Προς το περιεχόμενο

Νέα MacBook Pro Core 2 Duo


LordArthas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κ κάτι πιο σχετικό με το θέμα. Τί προτείνετε, glossy ή matte οθόνη? Το ξέρω οτι είναι πολύ υποκειμενική ερώτηση, θέμα γούστου δλδ, αλλά ρωτάω μήπως υπάρχει κάποιο επιχείρημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Αν εσυ θεωρεις οτι δεν ειναι προβλημα ενα laptop (μεταφραση laptop=πανω στα γονατα)

να μην μπορεις να το δουλεψεις πανω στα γονατα σου λογω υπερθερμανσης, τι να πω!!

 

Επιπλεον μερικα macbook pro κανενα restart χωρις κανεναν προφανη λογo,μαλλον λογω υπερθερμανσης..

 

Τελος, ισως τωρα μετα το update να διορθωθηκαν μερικα πραγματα,

αλλα και παλι δεν πιστευω οτι το καλοκαιρι θα μπορεις να τον ακουμπας τον υπολογιστη στα ποδια σου

οπως με τους περισσοτερους φορητους

και επιπλεον δουλευουν και οι ανεμιστηρες συχνα, με αποτελεσμα χαμηλοτερη αυτονομια και περισσοτερο θορυβο.

 

 

Βεβαια εσυ ολα αυτα δεν τα θεωρεις προβλημα!!

Το βασικοτερο προβλημα ειναι οχι το οτι η θερμοκρασια ειναι υψηλη σαν νουμερο,

αλλα το οτι δεν μπορεις να τον ακουμπας στα ποδια σου.

Αν διορθωθηκε αυτο, μαλλον θα τσιμπησω εναν macbook pro core 2 duo!!

 

 

παίζει να μην έχεις δει από κοντά mbp ποτέ στην ζωή σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εσυ θεωρεις οτι δεν ειναι προβλημα ενα laptop (μεταφραση laptop=πανω στα γονατα) να μην μπορεις να το δουλεψεις πανω στα γονατα σου λογω υπερθερμανσης, τι να πω!!

 

Αν ειχες macbook pro θα εβλεπες οτι στις οδηγεις το λεει ξεκαθαρα, οτι δεν ειναι στα χαρακτηριστικα του να δουλευεται στα γονατα. Και ποιος σου ειπε οτι ειναι laptop; Notebook ειναι. Ας αφησουμε λοιπον τις αυθαιρετες μεταφρασεις και ας διαβασουμε τουλαχιστον το manual :roll:

 

Επιπλεον μερικα macbook pro εκαναν restart χωρις κανεναν προφανη λογo,μαλλον λογω υπερθερμανσης..

 

Για macbook pro και restart δεν εχω ακουσει κανεναν, ακομη και με θερμοκρασιες 90 βαθμων. Για να μην ειμαι απολυτος, λεω οτι μπορει να υπηρχαν καποιες μεμονομενες περιπτωσεις, αλλα επαναλαμβανω δεν ηταν ο κανονας. Τα macbook ειχαν αυτο το προβλημα μετα την αναβαθμιση τους στην 10.4.8, αλλα απο ο,τι φαινεται λυθηκε με το νεο smc update.

 

αλλα και παλι δεν πιστευω οτι το καλοκαιρι θα μπορεις να τον ακουμπας τον υπολογιστη στα ποδια σου

οπως με τους περισσοτερους φορητους

και επιπλεον δουλευουν και οι ανεμιστηρες συχνα, με αποτελεσμα χαμηλοτερη αυτονομια και περισσοτερο θορυβο.

 

Ειναι κατανοητο, αφου δε γνωριζεις για τι πραγμα μιλας και κανεις απλα υποθεσεις. Ο θορυβος ακομη και το καλοκαιρι ειναι παρα πολυ μικρος και σε καμια περιπτωση δεν επηρρεαζεται η αυτονομια του.

