Προς το περιεχόμενο

Laptop σε πολύωρη, βαριά χρήση. Επικύνδινο?


zaratustra100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειπαμε να παρεις κατι ποιοτικο που αντεχει στο χρονο και οχι..καβουρδιστηρι.

 

Λίγη ευγένεια και διακριτικότητα δεν βλάπτει !! Η περιουσία του καθενός είναι σεβαστή και οι παραπάνω εκφράσεις είναι πιθανόν να δημιουργήσουν παρεξηγήσεις!! Καλές και σεβαστές οι προσωπικές απόψεις αλλα στην καταλληλη χρονική στιγμή !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Etsi Bravo!!!!

Ara to klineis den to exeis sinexeia anoixto.Tote ti simenei afto?(δεν φτιάχθηκαν για να ανοιγοκλείνουν).

Ego diafono.Ma giafto ftiaxtikan ta Laptop giana anigoklinoun.

Tespa ego to Laptop mou to thelo mono gia ti doulia mou 9-12 ores tin hmera.

 

Μάλλον δεν έγινα αντιληπτός με την πρώτη: όσο το χρειάζομαι θα το έχω ανοιχτό, μπορεί και 10-15 ώρες συνεχώς. Οταν δεν το χρειάζομαι το κλείνω. Πάντως δεν θα το κλείνω για κάνα δίωρο για να ....ξεκουραστεί και μετά να το ξανανοίξω (ενώ ενδιάμεσα πιθανά να το χρειαζόμουν). Αυτό εννοώ όταν λέω ότι δεν φτιάχθηκαν για να ανοιγοκλείνουν.

Μέχρι στιγμής έχω δουλέψει σε επαγγελματική βάση με 3 διαφορετικά laptop, τα τελευταία 8 χρόνια. Με αυτή τη λογική τα χρησιμοποιώ και θα τα χρησιμοποιώ όσο τα χρειάζομαι. Εργαλεία είναι και έτσι τα αντιμετωπίζω.

Δεν χρειάζονται στοργή και proderm :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζονται στοργή και proderm :-D :-D

 

Χεχεχε,σωστά....Δεν είναι μωρό....:mrgreen:

Όμως ξέρεις την παροιμία που λέει "πρέπει να προσέχεις για να έχεις"....??:mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον απο προσωπικη εμπειρια..Εχω εναν omnibook XE3 της HP..Το χρησιμοποιω αποκλειστικα και μονο για "κατεβαστηρι" και δεν εχει κλεισει ουτε μια φορα τον τελευταιο μηνα και δεν εχει παθει το παραμικρο...Αυτο βεβαια δεν μπορει να αποτελεσει κανονα αλλα πιστευω οτι λαναθασμενα θεωρουμε τα λαπτοπ τοσο ευπαθη ωστε να μην μπορουν να λειτουργουν συνεχομενα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα ένας φίλος μου που είχε ένα laptop turbo-x αγορασμένο από πλαίσιο το άφησε μια φορά ανοιχτό να κατεβάζει για 2 μήνες συνεχόμενα...Όταν όμως το έκλεισε κάποια στιγμή,μετά δεν ξανάνοιξε..............

Οπότε ο καθένας καθορίζει την πορεία του και πράττει αναλόγως.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι η βλαβη ενος λαπτοπ εξαιτιας συχνης και διαρκους χρησης μπορει να γενικευτει ετσι ωστε να αποτελεσει κανονα..Θεωρω οτι κανω αρκετα βαρια χρηση του δικου μου λαπτοπ(ο οποιος πλεον ειναι και καποιας ηλικιας!),το εχω αφησει κατα καιρους για μεγαλο χρονικο διαστημα σε λειτουργια χωρις επανεκκινηση και μολις μετα το επανεκκινω λειτουργει κανονικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απλα ανέφερα ένα παράδειγμα που απλά με φόβισε...Σίγουρα δεν μπορούμε να βάλουμε σε καλούπι τίποτα,αλλά γενικά πιστεύω ότι τα laptop χρήζουν μεγαλύτερης προσοχής από τα pc....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ACER και το αφήνω για πολλές μέρες συνεχόμενες ανοιχτό(δεν το θυμάμαι και ποτέ κλειστό για να πω την αλήθεια). δεν έχει κανένα πρόβλημα και μάλιστα είναι και αθόρυβο(το χειμώνα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν έγινα αντιληπτός με την πρώτη: όσο το χρειάζομαι θα το έχω ανοιχτό' date=' μπορεί και 10-15 ώρες συνεχώς. Οταν δεν το χρειάζομαι το κλείνω. Πάντως δεν θα το κλείνω για κάνα δίωρο για να ....ξεκουραστεί και μετά να το ξανανοίξω (ενώ ενδιάμεσα πιθανά να το χρειαζόμουν). Αυτό εννοώ όταν λέω ότι δεν φτιάχθηκαν για να ανοιγοκλείνουν.

Μέχρι στιγμής έχω δουλέψει σε επαγγελματική βάση με 3 διαφορετικά laptop, τα τελευταία 8 χρόνια. Με αυτή τη λογική τα χρησιμοποιώ και θα τα χρησιμοποιώ όσο τα χρειάζομαι. Εργαλεία είναι και έτσι τα αντιμετωπίζω.

Δεν χρειάζονται στοργή και proderm :-D :-D[/quote']

 

Ok tora egines antiliptos.

Apo to proto sou post katalava oti to laptop sou den to klineis pote.

Kai to diko mou file mou proorizete gia 10ori xrisi peripou alla opos ipa stin arxi milisa me kapia atoma pou exoune xronia laptops kai mou ipane oloi to idio pragma.

Oti otan den to xriazese na to klineis.

E endaxi tora otan ego pino kafedaki sti doulia i pao gia fagito ti sto kalo na einai anixto to mixanima?.

Pandos oi apopseis einai diaforetikes akoma kai se afto to thema.

Emena i apopsi mou einai oti ta laptops prepi na min ta xrisimopioume alogista alla mono otan ta xriazomaste idios otan prokite gia akriva ergalia.

 

PS gia ton filo pou eipe gia to proderm pio pano.

E!!! nai re file an mporis na tou valis kai proderm(Filage ta rouxa sou gia na exeis ta misa).

An ena mixanima den to prosexeis tha se ftisi kai tha se pei bye-bye sti teliki.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ. Τα μηχανήματα είναι σαν τις γυναίκες: όσο τα φτύνεις τόσο κολλάνε μαζί σου!

 

 

Den exeis katalavei malon.

To mixanima eipa oti tha sftisi diladi an den to prosexeis tha sou pi kirie trexa me tora gia service kai istories gia na eise pio prosektikos tin epomenh.

katalaves?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...