Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 22,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1521

  • ilos

    1476

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Χαμηλές πτήσεις και απόψε. Στο ημίχρονο και οι Σέλτικς 3 πόντους μπροστά. Ευτυχώς και ο Κέμπα Γουόκερ μαζί με τον Τεητουμ είναι σε μέτριο φεγγάρι και δε ξεφεύγει η φάση. Δυστυχώς σέντερ Λόπεζ δεν υπάρχει. Μετριότητα έως κακός για ομάδα που θέλει να στελεχώνει το Γιάννη για τελικούς. Επίσης αν εξαιρέσουμε τις καθαρές μονάδες Πορτις Μιντλετον οι υπόλοιποι είναι ρολιστες χωρίς ξεκάθαρο ρόλο. Μεγάλος υπαίτιος ο μπουλτενχοζερ βέβαια. Τα χω πει και παλιότερα. Θα πέσει απογοήτευση που και φέτος θα μείνουν εκτός. Με ένα ημίχρονο ακόμα προβλέπω ήττα απόψε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από -15 έως -22 πόντους σταθερά πίσω τα ελάφια όλο το 3ο δωδεκαλεπτο και ο μπουλτενχοζερ ήθελε να ανακατέψει τράπουλα και άφησε στο πάγκο Πορτις και Τάκερ που δε πήραν ούτε λεπτο συμμετοχής. Γιάννη και Κρις  δε τους ξαναβάλε καθόλου και έπαιξε με Θανάση που ήταν παραπάνω από συγκινητικός. Έβαλε και τα τρια νέα αποκτήματα Τουπαν Ντιακιτε Νουρα που όσο μπόρεσαν κάτι έκαναν. 

Γενικά τρικυμία ο μπουλτενχοζερ και συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός. Απλά με τους Αντετοκούνμπρος έχω αδυναμία γιατί είμασταν γειτονακια έχω παίξει στο μπασκετακι του Τρίτωνα στα Σεπόλια με τον Θανάση και το Γιάννη να κάθεται στα σκαλάκια να μας βλέπει πριν 20+ χρόνια και ξέρω τα παιδιά τι έχουν κάνει για να φτάσουν εκεί....και είναι μεγάλο το κρίμα η επιλογή προπονητή και να παρουσιάζει το Μιλγουόκι τέτοια εικόνα και να μην μπορέσει να τα σαρώσει όλα ο Γιάνναρος. Πάω για ύπνο. Οφφ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, greekfragma είπε

Από -15 έως -22 πόντους σταθερά πίσω τα ελάφια όλο το 3ο δωδεκαλεπτο και ο μπουλτενχοζερ ήθελε να ανακατέψει τράπουλα και άφησε στο πάγκο Πορτις και Τάκερ που δε πήραν ούτε λεπτο συμμετοχής. Γιάννη και Κρις  δε τους ξαναβάλε καθόλου και έπαιξε με Θανάση που ήταν παραπάνω από συγκινητικός. Έβαλε και τα τρια νέα αποκτήματα Τουπαν Ντιακιτε Νουρα που όσο μπόρεσαν κάτι έκαναν. 

Γενικά τρικυμία ο μπουλτενχοζερ και συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός. Απλά με τους Αντετοκούνμπρος έχω αδυναμία γιατί είμασταν γειτονακια έχω παίξει στο μπασκετακι του Τρίτωνα στα Σεπόλια με τον Θανάση και το Γιάννη να κάθεται στα σκαλάκια να μας βλέπει πριν 20+ χρόνια και ξέρω τα παιδιά τι έχουν κάνει για να φτάσουν εκεί....και είναι μεγάλο το κρίμα η επιλογή προπονητή και να παρουσιάζει το Μιλγουόκι τέτοια εικόνα και να μην μπορέσει να τα σαρώσει όλα ο Γιάνναρος. Πάω για ύπνο. Οφφ

Δηλαδή χάσανε επίτηδες; Υψηλή στρατηγική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, coyote2 είπε

Δηλαδή χάσανε επίτηδες; Υψηλή στρατηγική;

δε βγάζω άκρη με τον Μπουλτενχόζερ φέτος από την αρχή...Και όσο περνάει ο καιρός τα κάνει και χειρότερα. Διαχείριση υλικού μηδέν. Συστήματα (όσο μπορείς να φτιάξεις στο άναρχο ΝΒΑ) επίσης μηδέν.

