Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 22,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1523

  • ilos

    1483

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Λάθος λογική. Φάουλ δεν παίρνεις έτσι στο NBA, μόνο αν βρεις ανισορροπίες στον αμυνόμενο και "χτυπήσεις", οπότε ναι θα στο κάνουν το φάουλ, όχι όμως εκβιάζοντας προσπάθειες. Όταν είσαι ΛεΜπρον, με Άλλεν, Τσάλμερς, Μίλλερ, Κόουλ, ακόμα και τον Μπος, συνυπολογίζοντας το μπλοκο μπροστα, θα την μοιράσεις για το 3π. Έτσι σταδιακά βρίσκει και ο ίδιος χώρους. Έτσι παίζεται το άθλημα, έτσι κρατάς "ζεστους" τους συμπαίκτες σου και δεν βαρας τοίχο. Το αρνητικό για εκείνον σ'αυτο το ματς ήταν ότι δεν του έκατσαν κάποια σουτ, και δεν βρήκε το ρυθμο που έψαχνε. Εξαιρετικος όμως (ξανα) και επίσης πολύ προσηλωμένος αμυντικά. Φοβερο το καλάθι στο τέλος από τον Πάρκερ. Είναι η θέση που υπερτερούν σε μεγάλο βαθμο οι Σπερς, και είναι σε μεγάλη φορμα απ'τη σειρά με το Μέμφις.

 

κανεις πλακα ετσι??

δουλευω απογευμα οποτε εχω συνιθησει να ξενυχταω και πιστεψε με βλεπω πολλα ματς Nba και regular  και  playoffs

durant lebron wade kobe και κανα 2-3 ακομα τους κοιτας και παιρνουν φαουλ.(τις περρισοτερες φορες)

επισης να μου αναφερεις ως παραδειγμα να σπαει εξω την μπαλλα για τριποντο στον bosh(γελαει ο κοσμος καταντησε σουτερ αντι να παιζει μεσα) ειναι αστειο.αν την δινει σε allen miller η τους αλλους τριποντακηδες οκ συμφωνω.

 

μαλλον ομως δεν καταλαβες οτι μιλαω για τις τελευταιες κρισιμες επιθεσεις.εκει θελω να παρει την μπαλλα και να μου δειξει οτι ειναι ηγετης και να παρει την ομαδα πανω του και οχι να κανει πασα.δε μιλαω δλδ για ολο το ματς που μαλλον αυτο καταλαβες

 

τι να το κανω το 3ple double  αν ειναι σε ηττα.ηταν πολυ παθητικος εχτες.18 ποντοι για λεμπρον σε τελικο ειναι πολλοι λιγοι σε τοσο κλειστο ματς.

οχι οτι δεν εχει κανει και χειροτερα βεβαια :devil:  :devil:  :devil:  :devil:  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Guys προτείνετε κανένα καλο site streaming για την κυριακή ξημερώματα γιατί OTE TV δε παίζει!

τον παίζει τον αγώνα ο οτεtv ρε
Το ξέρω αλλά που λεφτα για ote tv :ρSent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοκτόνησε το Μαϊάμι, πάντως πιστεύω οτι θα ξυπνήσουν απο εδώ και πέρα.

αυτοκτονησε????

για εξηγησε τι εννοεις.

οι δυο ομαδες ηταν παντα κοντα στο σκορ και οι σπερς επαιζιν καλυτερο μπασκετ.δενεχασαν καμια μεγαλη διαφορα.

ισα ισα που παραλιγο να αυτοκτονησουν οι σπερς στο τελος αφου ηταν κανα 6-7 ποντους μπροστα με 2-3 λεπτα για το τελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω με την πλειοψηφία των απόψεων για την εμφάνιση του Λεπρού. Πιστεύω ότι έκανε μεγάλη εμφάνιση και με 18-18-10 θα είχε μείνει στην ιστορία αν ο φλωροBosh έβαζε το -αμαρκάριστο- τρίποντο και οι Heat έπαιρναν το παιχνίδι.

