Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στα ισια ειναι πες τελικα, ο τσαλμερς κανει ενα καλο ματς στα 4 επιθετικα, ο κοουλ χθες καθολου δεν βοηθησε επιθετικα,

μονο με το σικαγο εβαζε, μπατιερ ντεφορμε, μιλερ επαιζε στα προηγουμενα, οταν ερχοταν απ τον παγκο,

χθες τπτ κι αυτος, μονο αλεν, αντερσεν ουτε λεπτο;

αρα μαϊαμι ειναι big 3 κι αλλος ενας που βοηθαει συνηθως, ενω σαν αντονιο ολη η 5αδα σκοραρει + νηλ,

μανου τον βγαζουμε εκτος, οκ, αρα εχουμε παρκερ, ντανκαν, γκριν, λεοναρντ, νηλ

αρα εχουμε 4 εναντιων 4, μονο που οι big 3 του μαϊαμι τοσο καλα και οι 3 ταυτοχρονα ειναι σπανιο πραγμα, οπως χθες

που δεν νομιζω να επαναληφθει, anyway, θα δουμε τι θα γινει και στο 5ο ματς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 22,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1518

  • ilos

    1411

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Μόλις το είδα κι εγώ. Άνισο το παιχνίδι αφού από τους Spurs πρακτικά έλειπε το μυαλό και ο οργανωτής τους. Φάνηκε και από τα άπειρα λάθη που έκαναν, υπήρχαν στιγμές που έχαναν τα αυγά και τα πασχάλια.

 

Απ' την άλλη ο Λεπρός απέδειξε για άλλη μια φορά πανηγυρικά, πως όταν το βάλει πείσμα γυαλίζει το μάτι του και μπορεί να κάνει μεγάλες εμφανίσεις. Ακόμα κι έτσι όμως πρακτικά το παιχνίδι το πήρε ο Wade. Τώρα το αν θα καταφέρει να κάνει κι άλλη τέτοια εμφάνιση στη σειρά απομένει να το δούμε.

 

+1 και για το φλωροBosh, που έκανε μεγάλο αγώνα με 20-13, συν πολλή ψυχή στην άμυνα. Τι τον ταΐσανε;

 

Τώρα ο επόμενος αγώνας ξημερώματα Δευτέρας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα ισια ειναι πες τελικα, ο τσαλμερς κανει ενα καλο ματς στα 4 επιθετικα, ο κοουλ χθες καθολου δεν βοηθησε επιθετικα,

μονο με το σικαγο εβαζε, μπατιερ ντεφορμε, μιλερ επαιζε στα προηγουμενα, οταν ερχοταν απ τον παγκο,

χθες τπτ κι αυτος, μονο αλεν, αντερσεν ουτε λεπτο;

αρα μαϊαμι ειναι big 3 κι αλλος ενας που βοηθαει συνηθως, ενω σαν αντονιο ολη η 5αδα σκοραρει + νηλ,

μανου τον βγαζουμε εκτος, οκ, αρα εχουμε παρκερ, ντανκαν, γκριν, λεοναρντ, νηλ

αρα εχουμε 4 εναντιων 4, μονο που οι big 3 του μαϊαμι τοσο καλα και οι 3 ταυτοχρονα ειναι σπανιο πραγμα, οπως χθες

που δεν νομιζω να επαναληφθει, anyway, θα δουμε τι θα γινει και στο 5ο ματς

Ποιός σκοράρει απ' την πεντάδα του ΣΑ; Ο Σπλίτερ; Γελάμε εδώ. Μόνο οι τέσσερις που είπες είναι απειλή για το ΣΑ, μην το ψάχνεις το Μαϊάμι έχει περισσότερες λύσεις. Ακόμα και ο παροπλισμένος Ρασάρντ Λιουϊς στη μέρα του είναι 3pt threat. Έχει μια πολύ καλή backup περιφέρεια με Άλλεν-Τσάλμερς-Κόουλ, τριάρια με άμεσο τρίποντο (Μπατιέρ-Μίλλερ), ψηλούς που μπορούν να βοηθήσουν σε άμυνα κυρίως (Άντερσεν-Χάσλεμ). Μέχρι και ο Τζόελ Άντονυ μπορεί να δώσει αμυντικές λύσεις όταν χρειαστεί.

 

Στο ερώτημα σου, προφανώς και ο Άντερσεν δεν χρησιμοποιήθηκε γιατί το Μαϊάμι ήταν σε ευνοϊκή θέση σε όλο το μάτς, συνήθως μπαίνει μέσα όταν τρώνε πολλούς πόντους στη ρακέτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως στα ματς οταν σουταρουν οι ρολιστες πιο πολυ φοβαμαι αυτους των χιτ.

ειδικα με τους παπαδες που εκαναν περσυ και ασε που φετος εχουν ακομα καλυτερους.

 

απο κει και περα περιμενα οπως εγραψα νικη χιτ(επρεπε να αντιδρασουν) και με ακριβως αυτο το σκεπτικο περιμανω νικη σπερς τωρα.

ασε που για σπερς ειναι ακομα ποιο do or die ματς οποτε περιμενω καλη εμφανιση μιας και αν χασουν τελος.

 

παρα πολυ δυσκολο να ξαναπιασουν δευτερο σερι ματς τετοια νουμερα οι big3.

το μονο που ευχομαι ειναι να ειναι 100% ο παρκερ

 

τρελη μαλακια παντως να μην ειναι τα ματς κοντα στο σκορ μεχρι τελους.

απο τα λιγα που εχω δει τα τελευταια χρονια το miami-mavs ειναι η καλυτερη σειρα που εχω δει ποτε(οχι επειδη ειμαι νταλλας :-D )

νομιζω τα game 2-3-4 ειχαν κριθει στο τελευτσιο σουτ και τα υπολοιπα εκτος απο το 6 στο τελευταιο λεπτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ καθώς έβλεπα τον αγώνα. Τρεις στους 4 τελικούς πρακτικά έχουν κριθεί -τουλάχιστον- κανα 5λεπτο πριν το τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εγινε, ειμαστε ολοι εδω ή κοιμαστε παλι .. επιδερμακηδες; :lol:

 

αλλαγες και απο τα σπιρουνια σημερα ακουγεται οτι θα ξεκινησει μανου στην θεση του σπλιτερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...