Προς το περιεχόμενο

zyxel και αποσύνδεση


omnislash

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει τέσσερα λάμπακια: power ethernet dsl και internet.Από σήμερα το λαμπάκι του internet σβήνει και αποσυνδέομαι.Υπάρχει κάποιος τρόπος να επανασυνδέομαι αμέσως.Και στην τελική γιατί συμβαίνει αυτό.Γι αυτό δεν παίρνουμε router Για να είμαστε μόνιμα όnline;Με reset δε λύθηκε το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mesa apo to wizard setup prepei na dialexeis nailed up connection oste na xanasindeetai.bre paidia o isp den aposindeei.an ixe provlima tha ixame oloi mas.isos einai provlima toy zyxel opote ena firmware update apo ftp.zyxel.com ena reset sta default kai ama den piasei dokimi me allo router kai blavi ston ote.isos einai megalos thorivos isos kati allo.thelei testarisma

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 15 μέρες με πήραν από την otenet και μου είπαν ότι από τον ΟΤΕ τους ενημέρωσαν πως δεν υπάρχει βλάβη πια με τη γραμμή μου (μετά από σχετικό αίτημα μου.)Τώρα μου βγάζει μήνυμα αποσυνδέθηκε το καλώδιο δικτύου σβήνουν όλα τα λαμπάκια και μετά ανάβουν μόνο τα τρία πρώτα.εκτός από του Internet.

Nailed up έχω βάλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to aposindethike to kalodio diktiou simenei oti ite fteei o router i i karta diktiou kai den blepei to modem.otan kaneis,tora an ine liges aposindeseis isos o ote na min tis dei opote den tha allaxei kati.isos provlima router isos lipei kapoio filtraki sta tilefona kai sou dimiourgei provlima isos otan sikoneis to til provlima logo megalou attenuatuon i mikrou margin stin grammi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ήταν τραγική η κατάσταση .Το λαμπάκι του ιντερνετ δεν άναβε και όταν άναβε δε φόρτωνε καμιά ιστοσελίδα.Σκέφτηκα μήπως φταίει η otenet αλλά σύνδεσα το usb modem και δουλεύει κανονικά(με τα γνωστά σφάλματα 680).Θα δοκιμάσω με κανά reset αλλά συνέχεια αυτή τη δουλειά θα κάνω;Στο σπίτι υπάρχουν 3 τηλεφωνικές συσκευές( 2 σταθερές εκ των οποίων η μια έχει φιλτράκι η άλλη δε χρησιμοποιείται(είναι σε λειτουργία) και μια φορητή.Στο reset μου έβγαζε fail το ADSL(ATM OAM) loopback test.ενώ κάτι που παρατήρησα σήμερα ήταν ότι το λαμπάκι του internet άναψε μόνο του μετά από κάποιο χρονικό διαστημα αφότου είχε σβήσει. Υπάρχει κανάς ιδιωτικός φορέας εκτός του ΟΤΕ για να μου ελέγξουν τη γραμμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mono o ote elegxei grammi.b.to loopback test ine oi routers tou ote i kapoio allo provlima sto dslam.to diloneis vlavi kai perimeneis.ta diagnostic touy zyxel einai otikalitero.to lampaki anabosbinei merikes fores pragmata alla oti dixoun ta diagnostic.ama den peraseis to loopback test den iparxei periptosi na sindetheis.episis se oles filtraki.opoia siskeui ine pano se priza ston toixo tha parei filtraki.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εδώ και μια βδομάδα δεν αντιμετώπιζα πρόβλημα με αποσυνδέσεις.Σήμερα από το μεσημέρι ανά 5 λεπτά αποσύνδεση .μήπως φταίνε τελικά οι δοκιμές για τις ταχύτητες;Γιατί και να τους πάρω τηλέφωνο αν πέσουν σε μια μέρα που δεν τυχαίνουν αποσυνδέσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...