 

Βεβαια εσυ ολα αυτα δεν τα θεωρεις προβλημα!!

Το βασικοτερο προβλημα ειναι οχι το οτι η θερμοκρασια ειναι υψηλη σαν νουμερο,

αλλα το οτι δεν μπορεις να τον ακουμπας στα ποδια σου.

 

Φυσικα δεν τα θεωρω προβλημα, γιατι ΠΟΤΕ δεν εχει κολλησει ή δημιουργησει προβλημα λογω θερμοκρασιας. Για εσενα το τραγικο στην κατασταση ειναι οτι δεν μπορεις να τον δουλεψεις στα γονατα, για εμενα η χρηση του υπολογιστη μου ειναι στο γραφειο ή σε καποια επιπεδη επιφανεια τελοσπαντων. ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΑ ΓΟΝΑΤΑ!!!

Αν θες να παρεις εναν υπολογιστη για να τον δουλευεις στα γονατα σου, παρε ενα πλαστικο pc (για να προλαβω καταστασεις, τονιζω οτι δεν το λεω υποτιμητικα) και θα εισαι οκ. Οι αλουμινενιοι apple δεν κανουν για εσενα (ουτε με τους g4 δεν ηταν δυνατον να τους εχεις στα γονατα).

 

 

 

Πιστεύω πως το σημαντικό στους core 2 είναι η υποστήριξη 64bit αρχιτεκτονικής και όχι η μικρή αυτή διαφορά στον χρονισμό των επεξεργαστών.

 

Μην εισαι τοσο σιγουρος. Για την ωρα τα 64bit ειναι απλα marketing και ισως οταν πλεον πραγματικα θα κανουν τη διαφορα, ο merom να ειναι ξεπερασμενος επεξεργαστης ;-)

Τελος, ειχα βρει ενα τεστ στο ιντερνετ το οποιο ελεγε οτι μερικες εφαρμογες ειναι πιο αργες με τα 64bit, παρα με τα 32bit. Αν το ξαναβρω, θα το γραψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπαν σήμερα στα fnac οτι έρχονται σε συννενοήεις με Apple France για να φέρνουν απο εκεί εμπόρευμα, μέχρι τέλος του έτους θα έχουν νέα. Έχει παραγγείλει κανείς απο fnac? Αργεί πολύ η παράδοση σε σχέση με rainbow?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειχες macbook pro θα εβλεπες οτι στις οδηγεις το λεει ξεκαθαρα, οτι δεν ειναι στα χαρακτηριστικα του να δουλευεται στα γονατα. Και ποιος σου ειπε οτι ειναι laptop; Notebook ειναι. Ας αφησουμε λοιπον τις αυθαιρετες μεταφρασεις και ας διαβασουμε τουλαχιστον το manual :roll:

 

To ωραιο ειναι οτι σε αυτο το σημειο ηθελα να φτασω!

Το ξερω οτι η apple λεει οτι δεν ειναι για να δουλευει στα γονατα.

 

Απλα παραδεχεσαι και μονος σου(τουλαχιστον δε κρυβεσαι πισω απο το δακτυλο σου)

οτι ειναι προβλημα η υπερθερμανση.

Εκτος αν και παλι εσυ δεν το θεωρεις προβλημα,

να εχεις δηλαδη εναν φορητο που να μην μπορεις να τον δουλεψεις στα ποδια σου!

 

 

 

Δηλαδη πουλαει και εσεις αγοραζετε ενα υποδεεστερο προιον.

Ολοι οι αλλοι φορητοι 15.4" μπορουν να δουλευουν στα γονατα, αλλα της apple δεν μπορει.

Εσυ εισαι περιφανος για αυτο?Που εχεις ενα ελαφρυ και λεπτο φορητο, αλλα δεν μπορεις να τον δουλεψεις στα ποδια σου?

Δηλαδη στο τρενο ή στο λεωφορειο τιποτα? Ή ακομα και στο κρεβατι δεν μπορεις?

