Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

TONY MOTH******ING PARKER  

 

φοβερο ματς.πιο ομαδα οι σπερς.

παρολο το 3Ple double  απο λεμπρον μου φανηκε πολυ απαθεις και οταν χρειαζονταν ποντους δε τους εδωσε.μολις 18 ποντους.ολο πασα πασα ηταν η κοτα  :-D  :-D  :-D

 

Xωρις να ειμαι ειδικος, εχω  την εντυπωση πως δεν μπορουσε να κανει περισσοτερα γιατι οι spurs επαιζαν ΑΜΥΝΑ! Καθε φορα που πηγαινε να μπουκαρει, ειχε 3 παικτες πανω του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 22,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1523

  • ilos

    1483

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Πολυ ωραιο παιχνιδι.Μεγαλος Ποποβιτς πηγε το ματς στο ρυθμο που ηθελε.

Μεγαλος Τιμ Ντανκαν απο την δευτερη περιοδο και μετα εκανε πολυ μεγαλο παιχνιδι.

Φοβερος και ο Τονι παρκερ η πιριουτεα εκπληκτικη.

Πολυ καλοι στο ρολο τους Λεοναρντ-Γκριν.

Απο το Μαιαμι τα εκανε ολα εκτος απο το σκοαραρισμα ο Λεμπρον,πολυ καλος ο Γουειντ.

Κατι πρεπει να γινει με τον Μπος.

Καλη δουλεια ο Αντερσεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xωρις να ειμαι ειδικος, εχω  την εντυπωση πως δεν μπορουσε να κανει περισσοτερα γιατι οι spurs επαιζαν ΑΜΥΝΑ! Καθε φορα που πηγαινε να μπουκαρει, ειχε 3 παικτες πανω του.

οντως επαιξαν καλη αμυνα οι σπερς στο δευτερο ημιχρονο αλλα ο LeChoke ειναι γνωστος οτι τον πιανουν τα ψυχολογικα του τις κρισιμες στιγμες(παρολο που περσυ φανηκε να το αποβαλει αυτο)

βασικα αν εισαι ο λεμπρον μπουκαρεις δε δινεις την πασα εξω και στη χειροτερη μια και εισαι και superstar παιρνεις ανετα το φαουλ και ριχνεις 2 βολες

 

4 λάθη σε όλο το ματς οι Σπερς, 0 ο Πάρκερ. Holy crap ρε μαλάκες.

και να σκεφτεις οτι και οι χιτ μονο 8 εκαναν

εντωμεταξυ οι χιτ σουταραν με καλυτερα ποσοστα και στα διποντα και στα τριποντα.μονο 3 βολες παραπανω εβαλαν οι σπερς.

WTF δηλαδη πως διαολο κερδισαν.

α ναι και 9 ριμπαουντ παραπανω οι χιτ  :blink:  :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως επαιξαν καλη αμυνα οι σπερς στο δευτερο ημιχρονο αλλα ο LeChoke ειναι γνωστος οτι τον πιανουν τα ψυχολογικα του τις κρισιμες στιγμες(παρολο που περσυ φανηκε να το αποβαλει αυτο)

βασικα αν εισαι ο λεμπρον μπουκαρεις δε δινεις την πασα εξω και στη χειροτερη μια και εισαι και superstar παιρνεις ανετα το φαουλ και ριχνεις 2 βολες

 

Τι να πω, ισως και να εχεις δικιο. Απλα γενικα οι spurs μου φανηκαν παρα πολυ καλα στημενοι. Ισως δεν περιμενε τετοια αμυνα ο james.

 

και να σκεφτεις οτι και οι χιτ μονο 8 εκαναν

εντωμεταξυ οι χιτ σουταραν με καλυτερα ποσοστα και στα διποντα και στα τριποντα.μονο 3 βολες παραπανω εβαλαν οι σπερς.

WTF δηλαδη πως διαολο κερδισαν.

