Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 22,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1523

  • ilos

    1484

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Τα οποία βέβαια δεν έχουν σχέση με το άθλημα, οπότε ελάχιστα θα έπρεπε να ενδιαφέρουν τον Παναθηναϊκο (ειδικά αν ο coach δείξει 100% προσηλωμένος και δεν αρχίσει από νωρίς τα... ξεπορτίσματα).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πιτινο δεν προπονεί στις ΗΠΑ εξαιτίας της παραβίασης σχεδόν όλων των κανόνων του ncaa. Του αφαιρέθηκαν κάποιοι τίτλοι, αλλά κυρίως συμφωνήθηκε να μην ξανά προπονήσει σε κολέγιο. Από εκεί και πέρα, είναι προπονητικός θρύλος, για αυτό και παρέμεινε στο hall of fame, δεν του αφαιρέθηκαν όλοι οι τίτλοι, κλπ.

Στον Παναθηναϊκό, που κάνει πρωταθλητισμό υπό πίεση, δεν υπάρχει περίπτωση να πετύχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Ψιτ είπε

δεν υπάρχει περίπτωση να πετύχει.

Βγηκαν οι γνωστες του Insomnia...δεν υπαρχει λογος για συζητηση παιδια...τελος καταδικαστηκε ο κυριος Πιτινο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περί της γελοιότητας των περισσότερων κανονισμών του μπασκετικού NCAA έχουμε αυτό το παλιό αλλά πάντα επίκαιρο βίντεο:

Με όλο και περισσότερες φωνές να απαξιώνουν το κολλεγιακο μπάσκετ και να υπερθεματίζουν λύσεις τύπου NBDL (πλέον G-League), πιστεύω πως κάποια στιγμή θα σταματήσει η γλαφυρότητα να έχουμε τηλεοπτικά δισεκατομμυρίων δολαρίων, προπονητές με συμβόλαια 50 εκατομμυρίων και παίκτες που απαγορεύεται να πάρουν ακόμα και τσίχλα. 

Επεξ/σία από nzeppos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσίχλα;;;;

αποβολή

:)

 

 

Εγώ αυτό που δεν ξέρω είναι πόσο καλά είναι τα κολέγια αυτά από εκαπιδευτικής άποψης;

πχ ένα παιδί που τελειώνει το Duke πόσο "μετράει " το πτυχίο του; Σίγουρα δεν είναι σαν του ΜΙΤ αλλά αξίζουν κάτι ή μόνο αθλητισμός;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Ψιτ είπε

Ο πιτινο δεν προπονεί στις ΗΠΑ εξαιτίας της παραβίασης σχεδόν όλων των κανόνων του ncaa. Του αφαιρέθηκαν κάποιοι τίτλοι, αλλά κυρίως συμφωνήθηκε να μην ξανά προπονήσει σε κολέγιο. Από εκεί και πέρα, είναι προπονητικός θρύλος, για αυτό και παρέμεινε στο hall of fame, δεν του αφαιρέθηκαν όλοι οι τίτλοι, κλπ.

Στον Παναθηναϊκό, που κάνει πρωταθλητισμό υπό πίεση, δεν υπάρχει περίπτωση να πετύχει.

Στο gazzetta γραφουν δημοσιογραφοι οτι μετα το εξαμηνο ισως παει NBA. Αν δεν μπορουσε να προπονησει στις ΗΠΑ δεν θα το λεγαν αυτο. Νομιζω το δηλωσε και ο ιδιος οτι ισως φυγει.

Διαβαζοντας οσα γραφονται θεωρω οτι ειναι επιτυχια ο ερχομος αυτου του προπονητη, ασχετα αν πετυχει ή οχι. Δεν εχει κανει προετοιμασια, δεν εφτιαξε το Ροστερ, η ομαδα εκτος 8αδας...τιποτα δεν μπορεις να του πεις.

εγω προσωπικα θα τον ηθελα και μετα το καλοκαιρι και ας χασει και το πρωταθλημα. Σε περιπτωση που δημιουργησει κατι extraordinary. Δεν θα ξαναερθει αλλος προπονητης αυτης της φημης εδω.

Αυριο ειναι το ματς με την ΤΣΣΚΑ. Θα κατσει στον παγκο. Αν κερδισει ολοι θα χρεωσουν την νικη σε αυτον.

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, skiabox είπε

Ψήφισα Αντέτο για all star game!

Όπως οι περισσότεροι θέλω να πιστεύω! 

1 ώρα πριν, st2 είπε

https://twitter.com/BleacherReport/status/1078522784509087744/video/1

πολύ πανηγύρισμος πάντως μετά το καλάθι!!!

Οι lakers κατευθείαν έφυγαν μέσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα μου έβγαλε για 5 μέρες του Ιανουαρίου όπου και καλά η ψήφος μετράει διπλά....

Ποιους έβαλες αν επιτρέπεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...