το ίδιο πράγμα στο στρατό... εκεί μάλιστα μας βάζανε και τα μαζεύαμε γι αυτό το λόγο...

Τώρα αν και τί ισχύει δεν ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι νομίζω οτι το θέμα με τις ζελατίνες κ τα καπάκια είναι ΜΟΥΦΑ.Πως δηλαδή μαζέυοντας ζελατίνες κ καπάκια (σκουπίδια) βοηθάω μόνο τα ΑΜΕΑ?Βοηθάω το περιβάλλον γενικώς.Μάλλον αστικός μύθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφορες εταιριες για να το παιξουν κ καλοι, σου λενε φερτε μας 5.000 καπακια κ θα σας δωσουμε ενα καροτσακι να το κανετε δωρεα οπου θελετε...

ισχυει το λεγαν σε πολλα σχολεια οταν τους πανε εκδρομες στα εργοστασια τους...

εποικοινωνησε με τμημα εξυπηρετησης πελατων κ ρωτα τους.το τηλ θα ναι πανω σε καθε προιον τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον το ακουσα και εγω αυτο.παλαιοτερα με τις ζελατινες απο τα τσιγαρα ηθελε να μαζεψεις νομιζω 1 κιλο(πραγμα δυσκολο,μιλαμε για ζελατινες).τωρα με τα καπακια ακουσα 1000 καπακια(δεν ακουσα κατι για το χρωμα) κ σου δινουν ενα αναπηρικο καροτσακι η κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...