Πηρες ενα φορητο που η apple διαφημιζει την φορητοτητα αλλα μπορει να δουλευει μονο πανω σε επιφανειες??

 

Χα χα, σε λιγο θα μας το λεει και σαν feature η apple!

 

 

Για macbook pro και restart δεν εχω ακουσει κανεναν, ακομη και με θερμοκρασιες 90 βαθμων. Για να μην ειμαι απολυτος, λεω οτι μπορει να υπηρχαν καποιες μεμονομενες περιπτωσεις, αλλα επαναλαμβανω δεν ηταν ο κανονας. Τα macbook ειχαν αυτο το προβλημα μετα την αναβαθμιση τους στην 10.4.8, αλλα απο ο,τι φαινεται λυθηκε με το νεο smc update.

 

Εχουν ακουστει τετοιες περιπτωσεις αν και λιγες..

Αλλα επαναλαμβανω

 

Το βασικοτερο προβλημα ειναι οχι το οτι η θερμοκρασια ειναι υψηλη σαν νουμερο' date='

αλλα το οτι δεν μπορεις να τον ακουμπας στα ποδια σου.

[/quote']

 

Δηλαδη εμενα δε με ενοχλει η υψηλη θερμοκρασια σα νουμερο αρκει βεβαια να δουλευει σωστα το mbp(που συνηθως δουλευει)

Με ενοχλει ομως να μην μπορω να τον ακουμπω στα ποδια μου

ή ακομα να ζεσταινεται και ο χωρος που ακουμπω τα χερια μου οταν γραφω.

 

Ειναι κατανοητο, αφου δε γνωριζεις για τι πραγμα μιλας και κανεις απλα υποθεσεις. Ο θορυβος ακομη και το καλοκαιρι ειναι παρα πολυ μικρος και σε καμια περιπτωση δεν επηρρεαζεται η αυτονομια του.

 

Το ξερω οτι ο θορυβος ειναι μικρος, αλλα οι περισσοτεροι αλλοι φορητοι δεν κανουν καθολου θορυβο ακομα και το καλοκαιρι!

 

 

 

 

Φυσικα δεν τα θεωρω προβλημα, γιατι ΠΟΤΕ δεν εχει κολλησει ή δημιουργησει προβλημα λογω θερμοκρασιας. Για εσενα το τραγικο στην κατασταση ειναι οτι δεν μπορεις να τον δουλεψεις στα γονατα, για εμενα η χρηση του υπολογιστη μου ειναι στο γραφειο ή σε καποια επιπεδη επιφανεια τελοσπαντων. ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΑ ΓΟΝΑΤΑ!!!

Αν θες να παρεις εναν υπολογιστη για να τον δουλευεις στα γονατα σου, παρε ενα πλαστικο pc (για να προλαβω καταστασεις, τονιζω οτι δεν το λεω υποτιμητικα) και θα εισαι οκ. Οι αλουμινενιοι apple δεν κανουν για εσενα (ουτε με τους g4 δεν ηταν δυνατον να τους εχεις στα γονατα).

 

Αν δεν εχεις δουλεψει φορητο στα γονατα (π.χ. σε ταξιδι ,στην τηλεοραση, στο κρεβατι)

δε σου λειπει αυτη η δυνατοτητα.Αν ομως δουλεψει και δεις ποσο ευχρηστο ειναι

τοτε ισως και να μην μπορεις χωρις αυτην την δυνατοτητα.

Αυτο το λεω γιατι ο ενας φιλος μου (κατοχος mbp) καταριεται την apple και σε μερικα ταξιδια του δανειζεται τον φορητο μου.

