Προς το περιεχόμενο

Ελαδισταν το μεγαλειο σου μην πω τιποτα χειροτερο!!!


Dragonlordcv2002

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρατηρώ σήμερα ότι το μόνιτορ μου EIZON FLEXSCAN T565 έχει αποκτήσει γρατζουνιές απο τόσο καιρό χρήσης. Λέω ο κακομοίρης να μπώ σε κανα site να παραγγείλω ένα καινούριο CRT. Αλλά που CRT όλο λαλακίες έχουν...EIZO πουθενά....

Μήπως ξέρει κανείς σας κάνα κατάστημα που να έχει ακόμα CRT 17" ΕΙΖΟ ή και 19". skroutz δοκίμασα και δεν βρίκα τίποτα...

Εναλλακτικά θα παραγγείλω απ΄το εξωτερικό.

 

ps. ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ TFT!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Νομιζω πως η ΕΙΖΟ εχει παψει εδω και καποια χρονια να ασχολειται με CRT, οπως εχουν κανει και πολλοι αλλοι κατασκευαστες...

 

Δε μπορω να καταλαβω γιατι να φταιει η Ελλαδα πια για ολα, εχει καταντησει καραμελα αυτο το πραγμα, ζητας κατι που ειναι περασμενη τεχνολογια πλεον για τους πιο πολλους, ειδικα απο την στιγμη που εχουν επενδυσει πολυ σημαντικα κεφαλαια για την αναπτυξη, βελτιωση και προωθηση νεων τεχνολογιων...

 

Και δε μπορω να καταλανω γιατι εισαι τοσο πολυ αρνητικος με τις TFT, πλεον εχει ωριμασει αρκετα η τεχνολογια τους, ωστε να αντικαθιστουν πληρως της CRT απο καθε αποψη. Xωρος, πρωτα απο ολα, εργονομια, ξεκουραση, πολυ μικρα response times και τιμες εχουν πεσει κατω απο 300€ για 17αρια TFT.

 

Τι καλυτερο, απο την στιγμη που θες να προβεις σε αγορα νεας οθονης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι τα'χετε βάλει όλοι με την Ελλάδα; γαμ* το κερατό μου δηλαδή!!!!!!!!!!!!!!!!! καταντάει γελοίο. επειδή έχει κάποιο πρόβλημα κάποιος, πρέπει να του φταίει η Ελλάδα! ΑΜΑΝ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως η ΕΙΖΟ εχει παψει εδω και καποια χρονια να ασχολειται με CRT' date=' οπως εχουν κανει και πολλοι αλλοι κατασκευαστες...

[/quote']

 

Yep, no more CRTs from EIZO.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατοχος mitsubishi diamond pro 930sb που πριν 4 χρονια ηταν απο τα καλυτερα crt 19 και ειμαι και φανατικος crtakias το κεφαλι μου αρχιζε πλεον να κουραζετε και να νιωθω βαρος.

 

ειπα να παρω ενα σχετικα φθηνο 19αρι tft και πηρα ενα lg l1932s.

 

εκανα dual view και τροφοδοτησα και τις 2 οθονες με high definition clips.

 

εκει που κερδιζει η crt ειναι στις λεπτομερεις του contrast και στις διαβαθμισεις καποιων δυσκολων χρωματον.η tft ομως και δεν το πιστευα ποσο προοδος εχει γινει εχει πολυ λαμπερα χρωματα αρκετο λευκο που το καιει ομως ευκολα και γενικα σαν overal εικονα στην tft λες και λειπει ενα πεπλο που υπαρχει στην crt.οπως και απο ghost δεν παρατηρησα κατι που να με χαλασε και εχω πολυ απαιτητικο ματι και ολα αυτα με μια οθονη 290 ευρω.

 

τα πλεονεκτηματα ειναι πιο πολλα στην tft οποτε για μενα ειναι μονοδρομος για tft εκτος απο τα 2 σημεια που ανεφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dimitris__ Πιστεψέ με ειναι το λιγότερο που με πειράζει με αυτά που σημβαίνουν κατά καιρούς, αλλά όταν βρίσκω stock στο εξωτερικό που οι χρήστες ειναι κατα πολύ περισσότεροι για τα περισσότερα είδη Hardware που στην ελλάδα βιάζοντε να τα χαρακτηρίσουν obsolete είναι επόμενο να μου τη δίνει.....

 

sboo thanks για το site. Το οτί η τεχνολογία προχωράει δεν σημαίνει ότι κανείς δεν θα προτιμίσει τα παλιότερα. Ειδικά στα monitor σιγά τα πολλά που προσφέρουν οι TFT (με εξαίρεση τον χώρο που είναι ομολογουμένος ατού). Σας ευχαριστώ όλους για τις επισημάνσεις και τα σχόλια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά στα monitor σιγά τα πολλά που προσφέρουν οι TFT (με εξαίρεση τον χώρο που είναι ομολογουμένος ατού). Σας ευχαριστώ όλους για τις επισημάνσεις και τα σχόλια σας.

 

Kai gia pes mas, ti prosferoun oi CRT? Ektos twn 2 simiwn pou proanefere o filos mas o fabiawrc.Se ola ta alla iperexoun oi TFT.O xoros pleon den anaferete os proson twn tft giati apla einai se polla alla pragmata kaliteres twn crt.

 

An pareis crt twra amfivalw an episkeuazontai se periptosi vlavis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά το παληκάρι διευκρινίζει στο τέλος ότι δεν πρόκειται να πάρει ΤFT.Γιατί μιλάτε συνέχεια για TFT.Ναι δεν διαφωνώ κι εμένα αν μου χάλαγε η crt μου θα έπαιρνα TFT (αναγκαστικά) αλλιώς θα έπαιρνα CRT.Αυτή με βολεύει δεν μου είναι καθόλου κουραστική εφόσον κάνω την δουλειά μου κ με αυτή δεν θέλω να την αλλάξω, από την άλλη δεν γουστάρω καθόλου τις TFT στα λεφτά που θέλω να διαθέσω για οθόνη.Δηλαδή είναι τόσο κακό να παραμένει κάποιος στην παλιά τεχνολογία αφού κάνει την δουλειά του?Το σχόλιο για το Ελλαδιστάν πάντως ούτε εμένα μου άρεσε κι ας έχω μεγαλύτερα προβλήματα.Δεν φταίει η Ελλάδα.<<Εμείς>> φταίμε που έχουν γίνει τόσο σκατά όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε δίκιο έχεις deathlord αλλα αν δεν τόνιζε οτι ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ TFT ποιος θα του έλεγε να πάρει TFT;;

 

όσο για την ερώτηση τι προσφέρουν οι TFT μάλλον πρέπει να είναι ρητορική η ερώτηση... προφανώς υγεία... έχεις κάτσει με τις ώρες σε TFT και σε CRT να δείς διαφορά; ήμουν χρήστης crt μέχρι προ ολίγον ημερών (και καλής crt που ήταν δηλαδή πολύ ξεκούραστη) ε η διαφορά είναι μεγάλη

κερδίζεις επίσης πολύ λιγότερη κατανάλωση ρεύματος και φυσικά χώρο που το είπαν όλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...