Προς το περιεχόμενο

Ποιό notebook cooler?


Panosst

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

emena o palios mou o compaq me divx 5.x codec, ekleine amesws

Yperthemanseis klp..

Ebaza to 4 i to xvid kai epaize kanonika.

Spasimo ligo i yperthermansi. Alla afou les oti sto kanei twra teleytaia, des mipws exeis ekgatastisei tpt bari gia to pc sou. Einai kai 3.5 etwn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oxi τίποτα , π.χ. εκεί που φορτώνει τον firefox για να ανοίξει ... ακούγεται το ανεμιστηράκι έντονα κ μετά απο κανα 2 λεπτο αφού έχει υπερ-υπερ-θερμανθεί , κλείνει μόνο του το γ@μίδι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό και αν είναι ενθάρυνση... λοιπόν. Που να πρωτοπάω? στο Πλαίσιο που το αγόρασα? Στο service toy πλαισίου οι τύποι είναι άχρηστοι! το λαπτοπ είναι εκτος εγγύησης οπότε αν το στείλω στα service της acer , όχι μόνο θα το πάρω μετά απο κανα μήνα αλλά και θα μου κώψουν τον κ... !! Όσο για το ανταλλακτικό φίλε μου , δεν ξέρω που θα το βρώ. Δεν θέλω να ανοίξω το λαπτοπ και να μου πάθει καμια μεγαλύτερη ζημιά. Τι μπορώ να κάνω ? είναι κάποιο παιδί εδω μέσα που να ξέρει να το αλλάζει? αν είναι να πληρώσω αλλά να γίνει η δουλειά σωστά! Τι να πω... δεν ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει ότι κατά πάσα πιθανότητα στα 3,5 χρόνια που το έχεις, μάλλον θα πρέπει να βάλεις τα χεράκια σου (αν δεν΄φοβάσαι) και να το ανοίξεις για να καθαρίσεις την ψύκτρα του επεξεργαστή.....από την στιγμή που ο ανεμιστήρας λές ότι δουλεύει κατά πάσα πιθανότητα θα είναι πρόβλημα σκόνης...(αν αποκλείσουμε την ζημιά σε μητρική η επεξεργαστή), να σου πω κάτι, στο κάνει μόνο με το firefox? αν το κάνει μόνο με αυτό μήπως είναι πρόβλημα software? άντε και καλά ξεμπερδέματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασέ το από κανένα Acer point και ρώτα αν μπορούν να το ανοίξουν να δουν τι τρέχει. Αν δε κωλώνεις άνοιξέ το εσύ. Θέλει μπόλοκς :Ρ σε νοιώθω.

Δες βέβαια αν έχεις και καμιά έκδοση Zonealarm παλιά. Ήταν κάποιες που κολλούσαν αρκετά τα μηχανήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με το FSC Amilo M1451G μου έχω τρελό πρόβλημα με τη θερμοκρασία (ο δίσκος είναι στους 50 στο καθισιό και ο επεξεργαστής πατάει τους 85 στο άραγμα...) και αγόρασα μία βάση της Thermaltake (έχει παράξενο όνομα CLOOO4 ή κάπως έτσι...). Έχει αλουμίνιο στην επάνω μεριά αλλά τρελή δουλειά δεν κάνει. Άντε να ρίχνει 1-2 βαθμούς... Δεν είμαι ικανοποιημένος, 3-4 ήθελα να ρίχνει. Αν και μάλλον το μχάνημά μου είναι προβληματικό... Πολλή ζέστη ρε παιδιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με το FSC Amilo M1451G μου έχω τρελό πρόβλημα με τη θερμοκρασία (ο δίσκος είναι στους 50 στο καθισιό και ο επεξεργαστής πατάει τους 85 στο άραγμα...) και αγόρασα μία βάση της Thermaltake (έχει παράξενο όνομα CLOOO4 ή κάπως έτσι...). Έχει αλουμίνιο στην επάνω μεριά αλλά τρελή δουλειά δεν κάνει. Άντε να ρίχνει 1-2 βαθμούς... Δεν είμαι ικανοποιημένος, 3-4 ήθελα να ρίχνει. Αν και μάλλον το μχάνημά μου είναι προβληματικό... Πολλή ζέστη ρε παιδιά!