 

Απλώς δεν πήρε πολλά σουτ (7/16), όμως κανένας από τους Λεπρούς δεν σούταρε περισσότερα (Bosh 16 και ο αναστημένος Wade 15). Ο Λεπρός φέτος είχε 10/18 σουτ μ.ο. στην κανονική περίοδο και 9/17 στα playoff. Οι Spurs του "έδωσαν" κάποια τρίποντα αλλά δεν κατάφερε να τα εκμεταλλευτεί (1/5). Επίσης δεν μπόρεσε να πάρει περισσότερες από 4 βολές, γιατί έπαιζε πολύ με split out και κατά τη γνώμη μου καλά έκανε όταν οι Heat έχουν τόσους πολλούς και καλούς περιφερειακούς παίκτες.

 

Όσοι έχουν δει αγώνες των φετινών Λεπρών (ή έχουν κοιτάξει στατιστικά) θα έχουν παρατηρήσει ότι παίζουν πάρα πολύ με το τρίποντο. Οι Heat έβαλαν τα τρίτα περισσότερα τρίποντα στη regular season (νομίζω ρεκόρ franchise) και είχαν το δεύτερο καλύτερο ποσοστό με σχεδόν 40%. Δεν θα αλλάξουν εύκολα τον τρόπο παιχνιδιού τους, ειδικά όταν έχουν πάει 3 σερί φορές τελικούς και άρα έχουν μεγάλη εμπιστοσύνη στον εαυτό τους.

 

Εκεί όμως που πραγματικά εγκλημάτισε ο Λεπρός ήταν στα 2 λάθη που έκανε σε κρισιμότατα σημεία της 4ης περιόδου. Για να δούμε τι θα γίνει στη ρεβάνς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...μαλλον ομως δεν καταλαβες οτι μιλαω για τις τελευταιες κρισιμες επιθεσεις.εκει θελω να παρει την μπαλλα και να μου δειξει οτι ειναι ηγετης και να παρει την ομαδα πανω του και οχι να κανει πασα.δε μιλαω δλδ για ολο το ματς που μαλλον αυτο καταλαβες

 

Αυτό νόμισα. Είναι σχετικό πάντα, με ελάχιστα sec και κανένα option, θα το πάρει. Αλλά ανέκαθεν ήταν αλτρουιστης στο παιχνίδι του, θα πασάρει στον ελεύθερο συμπαίκτη και ας χαθεί η επίθεση. Εδώ έχει πάρει ολόκληρα ματς, δεν στέκει αυτό πίστεψέ με. Ο λόγος που είναι εδώ οι Χιτ ούτως ή άλλως είναι ο ίδιος.

 

Το ματς είχε λίγο πολύ παρόμοια εξέλιξη με την (μοναδική στη σειρα) ήττα στους περσινους τελικούς απέναντι στην OKC. Αν έχουν δυνάμεις οι παίχτες του Μαϊάμι, η σειρά αυτή δεν κερδίζεται εύκολα από κανέναν. 

 

κανεις πλακα ετσι??

δουλευω απογευμα οποτε εχω συνιθησει να ξενυχταω και πιστεψε με βλεπω πολλα ματς Nba και regular  και  playoffs

durant lebron wade kobe και κανα 2-3 ακομα τους κοιτας και παιρνουν φαουλ.(τις περρισοτερες φορες)

 

Τότε λογικά θα ειδες ματς των Χιτ στις σειρές με Μπουλ & Πέισερς. Δεν ξέρω από πότε παρακολουθεις ΝΒΑ, σου συνιστώ να ανατρέξεις μέσα 80's με αρχές 90's ή στα πρόσφατα των Λέικερς vs Σέλτικς, να δεις πως έπαιρναν σφυρίγματα οι σταρς, και γενικά την αντιμετώπιση που είχαν. Μόνο ο Κόμπε απ'τους σύγχρονους έχει κάτι ανάλογο. Μιλάμε για playoffs πάντα.

