Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 22,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1518

  • ilos

    1383

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

(πάμε τώρα για ντεμέκ βαθυστόχαστη παρασκευιάτικη ανάλυση)

Δεν νομίζω να λέει κανένας σοβαρά για GOAT (εκτός αν αρχίσουμε πάλι με τους Τζορντανικούς, την ιστορία που είχε γίνει με το unanimous MVP και γενικά όσους έχουν μια παραδοσιακή εμπάθεια με τον Curry για τους δικούς τους λόγους*). Πάντως μια φορά τα δαχτυλίδια του τα πήρε, τη δυναστεία** του την έκανε και ίσως/μακάρι να έχει και συνέχεια η υπόθεση.

Άλλωστε ο συγκεκριμένος είναι και ειδική περίπτωση καθώς στα πρώτα του χρόνια δεν έκανε ιδιαίτερα αισθητή η παρουσία του παρά τις σχετικά καλές επιδόσεις, ανέβηκε επίπεδο μόνο αφού έφυγε ο Ellis και του δόθηκε μεγαλύτερη ελευθερία στο παρκέ,  κατάφερε με τα πολλά να γίνει all star την πέμπτη του χρονιά στα 25 και μετά ακολούθησε μια μαγική πενταετία που αν δεν τον βάζει στο Top 20, σίγουρα τον κάνει Hall of Famer.

Δεν ξέρω πόσα ψωμιά έχει ακόμα ο ίδιος ή/και η ομάδα του, όμως αμφότεροι ανέβασαν τον πήχη τόσο ψηλά που πολύ δύσκολα να καταφέρουν να τον ξαναπιάσουν. Εγώ θεωρώ ότι δεν θα τα καταφέρουν γιατί οι τραυματισμοί και η κατάσταση με τον covid τους άφησαν πίσω και πιθανώς έχουν χάσει τις εξελίξεις. Μπορεί όμως να τους βοηθήσει η δυναμική τους, η πρόσφατη μπογιά τους που περνάει ακόμα, το νέο γήπεδο, το δυνατό και έμπειρο front office και τα οικονομικά τους, οπότε δεν θα είναι έκπληξη αν επανακάμψουν και ξαναβρεθούν στην κορυφή μόλις οι Lakers φτάσουν στην ημερομηνία λήξης τους (που δεν αργεί).***

* Το ΝΒΑ (όπως και όλες οι σοβαρές επαγγελματικές λίγκες, των δικών μας εξαιρουμένων) πρώτα απ' όλα κοιτάει να πουλήσει το προϊόν του, συνεπώς χρειάζεται ανά πάσα στιγμή να προβάλει παίκτες συχνά παραπάνω από όσο πραγματικά αξίζουν. Διαφορετικά θα το είχαν διαλύσει όταν ο Chamberlain ή ο Julius Erving ή Magic ή ο Jordan σταμάτησαν το μπάσκετ. Πιθανώς σε πολλούς θα άρεσε αυτό και δεν είναι λίγοι αυτοί που ειλικρινά πιστεύουν ότι το μπάσκετ τελείωσε γύρω στο 1998. Δεν είναι έτσι, αλλά δεν έχει σημασία. Η ουσία είναι πως όταν τα φώτα των προβολέων έπεσαν πάνω στον φαινομενικά λεπτεπίλεπτο Curry, ήταν αρκετοί αυτοί που ξίνισαν. Προσωπικά εκτιμώ ιδιαιτέρως τον Curry γιατί παρά την υπερθετική προβολή που έλαβε, δεν φάνηκαν να παίρνουν τα μυαλά του αέρα και έκανε χώρο και σε άλλους παίκτες να λάμψουν, ίσως περισσότερο από αυτόν. Το αποτέλεσμα ήταν τα πρωταθλήματα. Δεν θα το έκαναν πολλοί αυτό και έχουμε πάμπολλα παραδείγματα.