 

Βασικα αντι για πλαστικο ισως προτιμισω εναν hp απο μαγνησιο, ενα εξαιρετικο υλικο, ακριβο και ανθεκτικο βεβαια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην εισαι τοσο σιγουρος. Για την ωρα τα 64bit ειναι απλα marketing και ισως οταν πλεον πραγματικα θα κανουν τη διαφορα, ο merom να ειναι ξεπερασμενος επεξεργαστης ;-)

Τελος, ειχα βρει ενα τεστ στο ιντερνετ το οποιο ελεγε οτι μερικες εφαρμογες ειναι πιο αργες με τα 64bit, παρα με τα 32bit. Αν το ξαναβρω, θα το γραψω.

 

Αυτό το λέω γιατί το OSX απο εποχής ppc ήταν 64bit ready, εννοώντας το kernel land. Ναι όσον αφορά τις εφαρμογές θα αργήσουμε να δούμε πραγματική υποστήριξη 64bit σε user land applications, αλλά ένα πρώτο βήμα είναι να υποστηρίζει το λειτουργικό τα 64bit.

 

-Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Epipleon mallon den exeis katalabei file mou tin diafora tou notebook kai tou laptop, to notebook einai ergalio me giganties apodoseis alla einai gia grafeio kai genika opoiadipote epipedi epifaneia gia na min exeis olo auto ton ogko tou purgou kai tis o8onis kai parallila exeis kai 5.5 wres autonomia (kata tin apple). To laptop opws leei kai i leksi einai kati pou to exeis epanw sou, to douleveis stin aggalia sou, alla exei mikroteres apodoseis. H apple den koroidevei kanenan, esy apla den katalavaineis ti poulane.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Epipleon mallon den exeis katalabei file mou tin diafora tou notebook kai tou laptop, to notebook einai ergalio me giganties apodoseis alla einai gia grafeio kai genika opoiadipote epipedi epifaneia gia na min exeis olo auto ton ogko tou purgou kai tis o8onis kai parallila exeis kai 5.5 wres autonomia (kata tin apple). To laptop opws leei kai i leksi einai kati pou to exeis epanw sou, to douleveis stin aggalia sou, alla exei mikroteres apodoseis. H apple den koroidevei kanenan, esy apla den katalavaineis ti poulane.

 

 

Επαναλαμβανω:

 

Ολοι οι αλλοι φορητοι 15.4" μπορουν να δουλευουν στα γονατα, αλλα της

apple δεν μπορει.

Εσυ εισαι περιφανος για αυτο?Που εχεις ενα ελαφρυ και λεπτο φορητο, αλλα δεν μπορεις να τον δουλεψεις στα ποδια σου?

Δηλαδη στο τρενο ή στο λεωφορειο τιποτα? Ή ακομα και στο κρεβατι δεν μπορεις?

Πηρες ενα φορητο που η apple διαφημιζει την φορητοτητα αλλα μπορει να δουλευει μονο πανω σε επιφανειες??

 

Χα χα, σε λιγο θα μας το λεει και σαν feature η apple!

 

Ολα τα αλλα 15.4" μπορουν και μαλιστα συχνα με καλυτερες επιδοσεις.Μονο το mbp δεν μπορει,

οχι λογω βαρους και επιδοσεων απλα λογω του προβληματος της υπερθερμανσης.

Και το ωραιο ειναι οτι το διαφημιζει οτι εχει κορυφαια φορητοτητα.

 

Και παμε με βαση λογικα επιχειρηματα:

 

Ειναι αληθεια οτι τα περισσοτερα 15.4 " μπορεις να τα δουλεψεις στα ποδια σου.

Ειναι αληθεια οτι μερικα απο αυτα ειναι πιο γρηγορα απο το mbp.

Ειναι αληθεια οτι τα mbp δεν μπορεις να τα δουλεψεις στα ποδια σου(εσεις το ειπατε)

 

 

Αρα τα mbp ειναι υποδεεστερα στη φορητοτητα και ευχρηστια απο αρκετα laptop 15.4" που μαλιστα μερικα απο αυτα ειναι πιο γρηγορα.

