Προς το περιεχόμενο

Internet cafe Eλλαδας


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επιτρέπουν τα κατέβασμα αλλά όχι το γράψιμο?

Απλά γελοίοι..

 

Ούπς! Ξέχασα να γράψω πως αυτά που κατέβασες σου τα γράφουν αυτοί σε δικό τους cd/dvd το οποίο πληρώνεις. Το ξέρω ότι είναι σπάσιμο ειδικά αν θες να κατεβάσεις κάτι που έιναι μεγάλο να χωρέσει σε δισκέτα και πολυ μικρό να μπεί σε cd, αλλά έτσι το έχουν κανονίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γεια σας

 

Επειδη μενω εξωτερικο και δεν ξερω ποιες ειναι οι πρακτικες των internet cafe στην Ελλαδα, εχω το εξης ερωτημα:

 

Στις μετακινησεις μου εχω τη συνηθεια να δουλευω με liveCD linux, δηλ. ολο το συστημα ειναι στο CD, ενω τα αρχεια ειναι σε flashdisk και ο σκληρος του υπολογιστη μενει αθικτος. Προσεχως για ακομα μεγαλυτερη απλοποιηση σκεφτομαι να εγκαταστησω τα παντα σε

flashdisk (με μια μικρη διανομη linux των 50 mb, την damn small) Αυτο σημαινει οτι το boot order στο bios πρεπει να ειναι CD ή flashdisk πριν απο το σκληρο. Στο ρυθμιζουν ή σε αφηνουν να το ρυθμισεις;

Τη δουλεια μας κοιταμε να κανουμε και οχι καταχρησεις.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια εγω αυτα τα ακουω βερεσε παντως. Εχω βαλει στο σπιτακι μου, στα 5 μετρα απο το κρεβατι και μπαινω με περιπου μισο mbit και δε σκαω για τιποτα. Κατεβαζω οτι θελω, γραφω οτι θελω, οπου θελω και δε δινω και αναφορα σε κανεναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούπς! Ξέχασα να γράψω πως αυτά που κατέβασες σου τα γράφουν αυτοί σε δικό τους cd/dvd το οποίο πληρώνεις. Το ξέρω ότι είναι σπάσιμο ειδικά αν θες να κατεβάσεις κάτι που έιναι μεγάλο να χωρέσει σε δισκέτα και πολυ μικρό να μπεί σε cd, αλλά έτσι το έχουν κανονίσει.
χμμμμ........τι να πεις! Η γυφτια δεν εχει ορια. Κοιτανε να βγαλουν απ' τη μυγα ξυγκι! Ελεος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...