** Ναι, πολλοί θα βγουν να πουν ότι δεν είναι δυναστεία τα τρία σε πέντε χρόνια γιατί ο Jordan το ένα και ο Jordan το άλλο και τα γνωστά (πιθανώς και ο Magic). Εγώ νομίζω ότι είναι και παραείναι δυναστεία. Αλλιώς θα ορίσουμε ότι το top και το μοναδικό άξιο λόγου επίτευγμα είναι το 11/11 σε 13 χρόνια του Bill Russell και τέρμα (σε μια εποχή που το ταλέντο στη λίγκα δεν διαχεόταν με το σημερινό τρόπο, οι ομάδες ήταν λίγες αλλά πρακτικά ήταν όλες εν δυνάμει superteams).

*** Για άλλη μια φορά αναφέρω και τα δύο ενδεχόμενα ώστε να πέσω μέσα ό,τι και να γίνει, ως άλλος έμπειρος αθλητικογράφος (Νικολακόπουλος και όχι μόνο).

Κι ένα ύστατο υστερόγραφο: τις προάλλες ο γνωστός και (κατ' εμέ) ιδιαίτερα έγκυρος μπασκετικός Δημήτρης Καρύδας δήλωσε ευθέως σε συνέντευξή του στο nflgreece.gr ότι θεωρεί ως μεγαλύτερο αθλητή όλων των εποχών τον Tom Brady και όχι τον Jordan. Ξημερώματα Δευτέρας έχει Super Bowl LV, το μεγαλύτερο θέαμα του πλανήτη με τιτανομαχία Mahomes vs Brady (σαν να λέμε Κορωνιός εναντίον Μπακατσιά). Όσοι μπορείτε να το δείτε, δείτε το.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οι Warriors άλλαξαν το μπάσκετ

δεν έφεραν μια καινοτομία
αλλά ενσωμάτωσαν όλες τις προηγούμενες καινοτομίες σε μια λειτουργική και επιτυχημενη ομάδα 
(SSOL , flow , no center lineups , no midrange shoot , isolation κλπ)

και αύτο ήταν το καλύτερο πράγμα που κατάφεραν 

η ομάδα του 73-9 ήταν απόλαυση 
ήταν το μπάσκετ στην καλύτερη
ως τώρα μορφή του 


και σε αυτή την ομαδα πρωταγωνιστης ηταν ο curry 
(όχι ο durant , ο durant ίσως να ήταν ο καλύτερος παίχτης αλλά όταν έλεγες warriors εννοούσες curry)

 

 

Επεξ/σία από st2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα συμφωνήσω. Μπορεί πολλοί να λένε για το beautiful game των Spurs ή το showtime των Lakers, αλλά κι εγώ θεωρώ ότι το καλύτερο μπάσκετ που έχει παιχτεί ποτέ είναι των Warriors.

Και αυτό το μπάσκετ το έπαιζαν πριν τον Durant. Απλώς αυτός τους έδωσε το κάτι παραπάνω για να εξασφαλιστεί ευκολότερα το πρωτάθλημα. Η ομάδα όμως ήταν ήδη η καλύτερη στο ΝΒΑ πριν την έλευση του Durant και φυσικά είχε φυσικό ηγέτη τον Curry.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nzeppos είπε

δυναστεία τα τρία σε πέντε χρόνια

σίγουρα δυναστεία γιατί εκείνες τις χρονιές έλεγες ότι δεν το χάνουν απλά.
(και την 1 το έχασαν από τον LeBron και την 2 από τους τραυματισμούς)
ακόμα και φέτος με πενταδα curry - thompson - wiggins - Green - wiseman μιλάγαμε για Playoff με πλεονέκτημα

 

1 ώρα πριν, nzeppos είπε

*** Για άλλη μια φορά αναφέρω και τα δύο ενδεχόμενα ώστε να πέσω μέσα ό,τι και να γίνει, ως άλλος έμπειρος αθλητικογράφος (Νικολακόπουλος και όχι μόνο).

