Προς το περιεχόμενο

ΠΛΑΙΣΙΟ Vs. Μultirama


benZi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@govlov: Δε θυμάμαι σε ποιο υποκατάστημα είχα πάρει. Πάντως έχω -όπως και οι περισσότεροι εδώ μέσα- άπειρες τέτοιες συνομιλίες με "τεχνικούς" να διηγηθώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

to aplo multi kai to plaisio einai ta idia sk@t@ :P

 

me lampro omos paradigma to Multirama Extreme pou exei anthropous pou kseroune kai panta prothimous kai na voithisoune kai apla na pas na piaseis tin parla mazi tous :P

 

(kai oxi polites kale kirie pare afto giati ama sou pouliso moufalbatron tha paro 2euro bonus.....pare kalo einai se leo kale kirie)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

παιδια εγω οσες φορες εχω κιταξη στο multirama δεν εχω φιγγι ποτε ευχαριστημενος 1. απο την εξυπηρετηση 2.απο την ποικιλια 3. απο την συμπεριφορα απεναντι στον πελατι. και ιδικα αυτι στο mall ειναι οτι νανε! οσον αφορα το πλαισιο συμφωνο εν μερει με τον Dark_son20 αλλα το πλαισιο εχει πολι καλητερι εχυπηρετηση και τιμες απο το multi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθομαι και βλεπω απο την αρχη τα ποστ και βλεπω 2006-2007 :cry:

ρε φιλε απο που το ξεθαψες αυτο :mad:

ΥΓ βλεπω και τα greeklish και λεω δεν τα σβηνουν αυτων λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθομαι και βλεπω απο την αρχη τα ποστ και βλεπω 2006-2007 :cry:

ρε φιλε απο που το ξεθαψες αυτο :mad:

ΥΓ βλεπω και τα greeklish και λεω δεν τα σβηνουν αυτων λολ

 

και εγω την πατησα και ακομα γελαω

 

---------- Προσθήκη στις 08:56 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 08:55 ----------

 

να εισαι καλα ρε sozz xaxaxaxaxaxaxa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια κατα την γνωμη σας ειναι τα ΥΠΕΡ και τα ΚΑΤΑ του καθε καταστηματος;

 

1. Σε εξυπηρετηση

2. Πολιτικη Αντικαταστασης προιοντων (Ειτε ελλατοματικων, ειτε επειδη δεν μας αρεσε ή δεν μας εκανε κατι)

3. Ποιοτητα προιοντων,

4. Ποικιλια

5. Γνωσεις Υπαλληλων.

 

αγορασα προχθες ενα modem-router απο Πλαισιο Περιστεριου το οποιο κλειδωνε στην μιση ταχυτητα απο οτι ενα US Robotics που εχω. το παω λοιπον και εγω την ιδια μερα μετα απο 4 ωρες πισω και απαιτω να το παρουν πισω και να μου δωσουν ενα αλλο επι τοπου με την δικαιολογια "ειτε επειδη δεν μας αρεσε ή δεν μας εκανε κατι" και αυτοι μου ειπαν οτι δεν ισχυει κατι τετοιο. τελος παντωω με τα πολλα πολλα το πηραν για ελεγχο στο service και μου κανανε αντικατασταση μετα απο μια μερα χωρις ομως να εχουν εντοπισει καποιο προβλημα.

γενικο συμπερασμα. παντα το πλαισιο ειχε το καλυτερο και πιο γρηγορο service χωρις πολλα πολλα. αλλα προχθες μου εκανε εντυπωση που δεν δεχτηκαν αυτο που τους ειπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχέση Πλαίσιο με μουλτιράμα.. Άλλο το κλίμα, η εξυπηρετηση.. Ειδικά η άμεση αντικατάσταση σε οτιδήποτε έτυχε να πάω.. Αφήστε που τα μουλτιράμα είναι φαρμακείο και δε μου αρέσει καν το κλίμα εκει μέσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το λογισμικου που εχουν είναι χάλια στο Multirama!

Οταν πας να κανεις μια συνθεση υπολογιστη ειναι αίσχος!

Ενω στου πλαισιου πολυ πιο καλό.

Εννοω αυτο που χειρίζονται οι υπάλληλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το multirama είναι αστείο. Κρίμα γιατί το πλαίσιο σε λίγο θα γίνει υπερδύναμη και αυτό και δεν μου αρέσουν οι υπερδυνάμεις (ή μάλλον έχει γίνει.. με ανταγωνιστή το e-shop ίσως λίγο..) αλλά στο multirama είναι απλά αστείοι.

 

Πολλές φορές έχω πάει, ποτέ δεν πείστηκα να αγοράσω κάτι από εκεί μέσα. Η αχρηστίλα πέφτει σύννεφο. Στο πλαίσιο φαντάζομαι υπάρχει και εκεί μια αχρηστίλα αλλά στης Πάτρας έχω δει αρκετά άτομα που ξέρουν τι κάνουν εκεί μέσα.

 

Το ποιό αστείο ήταν στο multirama που ρωτάω: Έχετε το τάδε* και φέρνουν τον και καλά Sales Supervisor που μου λέει "Συγγνώμη αλλά δεν έχουμε κάτι τέτοιο εμείς". Και η απάντηση μου είναι "Έχετε τρία.. ελάτε να σας τα δείξω (και πάω και του τα δείχνω), απλά ρώτησα μήπως είχατε κι άλλα να βρω κάτι πιό φτηνό".