Μαλιστα πολλες φορες τα mbp ειναι ανικανα να εκτελεσουν την πιο απλη και πιο κλασσικη εργασια ενος φορητου:

να τα χρησιμοποιεις οσο εισαι on the go (στα ποδια σου ενω εισαι στο τρενο,αεροπλανο,λεωφορειο)

 

Απλα μου λετε οτι το mbp δεν ειναι για να εισαι on the go και μαλιστα η apple το ξεκαθαριζει αυτο.

Δε διαφωνω, αυτο που λεω ομως ειναι οτι απλα το mbp ειναι υποδεεστερο

σε σχεση με τoυς υπολοιπους 15.4" φορητους που μπορεις να τους ακουμπησεις στα ποδια σου

και μαλιστα εχουν συχνα και καλυτερες επιδοσεις!

 

Μακαρι στο καινουριο mbp να λυθηκε το προβλημα της υπερθερμανσης και τοτε ισως παρω εναν.

Ο 17" που απο οτι λενε δεν εχει τοσο μεγαλο προβλημα υπερθερμανσης δε μου κανει

γιατι λογω μεγεθους εκ των πραγματων δεν μπορεις να τον δουλεψεις στα ποδια σου οσο εισαι on the go.

 

Αυτο για τις 5.5 ωρες αυτονομια δε θα το σχολιασω καν.

Ολες οι αλλες εταιριες διαφημιζουν αντιπροσωπευτικους χρονους, αλλα η apple λεει τα δικα της!

Ακου εκει 5.5 ωρες αυτονομια το mbp!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου νομιζω ημουν σαφης, αλλα μαλλον δεν το καταλαβες:

 

ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ!!! ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ, ΤΟ OSX, ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΟΥ. Αν εσυ θεωρεις οτι το macbook pro ειναι υποδεεστερο γιατι δεν μπορεις να το εχεις στα γονατα, ειναι δικαιωμα σου. Παρε hp, παρε dell, παρε toshiba, περε ο,τι να'ναι, αρκει να το εχεις στα γονατα!

Κανε ο,τι θες και πιστευε ο,τι θες.

 

Προσωπικα το εχω χρησιμοποιησει στα ποδια και εχοντας τα λιγο ανοιχτα, γινεται ακομη και το καλοκαιρι να το δουλεψει κανεις. Δεν ειναι ο,τι πιο βολικο, αλλα ξαναλεω οτι δε με απασχολει αυτη η δυνατοτητα.

 

Και κατι τελευταιο: Τo macbook pro ΔΕΝ κανει θορυβο και σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση δεν ενοχλει στα χερια. Εγω δηλ δεν εχω αντιμετωπισει κανενα τετοιο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου νομιζω ημουν σαφης, αλλα μαλλον δεν το καταλαβες:

 

ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ!!! ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ, ΤΟ OSX, ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΟΥ. Αν εσυ θεωρεις οτι το macbook pro ειναι υποδεεστερο γιατι δεν μπορεις να το εχεις στα γονατα, ειναι δικαιωμα σου. Παρε hp, παρε dell, παρε toshiba, περε ο,τι να'ναι, αρκει να το εχεις στα γονατα!

Κανε ο,τι θες και πιστευε ο,τι θες.

 

Προσωπικα το εχω χρησιμοποιησει στα ποδια και εχοντας τα λιγο ανοιχτα, γινεται ακομη και το καλοκαιρι να το δουλεψει κανεις. Δεν ειναι ο,τι πιο βολικο, αλλα ξαναλεω οτι δε με απασχολει αυτη η δυνατοτητα.

 

Και κατι τελευταιο: Τo macbook pro ΔΕΝ κανει θορυβο και σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση δεν ενοχλει στα χερια. Εγω δηλ δεν εχω αντιμετωπισει κανενα τετοιο προβλημα.

 

Πρωτον, ναι ησουν σαφης.

Αλλα ειπες οτι η υπερθερμανση δεν αποτελει προβλημα.Ομως αποτελει.