 

 

 

Απ'την άλλη δεν υπήρχε τέτοιο φλόπινγκ, είναι εκνευριστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Μαϊάμι έχει περισσότερες λύσεις και κάποια στιγμή θα φανεί. Δεν γίνεται με 3-4 παίκτες να κερδίσει σειρά το Σαν Αντόνιο απέναντι στο Μαϊάμι. Χθές είχε διαφορά 9 πόντων και γενικά το ΣΑ έμοιαζε πολύ σόφτ, και αντί να πάρει περισσότερα σούτ ο Λεμπρόν κόλωσε πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα τι 3-4 παίκτες; Αν παίζει το ΣΑ με 3-4, τότε και το Μαϊάμι παίζει με 2-3...

Σαφώς πρωταγωνιστούν 3-4, αλλά το ΣΑ έχει πάγκο! Και με αρκετό χρόνο συμμετοχής! Δεν είναι σε καμία περίπτωση pacers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό νόμισα. Είναι σχετικό πάντα, με ελάχιστα sec και κανένα option, θα το πάρει. Αλλά ανέκαθεν ήταν αλτρουιστης στο παιχνίδι του, θα πασάρει στον ελεύθερο συμπαίκτη και ας χαθεί η επίθεση. Εδώ έχει πάρει ολόκληρα ματς, δεν στέκει αυτό πίστεψέ με. Ο λόγος που είναι εδώ οι Χιτ ούτως ή άλλως είναι ο ίδιος.

 

Το ματς είχε λίγο πολύ παρόμοια εξέλιξη με την (μοναδική στη σειρα) ήττα στους περσινους τελικούς απέναντι στην OKC. Αν έχουν δυνάμεις οι παίχτες του Μαϊάμι, η σειρά αυτή δεν κερδίζεται εύκολα από κανέναν. 

 

 

Τότε λογικά θα ειδες ματς των Χιτ στις σειρές με Μπουλ & Πέισερς. Δεν ξέρω από πότε παρακολουθεις ΝΒΑ, σου συνιστώ να ανατρέξεις μέσα 80's με αρχές 90's ή στα πρόσφατα των Λέικερς vs Σέλτικς, να δεις πως έπαιρναν σφυρίγματα οι σταρς, και γενικά την αντιμετώπιση που είχαν. Μόνο ο Κόμπε απ'τους σύγχρονους έχει κάτι ανάλογο. Μιλάμε για playoffs πάντα.

 

σιγουρα ειναι πολυ ομαδικος παιχτης ο λεμπρον παντα ψανχει την καλυτερη επιλογη παρα το απιθανο σουτ(βλεπε kobe)

προφανως και ειναι στους τελικους λογο λεμπρον αλλα αυτο 

αυτο ακριβως περιμενεις να κανει απο εναν τετοιο παιχτη και να συνεχισει να το κανει κσι στους τελικους.

ετσι ειναι.υπαρχουν μεγαλες απαιτησεις αν θελει να θεωρηθει οτι ειναι στο top  10 ολων των εποχων πρεπει να παιξει και αναλογα ποσο μαλλον στις clutch στιγμες των ματς. και ειδικα στους τελικους

 

προφανως μιλαμε για ενα ματς μονο(αυτο ειδαμε αυτο σχολιαζουμε) δεν ξερω τι θα γινει στα επομενα και ουτε ειπε κανεις οτι θα το παρουν οι σπερς επειδη εκαναν break.το ιδιο μπορουν να κανουν και οι χιτ.εχει δρομο η σειρα.

 

Nba οπως εχω πει δε βλεπω πολλα χρονια.σιγουρα οι περισσοτεροι ξερετε πιο πολλα απο μενα για το μπασκετ(ειμαι πιο πολυ της μπαλλας)αυτα τα λιγα ομως εχω παρακολουθησει πολλα ,ματς και προσπαθω να ενημερωνομαι.

 

το τι γινονταν το 80 και 90 παντως δε νομιζω οτι εχει σχεση.αλλιως σφυριζουν τωρα λογικα ποσο μαλλον με τοσες αλλαγες στος κανονισμους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...