Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στην ανατολη θα γινει σφαγη. Οι Celtics σιγουρα θα εβρισκαν ρυθμο και θα ηταν μεσα στις 4 καλυτερες ομαδες. Οι οποιες κατα τη γνωμη μου ειναι Boston, Toronto, Milwaukee, Philly. Τωρα με ποια σειρα;; δεν μπορω να πω.. με την προσθηκη Kawhi το Τοροντο απεκτησε στοφα νικητη σε playoffs που απουσιαζε..

 

οι Celtics ειναι Celtics. εχουν προπονηταρα, εχουν καλο συνολο. Οι Bucks ξεραμε οτι εχουν potential, το αποδεικνυουν τωρα. η Philadelphia ειναι ιδια φαση με τους Raptors νομιζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 22,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1523

  • ilos

    1484

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Celtics, Milwaukee θα είναι σίγουρα contenders. Για Raptors, Philly θα δείξει η επόμενη βδομάδα. Για τους πρώτους, μετά από δύο απογοητευτηκά παιχνίδια με Kyle Drowsy στους 3 και 0 πόντους, έρχονται 4 ματς φωτιά εκτός με Κλίπερς, Γκόλντεν Στέιτ, Πόρτλαντ και Ντένβερ, όπου θα δείξουν τι αξίζουν. Για τους δεύτερους, έχουν ήδη αρχίσει τα σύννεφα μεταξύ Embiid και Butler, αν και νομίζω προς το παρόν είναι τραυματίας ο Εμπίντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Miracle Worker είπε

... Για τους δεύτερους, έχουν ήδη αρχίσει τα σύννεφα μεταξύ Embiid και Butler, αν και νομίζω προς το παρόν είναι τραυματίας ο Εμπίντ.

Δεν τον έχω ψηλά σαν παίχτη, αλλά του αναγνωρίζω ότι δεν γουστάρει σοφτιλες, Εμπίιντ - Σίμονς θα νιώσουν λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαν όνομα είναι πιθανότατα το μεγαλύτερο που έχει περάσει ποτέ τον Ατλαντικό, μιας και είναι πάνω από το επίπεδο των Νταντόνι, Πίτερσον, Καρλ κλπ που είχαν προπονήσει ευρωπαϊκές ομάδες στο παρελθόν (επιπλέον είναι και σε καλή ηλικία, δεν έχει βγει στη σύνταξη ακόμα). Πρακτικά πρόκειται για ένα ζωντανό θρύλο του αθλήματος, εφάμιλλο του Σιζέφσκι και των ομοίων του. Μόνο ο Γούντεν είναι πάνω από αυτούς. Αναρωτιέμαι ποιος από τη μεριά του ΔΠΓ κατάφερε να τον προσεγγίσει και να τον πείσει να κάνει αυτό το βήμα. 

Όμως αν έχω καταλάβει καλά από το λίγο που έχω παρακολουθήσει ο Πιτίνο έρχεται μέχρι το καλοκαίρι, με την προοπτική αμέσως μετά να αναλάβει ομάδα ΝΒΑ. Με τη λογική ότι μεγάλο μέρος του ροστερ του Παναθηναϊκού χρειάζεται αντικατάσταση (σύμφωνα με τα λεγόμενα των ιδίων) δεν ξέρω τι θα προλάβει να κάνει. Πιθανώς τίποτα παραπάνω από το να χτυπήσει πρωτάθλημα στην Ελλάδα και οκτάδα χωρίς πλεονέκτημα στην Ευρωλίγκα. 

Νομίζω πως αν δέσει το γλυκό και ο Πιτίνο φύγει το καλοκαίρι με καλές εντυπώσεις και παραστάσεις, το μεγαλύτερο όφελος για τους πράσινους θα είναι ένας μακροχρόνιος δίαυλος επικοινωνίας που θα ανοίξει με την αντίπερα όχθη του Ατλαντικού (δεδομένων των τεραστίων μπασκετικων γνωριμιών που έχει ο τελευταίος με τους πάντες). Αυτό είναι που κατά τη γνώμη μου θα πρέπει να επιδιώξει πρωτίστως ο Παναθηναϊκός και όχι μια κοντόφθαλμη λογική "πάμε φέτος να πάρουμε την κούπα από το Γαύρο και από τη νέα σεζόν έχει ο Θεός". 

Κατά τ' άλλα καλά Χριστούγεννα με ματσάρες σήμερα. 

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Γιαννης εχει αρχισει καλα απο τη βλεπω...