έλιωσα 🤣🤣

 

 

1 ώρα πριν, nzeppos είπε

Mahomes vs Brady (σαν να λέμε Κορωνιός εναντίον Μπακατσιά)

έχει τόσο ωραία γυναίκα ο Μπακατσιάς 😝


δεν έχω ιδέα από nfl 

δεν έχω παρακολουθήσει και δεν ξέρω τους κανόνες
(για να πω αν πράγματι αυτός ήταν σημαντική διαφορά ή ήταν σε μια υπερομάδα )
αλλά είδα ότι φέτος εφυγε από την ομάδα του που ηταν μια ζωή και πήγε στους τελευταίος και έφτασε superbowl 
κάτι σε μαραντόνα με ναπολι θυμίζει αυτό 


αλλά πάντως αν όλα τα sport sites μιλάνε ότι ο Brady είναι GOAT of all team-sports
αυτό σημαίνει ότι κάτι έχει κάνει σωστά

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασε η σειρά του. Ειχε 3 χρονακια μεγάλης προβολης οσο οι Γουοριος παρουσιαζαν κατι καινουριο και καπου εκει με την ελευση του KD ξεκινησαν να προβάλλονται άλλοι. Το εχω ξαναπει οτι το ΝΒΑ προβάλει ανάλογα με τα τρεντς και δινοντας τεραστια βαση στους νεους αθλητες που ερχονται για να κρατησει σταθερα υψηλα το ενδιαφερον και να μην εχει θεματα με υπερπροβλημενους σταρ οταν αυτοι αποχωρήσουν. Ακομα και ο Λεμπρον προβαλλεται ελάχιστα σε σχεση με αυτα που κανει,  τα πρώτα του χρονια, και τα χρόνια στο Μαιαμι. Ο Καρι εχει μεινει στη συνείδηση μας, θα ξαναπαρει αρεκτή προβολη τελος της επομενης χρονιας που λογικα θα ξεπαρασει τον Αλεν ή και οταν γυρισει ο Κλει και αν αρχισουν παλι οι Γουοριορς να φλερταρουν με το πρωταθλημα.

Τωρα εχουν σειρα οι Ντονσιτς - Γιοκιτς. Και μετα βλέπω να ερχονται΄το διδυμο Τειτουμ - Μπραουν οταν καταφερουν να εξαργυρώσουν τα νουμερα τους σε νικες και ακολουθουν οι Μοραντ, Ζαιον κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, st2 είπε

σίγουρα δυναστεία γιατί εκείνες τις χρονιές έλεγες ότι δεν το χάνουν απλά.
(και την 1 το έχασαν από τον LeBron και την 2 από τους τραυματισμούς)
ακόμα και φέτος με πενταδα curry - thompson - wiggins - Green - wiseman μιλάγαμε για Playoff με πλεονέκτημα

 

Αλήθεια είναι. Ας μην ξεχνάμε ότι την πρώτη φορά που το έχασαν, γύρισε το 3-1 (σε συνδυασμό με τα καραγκιοζιλίκια του Green), κάτι που δεν έχει ξαναγίνει πότε στην ιστορία των τελικών τόσες δεκαετίες. Την τελευταία φορά που το έχασαν, τραυματίστηκαν σχεδόν όλοι οι stars, κάτι που επίσης αμφιβάλλω αν έχει ξαναγίνει σε τελικούς. Είναι αυτό που λένε "δέκα φορές να ξαναέπαιζαν, οι GSW θα νικούσαν και τις δέκα". Η ιστορία όμως δεν ξεγράφει και αυτή είναι μία από τις πολλές ομορφίες του αθλητισμού.

Αναφορά σε κείμενο

δεν έχω ιδέα από nfl 

δεν έχω παρακολουθήσει και δεν ξέρω τους κανόνες
(για να πω αν πράγματι αυτός ήταν σημαντική διαφορά ή ήταν σε μια υπερομάδα )
αλλά είδα ότι φέτος εφυγε από την ομάδα του που ηταν μια ζωή και πήγε στους τελευταίος και έφτασε superbowl 
κάτι σε μαραντόνα με ναπολι θυμίζει αυτό 


