Προς το περιεχόμενο

Porvlima me to Router Sagem 1500WG


Dark-Shadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα φιλε μου αυτα τα sites δε μου δειχνουν οτι ειναι ανοιχτες οι Ports μου, παρολο που εχω ορισει ενα range για να χρησιμοποιω απο τα διαφορα προγραμματα και τα οποια φυσικα συνδεονται χωρις προβλημα. Οποτε δε θα εμπιστευομουν πολυ αυτα τα sites...

 

Δοκιμασε το port foward τεστ που κανει το utorrent, παντα μου δειχνει την σωστη κατασταση των ports μου...

 

Ενεργοποιησε και το UPNP αν δε το εχεις ηδη. Serive Pack 2 εχεις φανταζομαι σωστα? Χρησιμοποιεις την τελευταια εκδοση του Azureus?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...
  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Εμενα φιλε μου αυτα τα sites δε μου δειχνουν οτι ειναι ανοιχτες οι Ports μου, παρολο που εχω ορισει ενα range για να χρησιμοποιω απο τα διαφορα προγραμματα και τα οποια φυσικα συνδεονται χωρις προβλημα. Οποτε δε θα εμπιστευομουν πολυ αυτα τα sites...

 

Δοκιμασε το port foward τεστ που κανει το utorrent, παντα μου δειχνει την σωστη κατασταση των ports μου...

 

Ενεργοποιησε και το UPNP αν δε το εχεις ηδη. Serive Pack 2 εχεις φανταζομαι σωστα? Χρησιμοποιεις την τελευταια εκδοση του Azureus?

 

Γεια! Επειδη βλεπω οτι το κατέχεις το αθλημα θα ειθελα να με βοηθησεις.

1) εχω ρυθμησει τις πορτεσ σωστα οπως λεει το port forward (το τσεκαρα κι ολας)

2) εχω ανοιξει και τον firewall των windows xp

α) ομως καθε φορα που προσπαθω να κατεβασω ενα torrent ενω ξεκιναει και φτανει στο 0,3% κοβεται και μου βγάζει ενδειξη "Torrent Σφαλμα το ....ταδε αρχειο torrent Δεν επιτρέπετε η πρόσβαση.

 

β) Επισεις πρεπει να κανω κατι στο Upnp του Sagem F@ast 1500/1540WG? Στις επιλογες του Utorrent 1.7.2 πρεπει να το ξετσεκαρω?

 

Εχω windows xp firewall, Antivirus Symantec.

 

Μια βοηθεια ζηταω....asmilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα για να εχουμε τα επιθυμητα αποτελεσματα στο port foward κανουμε τα ακολουθα βηματα:

 

1ο Βημα: Ορισμος Στατικης ΙΡ

 

Πηγαινε στον Πινακα Ελεγχου->Συνδεσεις Δικτυου->Τοπικη συνδεση->Ιδιοτητες->Πρωτοκολλο Ιντερνετ (TCP/IP)->Ιδιοτητες και βαλε:

 

Διυθυνση ΙΡ 192.168.2.2

Μασκα υποδικτυου 255.255.255.0

Προεπιλεγμενη πυλη 192.168.2.1

Προτιμωμενος διακομιστης DNS 192.168.2.1

 

2ο Βημα: Ρυθμιση Port Foward στον router σου

 

Ακολουθα κατα γραμμα τις οδηγιες που σου δινει αυτη η σελιδα:

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Sagem/Fast1500WG/Utorrent.htm

 

3ο Βημα: Ανοιγμα Port στο firewall σου για το προγραμμα που θελεις

 

Παλι ακολουθας κατα γραμμα τις οδηγιες που δινονται σε αυτο το link:

http://www.portforward.com/english/routers/firewalling/Microsoft/WindowsXPFirewallProgram/UtorrentIn.htm

 

 

Βεβαιωσου πως ειναι ολα σωστα και απο εκει και περα βλεπουμε αν χρειαζεται κατι αλλο. Η ενδειξη του utorrent κατω κατω τι χρωμα ειναι? Πρασινη ή κιτρινη/κοκκινη?

 

Το Upnp δε το χρειαζεσαι αν εχεις κανει σωστα τα πιο πανω βηματα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κάτι άσχετο αλλά για να μην ανοίγω νεο topic ..

το modem/router αυτό υποστηρίζει adsl2+ ??

 

το επίσημο manual του λέει όχι , αλλά υπάρχει επιλογή στο μεσω του web interface του στο πεδίο advanced , για operation mode ... G.992.5 ADSL2+ αλλά δε μου συνδέεται με την 1mbit συνδεση που έχω ( κάνω test αν υποστηρίζει 24αρα κοινός ) ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχει adsl2+τοτε παιζει μεχρι 24.τωρα με την απλη συνδεση αν το βαλεις καρφωτα adsl2+ λογικο ειναι να μην παιξει αφου στις περισσοτερες απλες γραμμες με εξαιρεση λιγα dslam κουμπωνεις g.dmt.

 

χωρις να δινω ορκο νομιζω οτι το 1500 δεν ειναι adsl2+ αλλα το 1540 ειναι.νομιζω δεν το εχο λειτουργησει .μια φορα εχω σεταρει.λογικα αμα πας 24 8α σου δωσουν αλλο αλλα το κανεις μια δοκιμη και αυτο.kanto και ενα firmware update γιατι εχει διαφορα παραξενα 8εματα οπως λενε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...