Το μοναδικό που φάνηκε σχεδιασμένο στη προπόνηση όλη τη βραδιά ήταν ένα μπάσιμο του Γιάννη ή κάποιου guard και σπάσιμο της μπάλας στον αμαρκάριστο στις 2 γωνίες. Τίποτε άλλο. Βλέπεις τις υπόλοιπες ομάδες του ΝΒΑ και έχουν τουλάχιστον 5 plays και σαφή στόχευση. Τα ελάφια αν δε μπουν τα σουτ από Γιάννη Κρις.....μηδέν δημιουργία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, greekfragma είπε

Θα πέσει απογοήτευση που και φέτος θα μείνουν εκτός.

Δε νομίζω ότι ασχολείται σοβαρά κάποιος με τους Bucks.

Το ταβάνι τους είναι δεδομένο, ο Γιάννης συνεχίζει να βο-
λοδέρνει στην περιφέρεια, οι μεγάλοι δεν τους βλέπουν
καν. Για να υπάρξει διάκριση θα πρέπει να τραυματιστούν
πολλοί παίκτες των αντιπάλων τους.

Το μόνο ερώτημα είναι τι θα έρθει πρώτο για τον Γιάννη.
Μετεγραφή σε σοβαρή/εμπορική ομάδα ή κατάληξη σαν
τον Blake Griffin από την καταπόνηση λόγω του στυλ παι-
χνιδιού του;

Επεξ/σία από eaglos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, eaglos είπε

Δε νομίζω ότι ασχολείται σοβαρά κάποιος με τους Bucks.

Το ταβάνι τους είναι δεδομένο, ο Γιάννης συνεχίζει να βο-
λοδέρνει στην περιφέρεια, οι μεγάλοι δεν τους βλέπουν
καν. Για να υπάρξει διάκριση θα πρέπει να τραυματιστούν
πολλοί παίκτες των αντιπάλων τους.

Το μόνο ερώτημα είναι τι θα έρθει πρώτο για τον Γιάννη.
Μετεγραφή σε σοβαρή/εμπορική ομάδα ή κατάληξη σαν
τον Blake Griffin από την καταπόνηση του στυλ παιχνιδι-
ού του.

Πιστεύω οτι ο Γιάννης με το τρόπο που μεγάλωσε θα επιλέξει να παραμείνει στους Bucks έστω και αν του κοστίσει την κορυφή του. Αγαπάει το μπάσκετ, τη ζωή που έφτιαξε αλλά πάνω από όλα βάζει την οικογένεια, τους φίλους και τιμά αυτόν που τον τίμησε δίχως να λογαριάζει τα λεφτά. Καλοδεχούμενα είναι να τα πάρει τα χρήματα αλλά έχει πλέον τόσα που και λιγότερα να του δώσουν οι Μπακς για να φέρουν του χρόνου άλλους καλύτερους παίκτες για να έρθει το δαχτυλίδι δε θα πει όχι σε μια μείωση. Επίσης επειδή ακριβως δε λειτουργεί βάση χρημάτων και τιμά όποιον του έδωσε την ευκαιρία θεωρώ οτι θα παραμείνει στα ελάφια που του έδωσαν την ευκαιρία να πρωταγωνιστήσει για όλο το υπόλοιπο της καριέρας του και θα παραμείνει και στο Μιλγουόκι που έχει πάρει πολύ αγάπη από όποιον συναντά στο δρόμο και είναι μια φανταστική πόλη για να μεγαλώσει τον Λίαμ με την Μαράια.