 

 

*φορτιστή αυτοκινήτου για iPhone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ρε παιδια οταν ειχα παει να παρω λαπτοπ απο το multirama πηγαν να μου δωσουν αλλο μοντελο. Σε ενα φιλο μου στο πλαισιο του εδωσαν αλλο αλλα το καταλαβε οταν πηγε σπιτι μετα το γυρισε και του ελεγαν γτ δεν το θελεις καλο ειναι και αυτο!!! ασε που προσπαθουν να σ πουλησουν οτι χειροτερο και ακριβοτερο εχουν σε συνδιασμο....

και τα 2 ειναι αστα να πανε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για "βαριές" δουλειές (αγορά pc- λαπτοπ) προτιμώ πλαίσιο

 

όμως έχει τύχει να πετύχω στο άσχετο ένα usb στικάκι κ μνήμη για το λάπτοπ πολύ φθηνότερα και πολύ καλύτερη μάρκα σε multirama απ ότι στο πλαίσιο και σαφώς τα τσίμπισα..

 

εξυπηρέτηση κ στα 2 καλή, βέβαια δεν έχω τεστάρει multirama στα δύσκολα (στη μνήμη για λαπτοπ κατά λάθος είχε περαστεί τιμή μεγαλύτερη (προφανώς είχαν ξεχάσει να ανανεώσουν την τιμή πάνω στη συσκευασία κ χωρίς πολλά πολλά ξαναπήγα κ αμέσως μου επέστρεψαν τη διαφορά ~8ευρώ, πλαίσιο έχω γυρίσει κανα 2 πράγματα και σε 1ημέρα είχε κοπεί ήδη πιστωτικό.ups k mp3 player.. έχω πάει pc για service κ μέσα σε 4 ώρες το έιχα πίσω κτλ..

 

---------- Προσθήκη στις 19:14 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:08 ----------

 

Εμενα ρε παιδια οταν ειχα παει να παρω λαπτοπ απο το multirama πηγαν να μου δωσουν αλλο μοντελο. Σε ενα φιλο μου στο πλαισιο του εδωσαν αλλο αλλα το καταλαβε οταν πηγε σπιτι μετα το γυρισε και του ελεγαν γτ δεν το θελεις καλο ειναι και αυτο!!! ασε που προσπαθουν να σ πουλησουν οτι χειροτερο και ακριβοτερο εχουν σε συνδιασμο....

και τα 2 ειναι αστα να πανε.....

 

άν είσαι λιγάκι άσχετος ή απρόσεχτος όντως παντού μπορεί να την πατίσεις.. με την πίεση που πέφτει στους πωλητές μπορεί κ mp3 player να σου πουλήσουν ως κινητό, γενικότερα καλό είναι να είσαι υποψιασμένος πάντα και να τσεκάρεις αν είναι ανοιγμένες οι συσκευασίες ή όχι.. ειδικά για λαπτοπ δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα το πήγαινες μέχρι το ταμείο κ δεν θα είχες πάρει χαμπάρι ότι είναι άλλα ντ άλλα μοντέλο... :P

 

---------- Προσθήκη στις 19:17 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:14 ----------

 

Το multirama είναι αστείο. Κρίμα γιατί το πλαίσιο σε λίγο θα γίνει υπερδύναμη και αυτό και δεν μου αρέσουν οι υπερδυνάμεις (ή μάλλον έχει γίνει.. με ανταγωνιστή το e-shop ίσως λίγο..) αλλά στο multirama είναι απλά αστείοι.

 

Πολλές φορές έχω πάει, ποτέ δεν πείστηκα να αγοράσω κάτι από εκεί μέσα. Η αχρηστίλα πέφτει σύννεφο. Στο πλαίσιο φαντάζομαι υπάρχει και εκεί μια αχρηστίλα αλλά στης Πάτρας έχω δει αρκετά άτομα που ξέρουν τι κάνουν εκεί μέσα.

 

Το ποιό αστείο ήταν στο multirama που ρωτάω: Έχετε το τάδε* και φέρνουν τον και καλά Sales Supervisor που μου λέει "Συγγνώμη αλλά δεν έχουμε κάτι τέτοιο εμείς". Και η απάντηση μου είναι "Έχετε τρία.. ελάτε να σας τα δείξω (και πάω και του τα δείχνω), απλά ρώτησα μήπως είχατε κι άλλα να βρω κάτι πιό φτηνό".

 

 

*φορτιστή αυτοκινήτου για iPhone

 

χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω την αδικαιολόγητη άγνοια των πωλητών μπορώ να καταλάβω ότι αν είναι καινούργιο προιόν και δεν το γνωρίζουν έχει μια βάση το να μην ξέρουν ότι υπάρχει στο σημείο εκεί..σκέψου πόσα έχει το κατάστημα παραλαβές καθημερινά κτλ... βέβαια αυτοί ούτε καν θα μπήκαν στον κόπο να τσεκάρουν στο pc το στοκ τους γιατί εκεί θα τους το έβγαζε .. τραγικό

 

αλλά ειδικά με τα αξεσουάρ γίνεται ένας πανικός, άντε να βρεις άκρη..:fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω την αδικαιολόγητη άγνοια των πωλητών μπορώ να καταλάβω ότι αν είναι καινούργιο προιόν και δεν το γνωρίζουν έχει μια βάση το να μην ξέρουν ότι υπάρχει στο σημείο εκεί..σκέψου πόσα έχει το κατάστημα παραλαβές καθημερινά κτλ... βέβαια αυτοί ούτε καν θα μπήκαν στον κόπο να τσεκάρουν στο pc το στοκ τους γιατί εκεί θα τους το έβγαζε .. τραγικό

 

αλλά ειδικά με τα αξεσουάρ γίνεται ένας πανικός, άντε να βρεις άκρη..:fear:

 

O Sales Supervisor οφείλει να το ψάξει τουλάχιστον.. ή να πει δεν ξέρω. Δεν είναι ντροπή Έλληνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...