α ναι και 9 ριμπαουντ παραπανω οι χιτ  :blink:  :blink:

 

Η τριπλετα Μανου-Παρκερ-Ντανκαν εχει παιξει 151 παιχνιδια play off μαζι! Ετσι κερδισαν!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...βασικα αν εισαι ο λεμπρον μπουκαρεις δε δινεις την πασα εξω και στη χειροτερη μια και εισαι και superstar παιρνεις ανετα το φαουλ και ριχνεις 2 βολες

 

Λάθος λογική. Φάουλ δεν παίρνεις έτσι στο NBA, μόνο αν βρεις ανισορροπίες στον αμυνόμενο και "χτυπήσεις", οπότε ναι θα στο κάνουν το φάουλ, όχι όμως εκβιάζοντας προσπάθειες. Όταν είσαι ΛεΜπρον, με Άλλεν, Τσάλμερς, Μίλλερ, Κόουλ, ακόμα και τον Μπος, συνυπολογίζοντας το μπλοκο μπροστα, θα την μοιράσεις για το 3π. Έτσι σταδιακά βρίσκει και ο ίδιος χώρους. Έτσι παίζεται το άθλημα, έτσι κρατάς "ζεστους" τους συμπαίκτες σου και δεν βαρας τοίχο. Το αρνητικό για εκείνον σ'αυτο το ματς ήταν ότι δεν του έκατσαν κάποια σουτ, και δεν βρήκε το ρυθμο που έψαχνε. Εξαιρετικος όμως (ξανα) και επίσης πολύ προσηλωμένος αμυντικά. Φοβερο το καλάθι στο τέλος από τον Πάρκερ. Είναι η θέση που υπερτερούν σε μεγάλο βαθμο οι Σπερς, και είναι σε μεγάλη φορμα απ'τη σειρά με το Μέμφις.

 

Πιστεύω έχει μεγάλη δρόμο η σειρά.

 

Ο Παρκερ κανει εξαιρετικη χρονια και ανεβασε αποδοση σε ολα τα playoff games.

Πραγματικος mvp για μενα

 

Όντως ο mvp των playoffs μέχρι τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν που δεν θα είχε παιχνίδια το ΣΑ και δεν θα έπιανε ρυθμό.

Τα λεγα εγώ, ότι μόνο κακό δε θα τους έκανε η ξεκούραση  ;), αλλά κάποιοι τους είχαν ξεγράψει για το πρώτο ματς.

 

οντως επαιξαν καλη αμυνα οι σπερς στο δευτερο ημιχρονο αλλα ο LeChoke ειναι γνωστος οτι τον πιανουν τα ψυχολογικα του τις κρισιμες στιγμες(παρολο που περσυ φανηκε να το αποβαλει αυτο)

Οι Heat γενικά δεν έχουν και ιδιαίτερα καλή ψυχολογία στα κρίσιμα σημεία και ψιλοχέζονται (βλέπε φλοπ ολόκληρου ΛεΜπρον σε προηγούμενα παιχνίδια), κάτι που έχουν όμως οι Spurs σε πολύ μεγάλο βαθμό, όπως φάνηκε και στο τελευταίο 12λεπτο χθες, αλλά και στα μέχρι τώρα playoff.

Γι αυτό το λόγο - συν ότι είναι πιο ξεκούραστοι - θεωρώ αρκετά πιθανό να πάρουν τη σειρά με ένα 4-2, ίσως και 4-1.

 

TonyParkerBank_original.gif?1370576111

Εχει πλάκα ο τύπος με τη λευκή πετσέτα στο πάγκο των spurs, σε κάθε καλάθι το ίδιο πράγμα... το κάνει γενικά, δε θυμάμαι ποιος παίκτης είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το είδα κι εγώ. Θα μπορούσα να πω πολλά, αλλά η τελευταία φάση πραγματικά με άφησε άφωνο. Ακόμα και μετά από 10 replay, δεν μπορούσα να πιστέψω τι έγινε (2 φορές έχασε την ισορροπία του ο Πάρκερ, κέρδισε την κόντρα με το... γόνατο, έπεσε, ξανασηκώθηκε, έκανε προσποίηση στο Λεπρό, σούταρε με λιγότερα από 0,1" να απομένουν στο 24άρι και η μπάλα κυριολεκτικά... βγήκε και μπήκε).

 

Μεγάλη νίκη για τα σπιρούνια και το μεγαλύτερο κέρδος τους ήταν πως έδειξαν χαρακτήρα και γύρισαν το παιχνίδι με πολύ πειστικό τρόπο. Πιστεύω πως έχει μέλλον η σειρά, αν και πλέον υπάρχει φαβορί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...