Δεν ειπες οτι δεν αποτελει προβλημα για εσενα,ειπες γενικοτερα οτι δεν αποτελει προβλημα (συγκεκριμενα δεν βγαζει προβλημα ειπες).

Εδω η apple σχεδον εχει παραδεχθει οτι αποτελει προβλημα και προσπαθει να το επιλυσει.

Αν εσενα δε σε ενοχλει, καλα εκανες και το αγορασες και τοτε μαλιστα ειναι μια παρα πολυ καλη επιλογη,

μιας και ειναι ενα γρηγορο και ελαφρυ-λεπτο μηχανημα και με τη δυνατοτητα να τρεχει OSX.

 

Αυτο που λεω ομως εγω ειναι οτι υπερθερμανση αποτελει προβλημα

και νομιζω αυτο δεν μπορει να το αμφισβητησει κανενας.

 

 

Τωρα για την ποιοτητα της κατασκευης αφησε με να εχω τις επιφυλαξεις μου.

Μπορει να φαινονται σαν πολυ ποιοτικα μηχανηματα στην αφη τα apple,

αλλα μετα απο τα τοσα προβληματα που εχουν τα macbook και λιγοτερο τα macbook pro

ισως να πρεπει να αναθεωρησουμε τις αποψεις μας περι ποιοτητας κατασκευης της apple.

 

 

Οσο για το θορυβο.

Εννοειται οτι δεν κανει κανεναν τρομερο θορυβο, αλλα οπως και να το κανουμε

σε σχεση με τους αλλους φορητους που ο ανεμιστηρας λειτουργει μονο οταν

ειναι full load

και σχεδον ποτε σε απλη δουλεια γραφειου- surfing τοτε ναι το mbp κανει περισσοτερο θορυβο μιας και συχνα λειτουργουν οι ανεμιστηρες του (μην πω συνεχεια(λυση για να μη ζεσταινεται πολυ), σε χαμηλες βεβαια στροφες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
[...]

 

Και παμε με βαση λογικα επιχειρηματα:

 

Ειναι αληθεια οτι τα περισσοτερα 15.4 " μπορεις να τα δουλεψεις στα ποδια σου.

Ειναι αληθεια οτι μερικα απο αυτα ειναι πιο γρηγορα απο το mbp.

Ειναι αληθεια οτι τα mbp δεν μπορεις να τα δουλεψεις στα ποδια σου(εσεις το ειπατε)

 

 

Αρα τα mbp ειναι υποδεεστερα στη φορητοτητα και ευχρηστια απο αρκετα laptop 15.4" που μαλιστα μερικα απο αυτα ειναι πιο γρηγορα.

Μαλιστα πολλες φορες τα mbp ειναι ανικανα να εκτελεσουν την πιο απλη και πιο κλασσικη εργασια ενος φορητου:

να τα χρησιμοποιεις οσο εισαι on the go (στα ποδια σου ενω εισαι στο τρενο,αεροπλανο,λεωφορειο)

 

 

Απλα μου λετε οτι το mbp δεν ειναι για να εισαι on the go και μαλιστα η apple το ξεκαθαριζει αυτο.

Δε διαφωνω, αυτο που λεω ομως ειναι οτι απλα το mbp ειναι υποδεεστερο

σε σχεση με τoυς υπολοιπους 15.4" φορητους που μπορεις να τους ακουμπησεις στα ποδια σου

και μαλιστα εχουν συχνα και καλυτερες επιδοσεις!

[...]

Αυτο για τις 5.5 ωρες αυτονομια δε θα το σχολιασω καν.

Ολες οι αλλες εταιριες διαφημιζουν αντιπροσωπευτικους χρονους, αλλα η apple λεει τα δικα της!

Ακου εκει 5.5 ωρες αυτονομια το mbp!

 

 

[...]

Τωρα για την ποιοτητα της κατασκευης αφησε με να εχω τις επιφυλαξεις μου.

