Προς το περιεχόμενο

Compaq Ipaq 3630


vasilis78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μετά απο περιπου 6 μηννες απραξίας ( χωρις ρευμα).. το ipaq 3630 δεν ανοίγει καθόλου... η τιμή του service (replace unit) ειναι περιπου στα 400 euro..

γνωρίζει κανείς κάποια λύση..??

 

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ooops, το είδα καθυστερημένα.

Το πρόβλημά σου είναι κλασσική περίπτωση για το εν λόγω μοντέλο και δεν χρειάζεται να δώσεις 400 Ευρώ. Μην τρελαθούμε τώρα.

Αν θες να το αναβιώσεις, θα πρέπει να του αλλάξεις μπαταρία.

Αν κάνεις μια αναζήτηση στο internet, θα βρεις αρκετούς χρήστες που αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα. Το οποίο το αντιμετώπισα κι εγώ.

Αν το αφήσεις κάνα-δυο μέρες στη φόρτιση, θα δεις ότι κάποια στιγμή θα ανοίξει. Αλλά δεν θα κρατάει ούτε δευτερόλεπτα η φόρτιση. Η μπαταρία είναι ψόφια. Το εν λόγω μοντέλο έχει αυτό το πρόβλημα. Σε αντίθεση με άλλα pda που είχα, που μετά από απραξία και πολύωρη φόρτιση, αναβίωναν σχεδόν πλήρως.

 

Επομένως έχεις να διαλέξεις ανάμεσα στην αγορά καινούριας μπαταρίας (γύρω στα 60 δολλάρια είχα βρει απόξω) ή σε αυτό που έκανα εγώ και δεν μου κόστισε φράγκο:

 

Επειδή καπνίζω στο δωμάτιο, αφήνω την μπαλκονόπορτα του δωματιού και του σαλονιού ανοιχτή για να κάνει ρεύμα. Με ένα ipaq επάνω στα χαρτιά μου, έχω πλήρη ευταξία στο γραφείο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή καπνίζω στο δωμάτιο, αφήνω την μπαλκονόπορτα του δωματιού και του σαλονιού ανοιχτή για να κάνει ρεύμα. Με ένα ipaq επάνω στα χαρτιά μου, έχω πλήρη ευταξία στο γραφείο μου.

 

ωραια λυση και αποτελεσματικη!!!!:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

αν ψαξεις και μεσω ebay ισως να βρεις καποια καλυτερη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...