Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, panosena είπε

Όντως έτσι παίζει μια χαρά το στρίμινγκ!

Αν πας στα addon θα δεις ένα γρανάζι δίπλα στο torrentio. Μπορείς να το πατήσεις και να το ρυθμίσεις να σου εμφανίζει μέχρι 1080 και να ταξινομεί κατά quality ή κατά seeders. Το ίδιο και στο opensubtitles να σου φορτώνει αυτόματα μόνο ελληνικούς υπότιτλους. Αν δεν έχει ελληνικούς θα πατάς στο κουμπί και θα επιλέγεις μόνος σου Αγγλικούς, αν θέλεις βέβαια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, micos000 είπε

Τέλειο δεν υπάρχει. Το χρησιμοποιώ όμως αρκετά χρόνια και μόνο σε κάτι περίεργες ταινίες δεν μου έβγαλε υπότιτλους. Ο συγχρονισμός διορθώνεται (εν μέρη) μέσα από το πρόγραμμα, όταν φυσικά ο χρόνος απόκλισης είναι σταθερός και όχι όταν είναι από λάθος fps ή για διαφορετικό release, π.χ. επεισόδιο από webrip και υπότιτλοι από tvrip.

Αυτο ειναι το θεμα οτι ο χρονος απόκλισεις συνηθώς δεν ειναι σταθερος και να κανεις αλλαγη μετα απο λιγο πρεπει να ξανα κανεις :( αν και εχω περασει και δευτερο Addon για subs σε αυτα που παω εγω να δω συχνά εχω θεμα , στον greek κανανε τα παιδια πολυ καλη δουλεια και δεν ειχαμε θεματα, download μετα στο nas και ειχες ετοιμο το video club :P τωρα εχω μείνει με το trel :P  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω, κάποτε κατέβαζα κι εγώ Κσι έβαζα και το cover στον φάκελο και info με την υπόθεση και όλα. Τώρα όμως, και μόνο που το σκέφτομαι κουράζομαι. Μόνο για κάτι εξαιρετικό θα το κάνω, όλα τα άλλα από stremio.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 14/03/2024 at 09:37, darkman said:

Αυτο ειναι το θεμα οτι ο χρονος απόκλισεις συνηθώς δεν ειναι σταθερος και να κανεις αλλαγη μετα απο λιγο πρεπει να ξανα κανεις

Αυτό δυστυχώς συμβαίνει επειδή το release του βίντεο που βλέπεις έχει διαφορετικό framerate ή διαφορετικά κοψίματα από το release για το οποίο συγχρονίστηκαν οι υπότιτλοι. Συνήθως υπότιτλοι για WEB-DL θα παίζουν σε όλα τα WEB-DL (εκτός αν είναι το ένα από Amazon και το άλλο από Disney+ ας πούμε) και όχι σε BluRay. Θα βοηθούσε αν φαινόταν στο OpenSubtitles addon του Stremio και το όνομα του υπότιτλου για να ξέρεις ποιο βίντεο να επιλέξεις και να είναι σωστά συγχρονισμένοι. Πήρε το μάτι μου τελευταία ένα addon που λέει ότι το κάνει, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

Επεξ/σία από infin1tyGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω κατεβαζω μεσω utorrent λογο του οτι εβαλα ftth 300 οταν καρεβαζει με 22-24 MB/s μου γραφει disk overload..Ειχα βαλει την cache στα 512mb..

Στις 17/12/2023 στις 10:45 ΜΜ, MrJulius είπε

Οποιος θελει προσκλησει έχω αρκετές από Ελληνικό ιδιωτικό tracker.

Θα ηθελα μια αν ειναι ευκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, panatha1369 είπε

Ενω κατεβαζω μεσω utorrent λογο του οτι εβαλα ftth 300 οταν καρεβαζει με 22-24 MB/s μου γραφει disk overload..Ειχα βαλει την cache στα 512mb..

Δεν προλαβαίνει ο δίσκος να αποθηκεύει τα δεδομένα. Δοκίμασε να ρυθμίσεις τα παρακάτω:

1. Cache = 1000MB (όχι παραπάνω, γίνεται ασταθές μετά)

2. Uncheck "Reduce memory use when not needed"

3. diskio.coalesce_write_size = 4194304 (στο Advanced)

4. Check "Disable Windows cache for disk writes" (αν δεν είναι ήδη check)

Επεξ/σία από micos000
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, panatha1369 είπε

Εχω την εκδοση 1.8.5 πανω απο 10 χρονια..αξιζει να αναβαθμισω;;

Όπως και δίποτε, όμως μέχρι εδώ -> http://www.oldversion.com/windows/utorrent-2-2-1-2

Την έκδοση 3 και πάνω να μην πας και στην 2.2.1 να απενεργοποιήσεις την επιλογή για να ελέγχει για ενημερώσεις.

 BTW η 1.8.5 βγήκε το 2009 και η 2.2.1 το 2011 και είχε πάρα πολλές βελτιώσεις και διορθώσεις.

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, micos000 είπε

Όπως και δίποτε, όμως μέχρι εδώ -> http://www.oldversion.com/windows/utorrent-2-2-1-2

Την έκδοση 3 και πάνω να μην πας και στην 2.2.1 να απενεργοποιήσεις την επιλογή για να ελέγχει για ενημερώσεις.

 BTW η 1.8.5 βγήκε το 2009 και η 2.2.1 το 2011 και είχε πάρα πολλές βελτιώσεις και διορθώσεις.

Το antivirus βάρεσε κόκκινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά να κάνει.

Χρησιμοποιώ χρόνια αυτήν την έκδοση και μάλιστα την ξανακατέβασα και την έτρεξα πάλι να δω αν χτυπήσει κάτι περίεργο.

Μια χαρά όλα. Ποιο av έχεις;

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ppetr είπε

Αντε και με Win 3.11

Δηλαδή; Σε πειράζει που είναι παλιά έκδοση το ut;

Δεν έχει να ζηλέψει τίποτε από τις επόμενες εκδόσεις με τα bloatware που τα φόρτωσε η bittorrent μετά την εξαγορά του ut και την έλευση της έκδοσης 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, micos000 είπε

Δηλαδή; Σε πειράζει που είναι παλιά έκδοση το ut;

Μονο τα φασολια με πειραζουν, απλα σκεφτομαι με τι θα ταιριαζε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...