Θέλω να ελπίζω οτι θα τα βρουν στο οικονομικό, θα κόψει λίγα από την αμοιβή ενός Σούπερ Μαξ μελλοντικά και θα στελεχωθεί από ικανότερους παίκτες και με έναν καλύτερο προπονητή. Αν γίνουν αυτά νομίζω οτι έχει τα φόντα να διεκδικήσει όχι 1 αλλά γιατί όχι και 2-3 δαχτυλίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι να τιμησει τα ελαφια για παντα.Λειπουν τετοιοι παιχτες.Οι τωρινοι σταρς προτιμουν ευκολες λυσεις με ανταλλαγες  και δημιουργια σουπερ ομαδων...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, greekfragma είπε

που και λιγότερα να του δώσουν οι Μπακς για να φέρουν του χρόνου άλλους καλύτερους παίκτες για να έρθει το δαχτυλίδι δε θα πει όχι σε μια μείωση

Όσο ρομαντικό και "κινηματογραφικό" να είναι το σενάριο του να χτιστεί
μια δυναστεία σε μια μικρή και ανύπαρκτη πόλη, τόσο μη ρεαλιστικό εί-
ναι.

Δεν θα ασχοληθεί κανείς "μεγάλος" με τους Bucks. Δεν είναι τόσο το χρη-
ματικό όσο το συνολικό πακέτο (image, σχολεία, διαφήμιση, δημόσιες σχέ-
σεις κλπ) το οποίο δεν μπορεί να προσφέρει η συγκεκριμένη αγορά σε
σχέση με τα μεγάλα ονόματα.

Πιστεύεις ότι θα εβλεπαν ποτέ οι Nets ονομάτα σαν τους Irving, Durant και
Harden εαν η έδρα τους ήταν ακόμα στο New Jersey αντί για το Brooklyn;

Κατά τα άλλα, μια χαρά κάνει ο Γιάννης. Εφόσον έχει βρει μια γωνία του
πλανήτη όπου του αρέσει να ζει και να εργάζεται, δεν υπάρχει λόγος να
αναστατώνει τη ζωή του. Το εργασιακό είναι "πρόβλημα" και όσο νωρί-
τερα το λύνουμε, τόσο καλύτερα για εμάς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, eaglos είπε

Όσο ρομαντικό και "κινηματογραφικό" να είναι το σενάριο του να χτιστεί
μια δυναστεία σε μια μικρή και ανύπαρκτη πόλη, τόσο μη ρεαλιστικό εί-
ναι.

Δεν θα ασχοληθεί κανείς "μεγάλος" με τους Bucks. Δεν είναι τόσο το χρη-
ματικό όσο το συνολικό πακέτο (image, σχολεία, διαφήμιση, δημόσιες σχέ-
σεις κλπ) το οποίο δεν μπορεί να προσφέρει η συγκεκριμένη αγορά σε
σχέση με τα μεγάλα ονόματα.

Πιστεύεις ότι θα εβλεπαν ποτέ οι Nets ονομάτα σαν τους Irving, Durant και
Harden εαν η έδρα τους ήταν ακόμα στο New Jersey αντί για το Brooklyn;

Κατά τα άλλα, μια χαρά κάνει ο Γιάννης. Εφόσον έχει βρει μια γωνία του
πλανήτη όπου του αρέσει να ζει και να εργάζεται, δεν υπάρχει λόγος να
αναστατώνει τη ζωή του. Το εργασιακό είναι "πρόβλημα" και όσο νωρί-
τερα το λύνουμε, τόσο καλύτερα για εμάς.

είμαι πάντα ρομαντικός και επειδή θεωρώ το Γιάννη αντι-σταρ και προσγειωμένο, θεωρώ οτι αν υπάρξει κάποιο σενάριο είναι αυτό το ρομαντικό και κινηματογραφικό. άλλωστε η ζωή του ήδη φέρνει σε "ταινία πραγματοποίησης ονείρων" για πάρα πολύ κόσμο έξω και πηγή έμπνευσης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...