αλλά πάντως αν όλα τα sport sites μιλάνε ότι ο Brady είναι GOAT of all team-sports
αυτό σημαίνει ότι κάτι έχει κάνει σωστά

(ετοιμαστείτε για offtopic και αν δεν ενδιαφέρεστε προσπεράστε το)

Χάνεις 😄 Η αλήθεια είναι πως αν κάποιος δεν ξέρει τους βασικούς έστω κανόνες, είναι αδύνατον να το παρακολουθήσει και του φαίνεται βαρετό ή χαζό. Δεν είναι σαν το "δικό" μας ποδόσφαιρο που τον τελικό του Euro 2004 μπορούσαν μέσες-άκρες να τον απολαύσουν ακόμα και οι γιαγιάδες μας. Στην πραγματικότητα είναι το πιο απαιτητικό, εγκεφαλικό και περίπλοκο ομαδικό άθλημα, γι' αυτό και όποιος δει και καταλάβει, δεν πρόκειται να ξεκολλήσει με τίποτα.

Η έννοια "ομαδικό" παίρνει άλλη διάσταση, αφού στο football ένας παίκτης μόνος του ποτέ δεν μπορεί να κάνει τη διαφορά που θα έκανε πχ. στο μπάσκετ. Χρειάζεται να παίξουν και οι 22 (11 όταν η ομάδα επιτίθεται και άλλοι τόσοι όταν αμύνεται, αφού οι εντεκάδες είναι διαφορετικές). Τις περισσότερες φορές ένας ή δύο από τους 22 να κάνει την γκάφα, καταρρέει όλο το σύστημα και όλο αυτό σε plays που συνήθως διαρκούν 3-5 δευτερόλεπτα. Ωστόσο αν ο quarterback σου δεν αποδώσει, δεν νικάς ό,τι άλλο και να κάνεις. Είναι μακράν η πιο σημαντική θέση σε οποιοδήποτε άθλημα (τα λέει αναλυτικά κάτω στην υπογραφή μου).

Πέρα από τους κανόνες όμως, αυτά που έχει κάνει ο Brady δεν έχουν ξαναγίνει σε κανένα major sport αφού πρακτικά πρωταγωνιστεί επί 20+ χρόνια με 10 συμμετοχές σε Super Bowl (6 κατακτήσεις).

Για να καταλάβει κάποιος εκτός του αθλήματος τι σημαίνουν αυτά τα νούμερα:

