Προς το περιεχόμενο

Sony Vaio Fe21m H' Fe21b


dimkar2405

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η διαφορά τους είναι στο σκληρό, ο FE21M 160G με 4200rpm και ο FΕ21B 80G με 5400rpm και στα γραφικά ο πρωτος nvidia geforce go 7600 με 128 mb vram και ο δεύτερος nvidia geforce go 7400 με 256 mb ram με turbocache.δεν με ενδιαφερει τοσο ο σκληρος,αυτο που δεν γνωριζω ειναι το ποια ειναι η καλυτερη καρτα γραφικων.ο FE21M ειναι πιο ακριβος απο τον FE21B.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά τους είναι στο σκληρό, ο FE21M 160G με 4200rpm και ο FΕ21B 80G με 5400rpm και στα γραφικά ο πρωτος nvidia geforce go 7600 με 128 mb vram και ο δεύτερος nvidia geforce go 7400 με 256 mb ram με turbocache.δεν με ενδιαφερει τοσο ο σκληρος,αυτο που δεν γνωριζω ειναι το ποια ειναι η καλυτερη καρτα γραφικων.ο FE21M ειναι πιο ακριβος απο τον FE21B.

 

Εχω τον 21Μ , δεν παιζεται !!! Τελειος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακριά απο τα sony vaio!

έχω το fe11s το οποίο κάνει έναν εκνευριστικότατο ήχο ο σκληρός δίσκος

και η πλάκα είναι πως τα sony service στο εξωτερικό το αναγνωρίζουν σαν πρόβλημα και το διορθώνουν,

ενώ το ελληνικό service αρνείται να το αναγνωρίσει σαν πρόβλημα

και φυσικά με έχουν βγάλει και τρελό λέγοντάς μου οτι είναι απόλυτα φυσιολογικό......

επίσης το ελληνικό service δεν είναι και τόσο ελληνικό καθώς είχα πάρει τηλέφωνο και μου απάντησε Ολλανδός μιλώντας στα αγγλικά....

τρέχα γύρευε!!!!

Σκέτη κοροϊδία...

Ντροπή στη Sony!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει και εγώ για το πρόβλημα του FE 11S αλλά μόνο για αυτό το μοντέλο.

Αν δεν κάνω λάθος δεν έχει ακουστεί κάτι για τις σειρά 21 με εξαίρεση του αργού σκληρού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα προτιμουσα το δευτερο και μην ανησυχεις για το προβλημα του σκληρου αφου λενε οτι θα διροθωθει, αμα διαμαρτυρηθεις στο ΙΝΚΑ μπορει να παρεις και πειστικες απαντησεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια και χαρά!

 

Εγώ έχω τον FE21b και είμαι πολύ ευχαριστημένος, αν θέλεις κοίτα στο θέμα με τίτλο "αφανή προβλήματα στα laptop-βοήθεια επιλογής" για περισσότερο αναλυτικά. Είμουν στο ίδιο δίλημμα με εσένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα προτιμουσα το δευτερο και μην ανησυχεις για το προβλημα του σκληρου αφου λενε οτι θα διροθωθει, αμα διαμαρτυρηθεις στο ΙΝΚΑ μπορει να παρεις και πειστικες απαντησεις...

 

ποιός λέει οτι θα διορθωθεί? και ποιός θα το διορθώσει?!

εμένα απλά με κοροΐδεύουν...

επίσης στο forum http://www.club-vaio.com στο thread που αναφέρει το

"clicking sound" όπως το αποκαλλούν θα διαβάσεις οτι το πρόβλημα αυτό υπάρχει

και σε αυτά τα μοντέλα.

 

και όσο αφορά το ΙΝΚΑ....

είναι λιγάκι παράλογο αυτό που λες...

αγοράζω κάτι προβληματικό και μετά τρέχω για να βρω το δίκιο μου...?

η αληθινή τιμωρία της εταιρείας είναι να μην το αγοράσεις καν!!

Στην Ελλάδα δεν ξέρουμε να αγοράζουμε σκεπτόμενοι και το after sales service....

Γι'αυτό και πέφτουμε θύματα της κάθε sony... (μέσα κ εγω!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν λιγες μερες ψαχνοντας για αγορα λαπτοπ ειχα καταληξει μεταξη αυτων των δυο κ στο asus a6ja...πέρνοντας υπ υψην μου ολα τα οσα διαβασα κ τα οσα θετικα ή αρνητικα εχουν κατεληξα στο asus το οποιο πραγματικα ειναι εξαιρετικο εδω κ μερικες μερες που το δουλευω..τελειως αθόρυβο με πλιάδα προγραμματων κ συνοδευτικων cd.Επισης να τονισω εκτος των αλλων πως ειχε ετοιμα γραμμενα 2cd recovery,το cd με τους drivers κλπ..Τελος εχει αμεσω service που ειναι πολυ σημαντικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδιο προβλημα με το clicking sound στο σκληρο το εχουν παρουσιασει και τα fe21b .

ψαξε στο forum vaio-club στο link που σου δινω http://www.club-vaio.com/clubvaio/mvnforum/viewthread?thread=32508&pager.offset=165 να διαβασεις μονος σου τι γινεται. Σκετη κοροιδια απο τη sony. πολυ λυπαμαι που το πηρα και απο εδω και περα ουτε μπαταριες απο αυτη την εταιρεια για το τροπο που μου φερθηκαν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...