Προς το περιεχόμενο

download Internet Explorer


monte_python

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για δοκιμασε να το κατεβασεις απο εδω:

http://www.download.com/Internet-Explorer/3000-2143_4-10209078.html

 

αλλα πολλες σελιδες δε σου παιζουν επειδη χρειζονται ActiveX και απο οσο ξερω αυτο παιζει μονο με Windows ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ο Internet Explorer νομίζω ότι υπάρχει, αν εγκαταστήσεις από το DVD εγκατάστασης το Classic.

 

Έτσι κι αλλιώς δεν παίζει εγγενώς σε MacOS X, θέλει το περιβάλλον Classic (δηλ. MacOS 9.2).

 

Μιλάμε πάντα για PowerPC μηχάνημα, για Intel-based Macintosh δεν έχει βγει κι ούτε πρόκειται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόψιν πως κάποιες από τις σελίδες που ζητούν μόνο ΙΕ δεν παίζουν ούτε με τον αρχαίο ΙΕ για Mac αλλά θέλουν κάποιο νεότερο ΙΕ που φυσικά υπάρχει μόνο για τα παράθυρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Υπόψιν πως κάποιες από τις σελίδες που ζητούν μόνο ΙΕ δεν παίζουν ούτε με τον αρχαίο ΙΕ για Mac αλλά θέλουν κάποιο νεότερο ΙΕ που φυσικά υπάρχει μόνο για τα παράθυρα.

Σωστό, ξέχασα να το σημειώσω: μερικές IE-only σελίδες θέλουν τη μηχανή του ΙΕ 5.5 τουλάχιστον. Η έκδοση για Mac σταμάτησε (αν θυμάμαι καλά) στην 5.2.1.

 

Οπότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Τελικα καθε mac-intel πρεπει να εχει και απο ενα Parallels μου φαινεται. Αλλιως δουλεια δεν γινεται.

Συγγνώμη αλλά speak for yourself. :)

 

Δεν έχω νοσταλγήσει τον ΙΕ.

Δεν έχω μπει σε σελίδα που να μην μπαίνει είτε ο Safari είτε ο Firefox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω νοσταλγήσει τον ΙΕ.

Δεν έχω μπει σε σελίδα που να μην μπαίνει είτε ο Safari είτε ο Firefox.

 

Μερικα sites για ραδιοφωνο online, πχ. το radio του supersport fm, ή το site cosmote για free sms (για το τελευταιο υπαρχει λυση, αλλα πρεπει να μπεις μια φορα με ΙΕ για να σωσεις το link για τα sms).

 

Δυστυχως οι webmasters δημιουργουν προβληματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικα sites για ραδιοφωνο online, πχ. το radio του supersport fm, ή το site cosmote για free sms (για το τελευταιο υπαρχει λυση, αλλα πρεπει να μπεις μια φορα με ΙΕ για να σωσεις το link για τα sms).

 

Δυστυχως οι webmasters δημιουργουν προβληματα...

 

Αυτο εννοουσα κι εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....ή το site cosmote για free sms (για το τελευταιο υπαρχει λυση, αλλα πρεπει να μπεις μια φορα με ΙΕ για να σωσεις το link για τα sms).

 

Οχι πια γιατι τα εχουν σε εικονιδιο/link πανω δεξια της σελιδας.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hint: Ενώ δεν τρέχει ο Safari δώστε το εξής στο Terminal:

 

defaults write com.apple.safari IncludeDebugMenu 1

 

Μετά ανοίξτε το Safari. Θα δείτε ένα νέο menu που το λένε Debug. Εκεί, μεταξύ άλλων, θα μπορείτε να πείτε στο safari να λέει ψέμματα ότι είναι ο ΙΕ. Μπορεί και πάλι να μην αποδώσει σωστά το περιεχόμενο ενός ΙΕ-only site αλλά τουλάχιστον θα μπει μέσα και ίσως τελικά ο λόγος που δεν τον άφηναν να μπει δεν ήταν και τόσο σημαντικό!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...