  • η μέση διάρκεια ενός αθλητή του NFL δεν είναι ούτε 5 χρόνια. Οι quarterbacks αντέχουν λίγο παραπάνω συνήθως αλλά αντίστοιχα αργούν περισσότερο να γίνουν βασικοί (δύσκολο πριν τα 25 και υπάρχουν και περιπτώσεις HoF παικτών που έγιναν βασικοί στα 27-28)
  • λόγω συχνότατων τραυματισμών και άκαμπτου salary cap, ίδιου για όλες τις ομάδες (όχι σαν το σουρωτήρι του ΝΒΑ και πολύ περισσότερο της Ευρωλίγκας) τα ρόστερ αλλάζουν δραματικά ακόμα και από σεζόν σε σεζόν. Ο Jordan έκανε δύο θρυλικά three-peat με εντελώς διαφορετικές ομάδες, αφού μόνο οι Pippen και Jackson ήταν ίδιοι. Ο Brady έχει πάει 10 τελικούς με τουλάχιστον 5-6 εντελώς διαφορετικές ομάδες, μόνο ο προπονητής έχει παραμείνει τόσα χρόνια (και θεωρείται για το NFL ό,τι ο Popovich για το NBA κι ακόμα παραπάνω, άσχετα αν δεν είναι καθαρός από διάφορα μικρά ή μεγάλα αθλητικά σκάνδαλα)
  • το να πάρει μια ομάδα δύο συνεχόμενα Super Bowl είναι πολύ σπάνιο, το να πάει σε αυτό 3-4 φορές μέσα σε μια δεκαετία είναι αυτομάτως δυναστεία (ακόμα κι αν πάρει τα μισά), το να πάρει 6 τρόπαια από καταβολής Super Bowl (1966) δεν είχε γίνει ποτέ, το να πάρει 6 μέσα σε 20 χρόνια πιθανώς δεν θα ξαναγίνει ποτέ για πολλές δεκαετίες. Όλα τα παραπάνω αφορούν συνολικά ένα οργανισμό. Το να τα κάνει αυτά ένας παίκτης είναι σενάριο επιστημονικής φαντασίας (με εξαίρεση τον Brady φυσικά)
  • παρ' ότι δεν είναι καθόλου αθλητικός (μάλλον το αντίθετο) έχει καταφέρει να μείνει μακρυά από σοβαρούς τραυματισμούς και με προφανώς σταθερή απόδοση επιπέδου HoF και πάνω. Είναι τεράστιος winner που αποδίδει πάντα καλύτερα όταν η μπάλα καίει παρά σε αδιάφορα σημεία του αγώνα
  • έφυγε μετά από 20 χρόνια από τη μοναδική ομάδα και το μοναδικό σύστημα που είχε γνωρίσει, πήγε στην Tampa Bay, ένα αξιοπρεπές επιθετικό σύνολο που οριακά ήταν για playoff (πέρσι δεν μπήκαν καν), τους προσάρμοσε γύρω από τον ίδιο, έκανε ρεκόρ 11-5 στη regular season (not great, not terrible) και όταν έπρεπε να ανεβάσει ταχύτητα έκανε ακριβώς αυτό, οδηγώντας την ομάδα στον τελικό. Αν καταφέρει να τον κατακτήσει μεθαύριο και σηκώσει το έβδομο, τότε η ήδη τεράστια φήμη του θα εκτοξευθεί σε δυσθεώρητα ύψη. Δεν θα είναι εύκολο όμως αφού αντίπαλος είναι ο Mahomes, ο καλύτερος σύγχρονος quarterback, ο επόμενος επίδοξος Brady, ειδικά αν μετά την κατάκτηση του περσινού Super Bowl καταφέρει να κάνει το repeat φέτος.

Η αλήθεια είναι ότι εκτός ΗΠΑ δύσκολα θα πει κάποιος ότι ο Brady είναι ο goat των goat, αφού λίγες είναι οι χώρες που ασχολούνται με το football (κυρίως Γερμανία, Αγγλία, Πολωνία και κάποιες άλλες βορειοευρωπαϊκές ή χώρες με παράδοση στο βρετανικό rugby). Είναι και θέμα προτίμησης ή εμπειριών, αφού κάποιοι μπορούν να θεωρούν ότι μέγιστη κατσίκα είναι πχ. ο Μοχάμεντ Αλί αλλά εγώ δεν μπορώ να κρίνω αφού δεν έχω ιδέα από μποξ. Ομοίως δεν θα πω ότι συμφωνώ για τον Brady, αφού οι καταβολές μου είναι μπασκετικές και με το football έχω μόνο λόγια χρόνια που ασχολούμαι. Απλώς ανέφερα τι είπε ένα από τους μπασκετικότερους αθλητικογράφους (και ένας από τους ελάχιστους που παραδέχομαι).

Τώρα αν κάποιος βγει και πει ότι σιγά το fooball, μόνο οι Αμερικάνοι ασχολούνται με αυτό, θα απαντήσω ότι ισχύει. Όμως τι να το κάνω όταν το ποδόσφαιρο το βλέπει σχεδόν όλος ο πλανήτης αλλά τα συνολικά έσοδα των Champions League, Premier League, La Liga, Campionato, Bundesliga δεν φτάνουν αυτά του NFL.

