Προς το περιεχόμενο

toast adigrafiko ton mac den doueleuei sosta sto mac book pro...


johnkoll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

polla provlimatakia me ta programata grafistikis stin mac (aparadekto giati ta mixanimata auta einai sxediasmena gia grafistikes efarmoges)

Exthes anakalipsa oti den douleuei sosta kai to TOAST ... den grafei cd... :evil:

uparxei kapoia version i kapoia anavathmisi na leitorgi sosta to TOAST

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η τελευταία έκδοση του Roxio Toast που δουλεύει κανονικότατα στον iMac μου είναι η 7.1

 

Έγραψα 3-4 CD προχθές, όλα περίφημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τωρα δοκιμάζω το burn που ειναι δωρεαν μικρο και γραφει τα παντα

και μεχρι στιγμης ειναι μια χαρα σε 2cd που εχω γραψει. Το toast σκεφτομαι να το βγαλω.

http://burn-osx.sourceforge.net/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Εγω τωρα δοκιμάζω το burn που ειναι δωρεαν μικρο και γραφει τα παντα

και μεχρι στιγμης ειναι μια χαρα σε 2cd που εχω γραψει. Το toast σκεφτομαι να το βγαλω.

http://burn-osx.sourceforge.net/

 

Πολύ ωραίος, θα το δοκιμάσω. Είναι και open source, υποστηρίζω τα open source προγράμματα όσο μπορώ.

 

Thanks! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

polla provlimatakia me ta programata grafistikis stin mac (aparadekto giati ta mixanimata auta einai sxediasmena gia grafistikes efarmoges)

Exthes anakalipsa oti den douleuei sosta kai to TOAST ... den grafei cd... :evil:

uparxei kapoia version i kapoia anavathmisi na leitorgi sosta to TOAST

 

Προφανώς κάτι παίζει με τα MacTel. Ο paredwse έχει PPC Mac εσύ έχεις Intel Mac. Δεν αν έχει βγει UniBin έκδοση του Toast ή όποιου άλλου προγράμματος με το οποίο αντιμετωπίζεις προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η αναβάθμιση 7.1 του Roxio Toast κάνει το Toast 7 Universal Binary. ;)

 

Το Toast πριν την έκδοση 7.1 (δηλ. οι εκδόσεις 7.0x) δεν είναι UB...

 

http://www.roxio.com/enu/support/toast/version_history7.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως καινούργιος στο MAC, έχω απορίες:

 

Κατέβασα το opensource, έκανα εγκατάσταση αλλά δεν το βλέπω πουθενά, πού πήγε; το εικονίδιό του, όταν το ανοίγω, μου βγάζει δύο έγγραφα, ένα text και ένα pdf...

 

Ποια είναι η διαφορά του να γίνει κάποιο Universal Binary;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Ως καινούργιος στο MAC' date=' έχω απορίες:

 

Κατέβασα το opensource, έκανα εγκατάσταση αλλά δεν το βλέπω πουθενά, πού πήγε; το εικονίδιό του, όταν το ανοίγω, μου βγάζει δύο έγγραφα, ένα text και ένα pdf...

 

Ποια είναι η διαφορά του να γίνει κάποιο Universal Binary;[/quote']

 

Ωραία, ας το πάμε από την αρχή.

 

1. Κατεβάζεις το Burn141.zip

 

2. Διπλό κλικ πάνω στο zip αρχείο

 

3. Μόλις τελειώσει η αποσυμπίεση (σε 1-2 δευτερόλεπτα), έχεις έναν φάκελο με το όνομα Burn. Αν ανοίξεις αυτόν τον φάκελο, έχεις το πρόγραμμα Burn, το gpl.txt, ένα Readme και ένα url link.

 

Πού είναι το πρόβλημα; :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι θυμάμαι τα εικονιδια ειναι λιγο το ενα πανω στο αλλο και φαινονται σαν δύο αν αυτο σε μπερδευει.

 

Φαίνεται κουτό αλλά αυτό ήταν... απλά σε μένα ήταν πάνω στο άλλο, έκανα διπλό κλικ και άνοιγε το άλλο... ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι ειναι σε universal binary κάνει ppc+intel. Εγώ τελικα το έβγαλα και κρατησα το burn. Εγραψα mp3 ,iso audio δουλευουν ολα και σε pc οποτε δεν υπαρχει λογος για τοστακια. Επισης δουλευει και σε pc με mac με αντιγραφικο Nec

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...