Για τον Πιτινο ειναι καθαρη περιπτωση που ειτε βγαινει και πας σουζα ειτε δεν εχει ιδεα απο την Ευρωπαικη πραγματικοτητα και το τι γινεται εδω και θα παει χειροτερα και απο πασκουαλ χανοντας και το πρωταθλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, nzeppos είπε

Σαν όνομα είναι πιθανότατα το μεγαλύτερο που έχει περάσει ποτέ τον Ατλαντικό, μιας και είναι πάνω από το επίπεδο των Νταντόνι, Πίτερσον, Καρλ κλπ που είχαν προπονήσει ευρωπαϊκές ομάδες στο παρελθόν (επιπλέον είναι και σε καλή ηλικία, δεν έχει βγει στη σύνταξη ακόμα). Πρακτικά πρόκειται για ένα ζωντανό θρύλο του αθλήματος, εφάμιλλο του Σιζέφσκι και των ομοίων του. Μόνο ο Γούντεν είναι πάνω από αυτούς. Αναρωτιέμαι ποιος από τη μεριά του ΔΠΓ κατάφερε να τον προσεγγίσει και να τον πείσει να κάνει αυτό το βήμα. 

Όμως αν έχω καταλάβει καλά από το λίγο που έχω παρακολουθήσει ο Πιτίνο έρχεται μέχρι το καλοκαίρι, με την προοπτική αμέσως μετά να αναλάβει ομάδα ΝΒΑ. Με τη λογική ότι μεγάλο μέρος του ροστερ του Παναθηναϊκού χρειάζεται αντικατάσταση (σύμφωνα με τα λεγόμενα των ιδίων) δεν ξέρω τι θα προλάβει να κάνει. Πιθανώς τίποτα παραπάνω από το να χτυπήσει πρωτάθλημα στην Ελλάδα και οκτάδα χωρίς πλεονέκτημα στην Ευρωλίγκα. 

Νομίζω πως αν δέσει το γλυκό και ο Πιτίνο φύγει το καλοκαίρι με καλές εντυπώσεις και παραστάσεις, το μεγαλύτερο όφελος για τους πράσινους θα είναι ένας μακροχρόνιος δίαυλος επικοινωνίας που θα ανοίξει με την αντίπερα όχθη του Ατλαντικού (δεδομένων των τεραστίων μπασκετικων γνωριμιών που έχει ο τελευταίος με τους πάντες). Αυτό είναι που κατά τη γνώμη μου θα πρέπει να επιδιώξει πρωτίστως ο Παναθηναϊκός και όχι μια κοντόφθαλμη λογική "πάμε φέτος να πάρουμε την κούπα από το Γαύρο και από τη νέα σεζόν έχει ο Θεός". 

Κατά τ' άλλα καλά Χριστούγεννα με ματσάρες σήμερα. 

Διαβασα μια συνεντευξη στο gazzetta και δεν απεκλεισε να μεινει και μετα το καλοκαιρι. Δυσκολο αλλα ποτε δεν ξερεις. Βεβαια τι θα ελεγε; Θα κατσω 6 μηνες;  Για να μην βγω και offtopic περα απο τον καλο προπονητη, στα μεσα της σεζον, μαγικα χρειαζονται πλεον :)

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να δειξει κατι διαφορετικό από οτι ο Λαρυ Μπραουν στο Τορινο. Πρεπει να προσαρμοστεί στο Ευρωπαικο μπασκετ και στα 66 του και στη μεση της χρονιας δεν νομιζω να θελει ή να προλαβαινει να το κανει. Ειναι μια πολυ ενδιαφέρουσα κίνηση παντως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως απο κατι εκπομπες ESPN/ΤΝΤ που εχω δει, γελανε και οι πετρες με τον Πιτινο. Επαιζαν στοιχηματα για το οτι δε θα ξαναπροπονησει για φετος, για διαφορα κουλα που εχει κανει στο κολλεγιακο και ειχαν σταθει στο ποιος θα προσλαμβανε τετοιον ανθρωπο και δειχνανε φωτο του Τρακη σε πολυ high φαση και λεγανε για σκηνικα με απειλες σε διαιτητες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Rabican είπε

εγω παντως απο κατι εκπομπες ESPN/ΤΝΤ που εχω δει, γελανε και οι πετρες με τον Πιτινο. Επαιζαν στοιχηματα για το οτι δε θα ξαναπροπονησει για φετος, για διαφορα κουλα που εχει κανει στο κολλεγιακο και ειχαν σταθει στο ποιος θα προσλαμβανε τετοιον ανθρωπο και δειχνανε φωτο του Τρακη σε πολυ high φαση και λεγανε για σκηνικα με απειλες σε διαιτητες..

Γιατι ολα αυτα?Δεν πηγαινε καλα με την ομαδα που ειχε μεχρι πριν λιγο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ειχαν ακουστει διαφορα που ειχε κανει στο κολλεγιακο μπασκετ ως προπονητης, απο τρελλα παρτυ με βιζιτουδες μεχρι ναρκωτικα και οτι μπορεις να φανταστεις...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...