Μπορει να φαινονται σαν πολυ ποιοτικα μηχανηματα στην αφη τα apple,

αλλα μετα απο τα τοσα προβληματα που εχουν τα macbook και λιγοτερο τα macbook pro

ισως να πρεπει να αναθεωρησουμε τις αποψεις μας περι ποιοτητας κατασκευης της apple.

 

 

Οσο για το θορυβο.

Εννοειται οτι δεν κανει κανεναν τρομερο θορυβο, αλλα οπως και να το κανουμε

σε σχεση με τους αλλους φορητους που ο ανεμιστηρας λειτουργει μονο οταν

ειναι full load

και σχεδον ποτε σε απλη δουλεια γραφειου- surfing τοτε ναι το mbp κανει περισσοτερο θορυβο μιας και συχνα λειτουργουν οι ανεμιστηρες του (μην πω συνεχεια(λυση για να μη ζεσταινεται πολυ), σε χαμηλες βεβαια στροφες)

 

Συγγνώμη που διακόπτω:

Υπάρχει κάποιος λόγος που τσακωνόμαστε;

 

Αξιότιμο μέλος haHa, αφού δεν σου αρέσει το MacBook Pro, μην το αγοράσεις.

 

Αφού υπερθερμένεται (ακόμα και μετά το firmware update που έλυσε, όντως υπαρκτό, το πρόβλημα;), μην το αγοράσεις.

Αφού η Apple δεν έχει καλή ποιότητα κατασκευής, μην αγοράσεις ποτέ σου Apple.

Αφού το MacBook Pro είναι υποδεέστερο από άλλα laptop κατηγορίας 15.4", αγόρασε ένα από τα άλλα laptop.

Αφού γνωρίζεις πολύ καλά όπως φαίνεται (από την ελάχιστη ώρα που δούλεψες MacBook Pro φίλου σου) για την αυτονομία των φορητών της Apple, να μην αγοράσεις.

 

Σε αυτή την ενότητα τι κάνεις; Αυτή η ενότητα είναι για τους φίλους, χρήστες και υποψήφιους αγοραστές μηχανημάτων της Apple. Ήρθες για να μας πεις να μην αγοράσουμε; Λάθος μέρος διάλεξες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπαν σήμερα στα fnac οτι έρχονται σε συννενοήεις με Apple France για να φέρνουν απο εκεί εμπόρευμα, μέχρι τέλος του έτους θα έχουν νέα. Έχει παραγγείλει κανείς απο fnac? Αργεί πολύ η παράδοση σε σχέση με rainbow?

 

Κάποιος να βοηθήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη που διακόπτω:

Υπάρχει κάποιος λόγος που τσακωνόμαστε;

 

Αξιότιμο μέλος haHa, αφού δεν σου αρέσει το MacBook Pro, μην το αγοράσεις.

 

Αφού υπερθερμένεται (ακόμα και μετά το firmware update που έλυσε, όντως υπαρκτό, το πρόβλημα;), μην το αγοράσεις.

Αφού η Apple δεν έχει καλή ποιότητα κατασκευής, μην αγοράσεις ποτέ σου Apple.

Αφού το MacBook Pro είναι υποδεέστερο από άλλα laptop κατηγορίας 15.4", αγόρασε ένα από τα άλλα laptop.

Αφού γνωρίζεις πολύ καλά όπως φαίνεται (από την ελάχιστη ώρα που δούλεψες MacBook Pro φίλου σου) για την αυτονομία των φορητών της Apple, να μην αγοράσεις.

 

Σε αυτή την ενότητα τι κάνεις; Αυτή η ενότητα είναι για τους φίλους, χρήστες και υποψήφιους αγοραστές μηχανημάτων της Apple. Ήρθες για να μας πεις να μην αγοράσουμε; Λάθος μέρος διάλεξες...

 

Με καλυψε απολυτα ο moderatoras :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...