Αναφορά σε κείμενο

Το εχω ξαναπει οτι το ΝΒΑ προβάλει ανάλογα με τα τρεντς και δινοντας τεραστια βαση στους νεους αθλητες που ερχονται για να κρατησει σταθερα υψηλα το ενδιαφερον και να μην εχει θεματα με υπερπροβλημενους σταρ οταν αυτοι αποχωρήσουν. Ακομα και ο Λεμπρον προβαλλεται ελάχιστα σε σχεση με αυτα που κανει,  τα πρώτα του χρονια, και τα χρόνια στο Μαιαμι. Ο Καρι εχει μεινει στη συνείδηση μας, θα ξαναπαρει αρεκτή προβολη τελος της επομενης χρονιας που λογικα θα ξεπαρασει τον Αλεν ή και οταν γυρισει ο Κλει και αν αρχισουν παλι οι Γουοριορς να φλερταρουν με το πρωταθλημα.


Τωρα εχουν σειρα οι Ντονσιτς - Γιοκιτς. Και μετα βλέπω να ερχονται΄το διδυμο Τειτουμ - Μπραουν οταν καταφερουν να εξαργυρώσουν τα νουμερα τους σε νικες και ακολουθουν οι Μοραντ, Ζαιον κλπ

Θα συμφωνήσω απόλυτα με το παραπάνω, μέχρι τελείας.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Goat με τίποτα αλλά καταευχαριστηθήκαμε ομαδάρα με πολύ χημεία και όπως είπε και ένας πιο πάνω πόσσες χρονιές θεωρούσαμε στανταράκι την κατάκτηση. Και σε όλα αυτά ο Curry ήταν ο κύριος λόγος άσχετα που δεν πήρε mvp τελικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Curry νομιζω εδω εφτασε στο απογειο της δημοσιοτητας που απολαμβανε, δεν ειχε κατι αλλο να δωσει ή πιο ψηλα να παει σε ατομικη αποδοση. Ηταν η απολυτη χρονια για αυτόν. Τοτε κυριολεκτικα μετα απο καθε παιχνιδι των GSW επαιζε παντου κλιπακι Καρι.

Το θυμαμαι σαν σημερα, σε ενα τρενο ημουν και ξοδευα τα λιγοστά ΜΒ μου. 12 τριποντακια εβαλε αλλα κυριως αφησε Καντερ - Ανταμς αγαλματα στον παγκο. /ρισπεκτ

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, PissOut13 είπε

Το καλύτερο 5αρι αυτή τη στιγμή. 

 

Δεν είναι πενταρι, γνώμη μου. Αν η αντίπαλη ομάδα είχε τον σακ τι θα γινόταν;  Παρόλα αυτά είναι απόλαυση

 

 

 

 

Επεξ/σία από coyote2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.gazzetta.gr/basketball/nba/article/1562464/na-vreite-kapoion-na-sas-agapaei-opos-o-thimponto-ton-rooyz-ton-ehei-parei-se-oles-tis-omades-toy

 

Πάμε Νέα Υόρκη αδέρφια

 

Πολύ ενδιαφέρον, στους Μπακς τον ήθελα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, coyote2 said:

https://www.gazzetta.gr/basketball/nba/article/1562464/na-vreite-kapoion-na-sas-agapaei-opos-o-thimponto-ton-rooyz-ton-ehei-parei-se-oles-tis-omades-toy

 

Πάμε Νέα Υόρκη αδέρφια

 

Πολύ ενδιαφέρον, στους Μπακς τον ήθελα

Σε λάθος ομάδα όμως πήγε... μετριότητα! Δύσκολο να το αλλάξει ο Ρόουζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να παρακολουθήσω πλέον αγώνα της κανονικής περιόδου ενώ σχεδόν δεν αλλάζει σχεδόν ούτε στα playoffs η κατάσταση.

Μηδέν συστήματα, μηδέν επαφές, μηδέν άμυνες, μηδέν ένταση, ένα ατελείωτο πάνω κάτω και αμέτρητα περιφερειακά σούτ από το τρίποντο

Έχουν ακυρωθεί οι θέσεις και οι κινήσεις όπως του center με παιχνίδι στην πλάτη,οι σκληροί αμυντικοί και το σούτ από μέση απόσταση.

Ένα ατελείωτο πανηγύρι είναι πλέον για τον μέσο Αμερικανό τηλεθεατή.

Σκορ 150-145 χωρίς παρατάσεις είναι κατάντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...