 

εγω παλι που εχω το vero με τον tuion64 2,2 οταν δουλευω πιανει 70 με 71 βαθμους πηρα το ποιο φτηνο cooler απο το hardshop 16,60 ευρω και εχτες που το παρελαβα αφου αφησα να ανεβει πρωτα στους 70 εβαλα σε λειτουργια το cooler και απο 70-71 που παιζει κατεβηκε 64-65 βαθμους.not bad at all σκεφτηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω το TITAN Cooler Fan Pad (το πρώτο link )

το έχω πάνω από χρόνο .. κάνει καλή δουλειά.. αλλα δυστυχώς λόγο σκόνης μετά από καιρό κάνει παραπάνω θόρυβο.. άρα σου προτείνω να πάρεις το πιο φτηνό που θα βρείς ώστε όταν αρχίσει να κάνει θόρυβο και δεν θα μπορείς να το καθαρίσεις τόσο ώστε να επανέλθει στην αρχική του κατάσταση να μπορείς να πάρεις ένα άλλο χωρίς να κλαις τα λεφτά σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω το TITAN Cooler Fan Pad (το πρώτο link )

το έχω πάνω από χρόνο .. κάνει καλή δουλειά.. αλλα δυστυχώς λόγο σκόνης μετά από καιρό κάνει παραπάνω θόρυβο.. άρα σου προτείνω να πάρεις το πιο φτηνό που θα βρείς ώστε όταν αρχίσει να κάνει θόρυβο και δεν θα μπορείς να το καθαρίσεις τόσο ώστε να επανέλθει στην αρχική του κατάσταση να μπορείς να πάρεις ένα άλλο χωρίς να κλαις τα λεφτά σου

 

και γιατί δεν το φυσάς με πεπιεσμένο αέρα; θα καθαρίσει άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό και αν είναι ενθάρυνση... λοιπόν. Που να πρωτοπάω? στο Πλαίσιο που το αγόρασα? Στο service toy πλαισίου οι τύποι είναι άχρηστοι! το λαπτοπ είναι εκτος εγγύησης οπότε αν το στείλω στα service της acer , όχι μόνο θα το πάρω μετά απο κανα μήνα αλλά και θα μου κώψουν τον κ... !! Όσο για το ανταλλακτικό φίλε μου , δεν ξέρω που θα το βρώ. Δεν θέλω να ανοίξω το λαπτοπ και να μου πάθει καμια μεγαλύτερη ζημιά. Τι μπορώ να κάνω ? είναι κάποιο παιδί εδω μέσα που να ξέρει να το αλλάζει? αν είναι να πληρώσω αλλά να γίνει η δουλειά σωστά! Τι να πω... δεν ξέρω

 

 

Anoikse to monos sou kai katharise to ..pistepse me den einai katholou diskolo.Xtes anoiksame enos filou mou to acer kai simera to prwi ekana kai to diko mou.. milame gia ena 20alepto upothesi.Kai aksizei to kopo.Twra pou phra ton aera tha to kanw mia fora to mina. :P :p

 

Otan to anoikseis tha deis mia "koubertoula" apo skonh na frazei kathe pithani eisodo aera.

 

Episis an exeis kanena AMD 64 koitakse an exeis perasei tous drivers tou CPU gia na douleuei swsta to laptop sou.

 

Apo deutera tha paw na parw thermoagogimi pasta kai tha to ksananoiksw gia na tin alaksw . Isws na kanw ena post me fotografiko iliko analitika.

 

Pantos genikotera den einai katholou diskolo na ton anoikseis. Apla thelei ligo prosoxh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...